Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet az oka, hogy idén az...

Mi lehet az oka, hogy idén az összes szavazáson (egyet leszámítva) történelmi volt az alacsony részvétel?

Figyelt kérdés
Ez a durva 50% aki nem szavazott valószínűleg egyik voksoláson vajon baloldali vagy jobboldali érzelmű lehet szerintetek?
2014. okt. 13. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Ez tökéletes jele annak, hogy hulladék a kormánypárt, és sajnos az ellenzék is.


Gyakorlatilag lassan már csak a pártok hívői mennek el szavazni.

2014. okt. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Mert a magyarok hü.ly.ék. Ilyen nincs,h nincs normális ellenzék... Van sok olyan,aki még nem is volt... Miért nem szavaztak arra??? Mert lusták,későbbők szidják a jelenlegi rendszert,jajj,de sz.r, majd elkezdik kijátszani a törvényeket.. ez van. Ilyenek.
2014. okt. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Mert sok embert nem érdekel a körülötte lévő világ. Annyira el vannak foglalva a piálással, a bulikkal, a haverokkal, hogy nem jut idejük ilyen dolgokra. Van olyan ismerősöm, aki szerint kifejezetten sznob dolgok eljárni szavazni.

Szerintem meg, ha már van ilyen lehetőség, akkor miért ne mennék el.

Szerintem, akik mindig szidnak valakit, azok elmentek szavazni, mert szeretik kifejezni a véleményüket. Akik nem mentek el, azok nagy része se nem baloldali, se nem jobboldali, egyszerűen nem foglalkoznak a politikával. (Vagy nincsenek szellemileg olyan szinten, hogy foglalkozhassanak vele.)

2014. okt. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

"Mert a magyarok hü.ly.ék. Ilyen nincs,h nincs normális ellenzék... Van sok olyan,aki még nem is volt... Miért nem szavaztak arra??? Mert lusták,későbbők szidják a jelenlegi rendszert,jajj,de sz.r, majd elkezdik kijátszani a törvényeket.. ez van. Ilyenek."


A jelenlegi ellenzéki pártoknak van egy olyan szerencsétlen tulajdonságuk,hogy nincs közöttük EGYSÉG.

Azt nem nevezném kampánynak,hogy az egyik leönti magát jeges vízzel,a másik olyan abszurd állításokkal tölt fel videót a legnagyobb közösségi oldalra,hogy az már dúrva,és semmi köze az önk.választáshoz. A Jobbik pedig semennyit sem erősödött. Az,hogy 4 év alatt 7-el több helyen lesz polgármesterük,hát azt én nem sikernek,hanem egyenesen tragédiának nevezném. 4 év alatt ennek minimum a 3-szorosa kellett volna.

Ráadásul úgy,hogy pl Ózdon fideszes többlet van a közgyűlésben,szinte semmit nem fog tudni a Jobbikos polgármester csinálni.

A Fidesz tudta mozgósítani a tagjait: levélben való buzdítással,és hogy minden fideszes kampányoljon. Ez sikerült is. Ez nem a kormánypárt sikere ez a győzelem. Hanem az ellenzék kudarca. Mindegyik ellenzéki párt megbukott!

2014. okt. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
"tudta mozgósítani az embereit.." Persze, ahol van pézn,ugye.. megint fizettek a cigóknak, kocsit tankoltak nekik, nyugdíjasoknak 10000-et fizettek talán pécsen,de ahol én lakok,ott is tudnék mesélni (bp,8.ker:) Erről ennyit.
2014. okt. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

" "tudta mozgósítani az embereit.." Persze, ahol van pézn,ugye.. megint fizettek a cigóknak, kocsit tankoltak nekik, nyugdíjasoknak 10000-et fizettek talán pécsen,de ahol én lakok,ott is tudnék mesélni (bp,8.ker:) Erről ennyit."


Ilyen "trükkökkel" minden párt él.

Egyébként a pénz a baloldalon van. Vagy csak volt, mert lebuktak a titkos számlákkal? :) De komolyan, a külföldi csoportok a baloldalt pénzelik.

Tényleg az összeszedettség hiányzott. Annyira marakodtak, hogy teljesen szétaprózódtak. Szerintem már szinte követni sem lehet, hogy ki melyik pártban van és most hány párt van és ki kivel van, vagy kivel nem.

2014. okt. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
(csak zárójelben, nem egy olyan embert ismerek aki azért nem ment szavazni, mert vasárnap is dolgoznia kell a betevőért. Nem az Ájfón6-ért hanem a napi kenyérért. És nem alul-iskolázott emberekről beszélek. Egyszerűen annyira el vannak foglalva a létfenntartás problémáival, hogy másra már nem jut energiájuk. Higgyétek el baromira nem érdekelne titeket sem, hogy kire is kéne szavazni ha nem lenne mit enni otthon. Szerintem ez a szomorú, nem a részvételi arány...)
2014. okt. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
Hát én még olyat nem hallottam,hogy a Jobbik pénzt adott volna, vagy hasonló. Vagy az Lmp.
2014. okt. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Én úgy gondolom,hogy vannak az aprópénzért megvehetőek, és a megvesztegethetetlenek.
2014. okt. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Sokan azt se tudják, hogy ki a saját városuk, településük polgármestere. Azt se tudják, milyen pártok vannak. Azt sem, hogy ki a miniszterelnök. Egyáltalán, hogy mi a különbség a miniszterelnök és a köztársasági elnök között.

Más világban élnek nagyon sokan.

Biztos láttatok már ti is olyan kis összeállítást, amiben az utca emberét kérdezték meg egy-egy nemzeti ünnep alkalmából, hogy mit ünneplünk. Hát kortól és anyagi helyezettől függetlenül igen érdekes válaszok születtek :)

Kb. a politika terén ennyire van a legtöbb ember képben.

2014. okt. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!