Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Végül is miért tiltották ki...

Végül is miért tiltották ki Vida Ildikót az USA-ból?

Figyelt kérdés
Ő maga nem mondja, az amerikai ügyvívő nem hajlandó elárulni, az amerikai külügy szintén elzárkozik. Viszont elejtett szavakból következtetni lehet arra, hogy NAV-osként rájött több amerikai cég itteni disznóságaira és egy hat fős csapattal ott is folytatni kívánta a Mo-on elindított vizsgálatot. Az amerikai diplomácia egyetlen fegyvere ez volt: nem engedte be. De ez várható is volt az amerikaiaktól...

2014. nov. 5. 09:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként érdekelne, hogy milyet iratokat menekítettek milyen külügyminisztériumba? Mert én vagyok olyan galád, hogy olvasok kormánypárti híroldalakat is. de ilyesmit nem olvastam."


Nem külügyminisztériumba. Nagykövetségre.

A civil szervezet iratanyagát, akiknél visszaéléseket találtak.

Minden híradóban volt róla szó. Nem kell ehhez kormánypárti lapokat olvasni.

Ha elolvasod, hogy hogyan járt el a civil szervezet a pályázatok során, akkor láthatnád, hogy ezért bárkit megbüntetnének. Csak hát az USA nem hagyja, hogy az ő emberüket bárki bántsa.


Korrupció? Na arról semmilyen hivatalos anyag, irat, bizonyíték nincs. Nem úgy, mint a fenti ügyben.


Engem személy szerint nagyon elszomorít, hogy ha "külső támadás" éri az országot, akkor nincs összefogás, hanem az ellenzék rögtön a támadó mellé áll.

Én pártállástól függetlenül úgy gondolom, hogy ilyenkor ki kell állni az országért. Nem a kormányért, nem xy pártért, a magyarokért.

Aztán kis meccseiket játssza le országon belül minden párt.

Egyébként meg érthetetlen számomra, hogy miért vesznek készpénznek minden mondatot, amit az USA mond. Ott is ugyanolyan kapzsi, hataloméhes politikusok vannak, mint bárhol máshol. Ők sem különben, ők is érdekek mentén működnek.

2014. nov. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%

"Én pártállástól függetlenül úgy gondolom, hogy ilyenkor ki kell állni az országért. Nem a kormányért, nem xy pártért, a magyarokért. "


Tehát te magyar embernek tartod a mostani fideszes vezetőket? Mert nézve, ahogy mondogatják, hogy milyen nemzetiek és nép pártiak ők, a (4 éves) tetteikből tekintve, ezt ők csak magukra, a családjukra, és a baráti körükre értik. Ha ők nem értik bele a magyar kisembereket, az ő " magyar nemzeti" államukba, akkor nekünk sem kell őket magyarnak tekinteni..



Tényleg ne próbálja már megmagyarázni nekem valaki, hogy a nyugdíjak lenyúlása, az "igazságos" földosztás, kis vállalkozások életének megnehezítése államosítással (elnézést: nemzetiesítéssel), a mostani korrupciós ügy amiből csak a hülye nem látja, hogy a kormány hazudott (a szánkba is rágják, hiszen Vida megmondta a kormánynak, hogy kitiltották, de a kormány folyamatosan "nem lát, nem hall, nem beszél" játékot játszott...) és a többi hülyeség 4 év alatt amit felsorolni is nehéz nekem (újságírókat kérdez meg) annyira de annyira "nemzeti"...


És mielőtt valaki elkezd gyurcsányozni: Nem. Jobb oldali érzelmű vagyok, sosem szavaztam a baloldalra, egyenlőre még a jobbikra se, de amit mostanság művel a fidesz.............

2014. nov. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Tehát te magyar embernek tartod a mostani fideszes vezetőket?"


Ugyanannyira tartom magyarnak, mint bármelyik másik pártot.

Amiket leírtál, abból a szempontból egyik sem jobb a másiknál. Mindig mindenkinek maga felé hajlik a keze.

2014. nov. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Andizsuzsi ***** válasza:
82%

"A NAV vizsgálatot indított egy civil szervezetnél, akiknél visszaéléseket találtak. Ez a civil szervezet az USA-hoz köthető. A szervezet megtagadta a megfelelő dokumentumok bemutatását. Az iratanyagát a Norvég Nagykövetségre menekítette."


A NAV nem indított vizsgálatot, semmi köze nem volt az ügyhöz, nem is lehetett, hiszen azt, hogy pályázat megfelelően lett-e lebonyolítva, nem a NAV vizsgálja. A vizsgálatot a KEHI indította, neki viszont nem volt hozzá jogosultsága. Magyarország nemzetközi szerződést kötött Izlanddal, Liechtensteinnel és Norvégiával, a szerződés pontosan rögzíti, hogy ki é milyen formában jogosult ellenőrizni. A KEHI nem. Vagyis az alapítványok jogosan tagadták meg az iratok átadását, hiszen harmadik félnek egy pályázati anyagot sem lehet kiadni.


