Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy itthon 2010óta nemhogy csökkenne a férfiak és a nők bére közti különbség, hanem éppen nő?

Figyelt kérdés
[link]
2014. nov. 3. 10:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A Tárki idei kutatása is bebizonyította, h a bérkülönbség csak legfelső rétegben fordul elő, azaz a vállalatvezetők, topmenedzserek között, a nők 80%-át semmilyen bérhátrány nem éri. "

És pont itt van a csúsztatás: sokan átlagolnak, és akkor hoppá, összességében tényleg keveset keresnek a nők, a probléma az,h "elfelejtik" azt hozzátenni, h ha az átlag nő nézzük, akkor nem beszélhetünk bérkülönbségről.

azt meg hagyjuk is, h szinte minden kényelmes munkát nők végeznek, titkárnők, ügyintézők, eladók dohányboltokban, ahol két kávé és fészbuk között alig kell vmit csinálni, vhogy útépítő nőket nem látok. a másik meg az, h statisztikák szerint a nők átlagban 10-20%-kal kevesebbet dolgoznak.

nekem is az a tapasztalatom, h már diákmunkánál is 3x annyit kellett melózni ugyanazért a fizetésért, míg a lányoknak alig kellett vmit csinálni.

de teljesen mindegy, a nők természet része a folyamatos nyafogás és önsajnáltatás. én meg nem láttam olyan nőt, aki odáig eljutott volna a témában, h utánanézett volna a statisztikának, "a gizi is kevesebbet keres sztem, sokan mondják, h a nők kevesebbet" és hasonló nagyon ütős érveik vannak.

tehát az átlagos nő nem kap kevesebb pénzt UGYANANNYI munkáért.

2014. dec. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
női természet*
2014. dec. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!