Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a most fennálló...

Mit gondoltok a most fennálló helyzetről?

Figyelt kérdés
Voltam a pécsi tüntetésen kedden és vasárnap is. Mindössze annyira lennék kíváncsi, hogy ki hogyan vélekedik a tüntetésekről. Én személ szerint pártolom, mert szerintem is elég volt abból, amit a kormány művel. A de nem szeretnék a buzdításhoz áttérni, inkább kíváncsian várom a véleményeteket a szituról :)

2014. okt. 29. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos a kormányokat általában hidegen hagyják a tüntetések. Mert még az eldobált szemetet sem a diktátorok szedik össze hanem a nincstelen közmunkások. A székház összetört ablakai helyett meg úgyis ott van az ablakcsere mutyi.

De tömeges munkabeszüntetések már nem szokták hidegen hagyni a kormányokat. Mert az adóbevétel kiesést és cégek tönkremenetelét jelenti. De ezt olyan országban szokás, ahol a dolgozók akár évekre is elég megtakarításokkal rendelkeznek. Idehaza a minimálbérrel elérték azt is hogy ilyen megtakarítások ne legyenek gyakoriak. Sőt, idehaza a dolgozók még féltik is állásukat.

Más a helyzet például Ausztriában, ahol tömeges összefogással akadályozták meg hogy felépüljön egy atomerőmű. De ott a rendőr gondolkodása is más volt, mert a nép oldalára álltak, és nem pedig vakon az elöljárójuk parancsát követték. Ismerek ottani rendőröket, egyik sem félti az állását, mert azt szokták mondani hogy na akkor mi van ha kirúgják? Akkor otthon maradhat a saját háztáji gazdaságában és évi 365 nap lesz a szabadsága.

2014. okt. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem sok értelmét láttam, a baloldali kormány sem volt jobb, a Jobbbik meg gyenge ahhoz hogy kormányra kerüljön. Sajna nincs alternatívája a Fidesznek.
2014. okt. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is pártolom, de szerintem elsődlegesen az európai bérek, és az igazi munkahelyek hiánya miatt kellene tüntetni. Egy kicsit bosszantó hogy már kb tíz éve érdemlegesen nem emelkedtek a nettó bérek.

A netadót természetesen én is elítélem.

2014. okt. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Erősen az orrára kell koppintani a Fidesznek, mert átlépték a nép ingerküszöbét.
2014. okt. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valóban az lenne a jó, ha nem lenne gond a netadó, hanem inkább szimbolikus jelentősége lenne csak.
2014. okt. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!