Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbikban nem jöttek rá,...

A Jobbikban nem jöttek rá, hogy ez mennyire ellentmondásos?

Figyelt kérdés

"Az integráció lényege az, hogy a kisebbségi társadalomnak fel kell adnia kultúráját, szokásrendjét, el kell fogadnia a többségi társadalom elvárásait, és minden igyekezetével azon kell lennie, hogy az elvárásoknak megfelelően éljen."


Ez szerepel az Ózdon megválasztott jobbikos polgármester programjában.

Ezek szerint az erdélyi magyaroknak is fel kellene adniuk a kultúrájukat? Erdélyben ugyanis kisebbségben vannak a magyarok/székelyek.


2014. okt. 15. 15:45
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Itt van egyébként a forrás: [link]
2014. okt. 15. 15:49
 2/16 anonim ***** válasza:
39%
Ugyan már, a jobbikosok nem csak emiatt ellentmondásosok. Száz dolgot feltudnék sorolni, ami miatt ellentmondanak maguknak. Rögtön a legszembetűnőbb, hogy ezt a választ is lepontozzák majd, pedig teljesen igaz amit mondok, és elméletileg ők azok, akik szerint ne legyen elhallgatva az igazság.
2014. okt. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem mi a problémád ezzel. A magyarok érdeke az is, hogy cigányok be tudjanak illeszkedni a többségi társadalomba, és az is, hogy a mai Magyarországon kívüli magyarok megőrizzék magyarságukat.


Egyébként szerinted más, akár belföldi, akár külföldi pártok, politikusok nem alkalmaznak kettős mércét, ha az érdekeik úgy kívánják?

2014. okt. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, a megállapításod jogos lenne, abban az esetben, ha nem a cigányságról lenne szó.


A cigányok szokásrendjétől óvjon az Isten! Nekik is akkor lenne a legjobb, ha tiszta lappal indulnának. A "roma kultúráért" nem kár, felejtsék el.

2014. okt. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
én szélsőjobboldali vagyok de a jobbik egy szánalmas párt szerintem. Amúgy a cigányoknak csak normálisan kéne élniük és senki nem utálná őket.
2014. okt. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

Az integráció lényege nem az, hogy a kisebbség feladja a kulturáját, szokás rendjét. Ezen az alapon pl. a sváboknak, sokácoknak stb. is fel kellene adnia ezeket.

A cigányokat akkor lehet integrálni, ha adnának nekik munkát, a gyerekeik tanulhatnának stb.

2014. okt. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem jöttek rá, mivel igazuk van.

Fel kell hagyniuk a lopással, a munkakerüléssel, a segélyen tengődéssel, amit egész Európában művelnek olyan nagy kitartással.

Az erdélyi magyarok mikor csinálnak ilyet?

Ha legközelebb nem értesz valamit, szólj, nem szégyen kérdezni!;)

2014. okt. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A különbség, hogy alapból a magyarok (is) éltek Erdélyben. A cigány lakosság Indiából vándorolt Magyarországra. Ha én kimegyek külföldre dolgozni akkor elfogadom, az ottani szabályokat, törvényeket, kultúrát, és azt tiszteletben tartom.

Viszont egész más helyzet ha Magyarországon élek, és egyik nap már egy másik országban ébredek fel.

2014. okt. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%

Szóval a cigányok kultúráját el kell felejteni?

És mi a magyar kultúra? Valaki le tudná nekem írni?

Mert én csak korrupciót, hazug politikusokat, kirekesztést, sötétséget látok.

Mitől is annyival jobb a magyar kultúra a cigány kultúránál?


A jobbik egy szánalmas viccpárt, vona menjen és konzultáljon molnár f árpáddal a háttérhatalomról...

2014. okt. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

"Szóval a cigányok kultúráját el kell felejteni?

És mi a magyar kultúra? Valaki le tudná nekem írni?"


Majd ha össze tudod foglalni mi az első esetleg lesz aki leírja a választ a másodikra! :D

2014. okt. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!