Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a hét vicce, ugye? Részletek:

Ez a hét vicce, ugye? Részletek:

Figyelt kérdés
[link]

2014. okt. 13. 12:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Amúgy ti mit csináltatok a szavazófülke magányában? (Ha nem

vagyok túl indiszkrét...)

2014. okt. 13. 12:14
 2/11 Tharos ***** válasza:
80%

Szörnyű, hogy mit meg nem tesznek manapság a politikusok.

Milliárdokat lopnak, stadionokat építenek a kertjükbe, egész országokat döntenek romba és mindennek a teteje, hogy még fényképezik is magukat a szavazófülkében.

2014. okt. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez aztán most már aztán tényleg hát nem igaz, h ilyet meg mernek maguknak engedni, én nem is tudom h mit csinálok magammal, mert ez...ez... nem is találok szavakat:D
2014. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Shai-Hulud ***** válasza:
65%

Miért lenne vicc?

Az más kérdés, hogy egy ilyen törvénynek van-e értelme.

De ha egyszer törvény, akkor azt be kell tartani. Főleg annak, aki indul egy választáson.

Ha nem tetszik neki a törvény, lehet lobbizni a megváltoztatásáért vagy az eltörléséért.

De amíg hatályos, addig tessék betartani!

2014. okt. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem ilyenre nem lett volna lehetőségem, mert nem volt fülke. Csak ilyen kis papír izé, ahol szerintem mindenki látta, hogy kire adom a voksomat.


Pedig olyan szívesen szelfiztem volna én is. :(

2014. okt. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ennyit ért a politikához, meg is látszik az eredményén :)

Én semmi különöset nem csinálok a szavazófülkében, csak behúzom az x-et. De mégis mi mást kéne csinálni? :)

2014. okt. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Na jó, de ez annyira gáz... :D


De:

1-Jó ideje köztudott, hogy nem szabad ilyet csinálni...

2-Az illető nem fiatal már, hogy ilyen gyerekes dolgot csináljon...

3-Úgy tudom ő maga is indult... (Bár ezt nem követtem nyomon.) Szóval ha jól tudom, akkor illetékesként neki még inkább ismernie illenék a törvényeket...

4-stb...


Ciki, na...

2014. okt. 13. 12:44
 8/11 kovpet ***** válasza:
100%

"mint ahogyan a szavazólapok lefényképezése, *vagy kivitele a fülkéből*"


Tessék? Akkor hogy dobom be az urnába? Az urna nem a fülkében van :)

2014. okt. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2014. okt. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A HVG cikkben téves a fogalmazás. És téved az is, aki törvényt emleget.

Ugyanis, a Nemzeti Választási Bizottság még az áprilisi országgyűlési választás előtt fogadott el a választási szerveknek szóló, nem kötelező érvényű iránymutatást a kérdésben, ezzel lényegében megerősítette a jogelőd Országos Választási Bizottság korábbi, a témában kiadott állásfoglalását: jogsértő a szavazólapok lefényképezése vagy kivitele a szavazókörből. A választópolgárok szelfit sem készíthetnek magukról a szavazófülkében..

Annyira nem jár következménnyel, hogy az eset nem is szerepel a Nemzeti Választási Iroda által közzétett rendkívüli események között [link] és a Nemzeti Választási Bizottság 2014-10-12-én tárgyalt határozatai között sem: [link]

2014. okt. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!