Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kommunisták ölték meg a 60...

A kommunisták ölték meg a 60 as években azt aki Radnóti halálának körülményeit kutatta?

Figyelt kérdés
Esetleg egy náci veterán tette volna aki épp a kommunista párt tagja volt és nem akarták, hogy fény derüljön az ügyre?
2014. nov. 4. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi ez a dololg? Linkelj valamiket légy szíves.
2014. nov. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

Én se értem. Radnót halála tisztázott, mindenki tudja, hogyan és hol halt meg, van sírhelye is, meg egy csomó verse, amiből ki lehet találni, mi történt vele.


"Tálas András hadapródőrmester ötfős kerete 1944. november 4-én vagy november 9-én Abda község határában lőtte le a végsőkig kimerült Radnóti Miklóst, 21 társával együtt."


"Holttestét, illetve annak (Szemenyei-Kiss Tamás szerint) feltételezett darabjait 1946. június 23-án exhumálták, ekkor találták meg zubbonya zsebében a noteszét (az ún. Bori noteszt), benne utolsó verseivel."

2014. nov. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!