Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Győrben miért nem kezdenek...

Győrben miért nem kezdenek valamit a tömegközlekedéssel?

Figyelt kérdés

A város 130 ezer lélekszámmal bír, jelenleg, viszont ez növekszik.A munkanélküliség alacsony, sok a külföldi ipari cég.A közbiztonság nem a legjobb, főleg este, de úgy általában Győr élhető város.


A tömegközlekedés csak és kizárólag helyi járatos buszokkal történik.

Bizony már már érezni a korlátjainak végét.

Több buszt meg nem tudnak indítani.


Villamosnak nincs sok hely a felszínen.


Szerintem stadtbahnt kellene építeni, mint ami Stuttgartban is van.

A stadtbahn tulajdonképpen villamos-metro hibrid.A föld alatt is megy és a felszínen is.


Ezzel megoldható lenne Győr tömegközlekedése, a közúti autós forgalom zavarása nélkül.



2014. nov. 2. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez baromi költséges valamint nem annyiból áll, hogy felbérelnek egy véget, fúrnak egy alagutat, leraknak egy sínpárt és jöv héten már megy a dolog. Sajnos nem ismerem Győrt, messze lakom onnan, de gondolom annyira nem rémes a közlekedés, hogy emiatt ez a hatalmas beruházás (vagy ehhez hasonló) elinduljon. Másrészt nem hozná be az árát egyhamar, na jó kb soha. Az az egy földalatti 1-2 buszjáratot váltanak ki csak, ami ténylegesen sokat nem segítene. valamint azért Győr nem annyira nagy, hogy létre kellene hozni föld alatti közlekedést. De egyébként ha jól tudom, az SZE-nek van közlekedésmérnöki képzése is, írj egy ottani hallgatónak, vagy tanárnak, vedd fel a kapcsolatot a városvezetéssel és érdeklődd meg, hogyan lehetne javítani a közlekedési helyzeten.
2014. nov. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még szerencse, hogy odairtad, szerinted. Vagy állod a költségeit?????????
2014. nov. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért 130 ezres város nem az a kategória ahol metró kellene. Egy ilyen rendszernek a napi utasforgalma többszöröse Győr lakosságának. Ráadásul a földfelszín alatti közlekedés a legdrágább is kialakításra, nagyságrendekkel drágább lenne mint lecserélni Győr összes buszát.


"Bizony már már érezni a korlátjainak végét."

Hát azért a buszos közlekedés korlátai nem ott kezdődnek...

2014. nov. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Győrben egyébként villamost terveznek. Egy ilyen kis városban az a maximum, amit el lehet képzelni a buszok mellett.
2014. nov. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
semmit nem fognak költeni erre, ez nem Németország és nem Stuttgart, hanem a balkán
2014. nov. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Magyarmanó ***** válasza:
100%
Mi bajod a tömegközlekedéssel? Én győri vagyok és reggel 7-8 között van túlzsúfoltság meg talán 13:30 és 15:00 között..Abszolút felesleges lenne milliókat khmm milliárdokat beleölni ebbe..
2014. nov. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Egyet értek a 6-ossal, és én is győri vagyok. Felesleges ide bármi is. Oké, csúcsidőben amikor megy a sok diák azt lehetne sűríteni, de egyébként meg jó a tömegközlekedés. Nincs szükség arra a luxusra, hogy 3 percenként jöjjön a járat, mert nem is lenne kihasználva. Így is vannak felesleges járatok. Egyébként meg Győr rohamosan fejlődő város, van értelme az újításoknak.

A közbiztonsággal mi problémád van? Ha nem mész a Kossuth utcába (ahol semmi nincs, és kint van a világ végén), akkor tök biztonságos helyen vagy. Mutass egy helyet, ahol nincsenek C kategóriás állampolgárok, meg italozó fiatalok. Hidd el, az sok ezer Audiban dolgozó ember többsége normális, és minden utcasarkon szembe jön veled nem is egy ilyen ember. Én kifejezetten örülök, hogy egy ilyen városban születtem és nőttel fel, mint Győr!

2014. nov. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!