Az üggyel kapcsolatos még, hogy lemondott Jeszenszky Géza Magyarország norvégiai nagykövete a tisztségéről. Érdem meghallgatni/elolvasni a véleményét az ügyről, ami a mérhetetlen kormány iránti lojalitás mellett is komoly kritikákat fogalmaz meg az eljárással kapcsolatosan.

2014. nov. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
52%

Elég erősen eltértünk a tárgytól, nem?


Ha én lennék Vida Ildikó és ártatlan vagyok, akkor amint felmerült volna a nevem, sőt, amint megtudom hogy kitiltottak, egyből felvenném a médiával a kapcsolatot és elmondanám magamtól, hogy igen, én vagyok az egyik kitiltott és még nem tudom, hogy mi az oka, bár pár sejtésem van.


Pár nap múlva pedig előjöttem volna az étolajgyártós dologgal és azt mondtam volna, hogy mosom kezeimet. Állok elébe bármilyen vizsgálatnak, akár függetlennek is, jöjjenek nyugodtan, feddhetetlen vagyok.


Ehelyett mi történt? Kitiltottak valakiket, nagy volt a kuss. Kiderült, hogy az egyik a Vida Ildikó és ezt még nagyobb kuss követte, mert lelépett két hétre nyaralni. A kormánynál valaki kitalálta gyorsan az olajos dolgot, erre megy közben a kormányzati maszatolás és most visszatért a nyaralásból, egyből össze vissza beszél és logikai bukfenceket kreál magának és a kormánynak is.


Utána pedig beszél a vizsgálatról, amit ő vezet maga ellen és még mindig nem tudja, hogy miért lett kitiltva az Egyesült Államokból...


Tudom, hogy ez az egész műsor egy amerikai kémtevékenység eredménye, de mégis szakadok sokszor, amikor olvasom a különböző nyilatkozatokat, amik még egymásnak is ellent mondanak... és ők szedik be az adómat és büntetnek meg, ha egy ezrest nem vallok be véletlenül. Szánalom a köbön. Gyakorlatilag a teljes politikai elit (Orbánnal, Gyurcsánnyal és még talán Vonával is együtt) annyira mélyen gázol már a szarban, hogy egy kis szikra is elég volt neki, hogy belobbanjon.


Valami azt súgja, hogy lesz ennek még folytatása bőven.

2014. nov. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
68%

Azért tiltották ki, mert korrupcióval vádolják, amit egy nagy köteg papírral alá is támasztanak. Ezeket odaadták a kormánynak, miután 3 hónappal azelőtt már szóltak nekik, hogy korrupt ember van a társaságukban.

Most Vida Ildikót és a társát kiküldték. Orbán is kiment Svájcba. Összeszedték a pénzt, bebiztosították Vidáék családját és jövőjét. Cserébe csak el kell vinniük a balhét, meg kibírniuk azt a 7-8 év börtönt és egy szót sem szólni életük végéig.

Érdekes megoldás, ami a maffia világából lehet ismerős...

2014. nov. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Magyarországon csilliárdokat csalnak az áfával bizonyos cégek, ezt a zöld dosszié előtt is mindenki tudta aki kilát a fejéből. Ez mind a magyar emberek pénze egyébként, de nem baj, viktor megoldja, egyik adót találja fel a másik után és mi kifizetjük ezt is. Az amcsik naívan próbáltak segíteni az ilyen áfacsalók megállításában mire rá kellett jönniük, hogy a hungarian NAV-nak esze ágában nincs ilyesmi, sőt. Kizárólag a kis cégekről meg emberekről igyekeznek mindenáron leverni az utolsó kenyérre valót is.

Na Vida egy ilyen banda feje, hát ki is tiltották szegény tisztességes nőt, pedig ááááá hogy is lehetne köze neki bármihez ami az általa igazgatott hatóságnál nagyüzemben folyik.

2014. nov. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

16-os

>> egy nagy köteg papírral alá is támasztanak


Álomvilágban élsz. Az amerikaiak még hivatalos kérésre sem hajlandók előállni semmiféle bizonyítékkal. Valami nagy sumákolás folyik ott...

2014. nov. 5. 21:55
 19/21 anonim ***** válasza:
52%

# 18

Amerikai törvények értelmében nem mondhatják meg a személyeket.

Ha meg egy kicsit is lenne élettapasztalatod, tudhatnád, hogy amiben nyomozás folyik arról nem adhatnak ki adatokat.

2014. nov. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Andizsuzsi ***** válasza:
66%

"Az amerikaiak még hivatalos kérésre sem hajlandók előállni semmiféle bizonyítékkal."


A kitiltásban szereplő határozatban az érintetteket értesítették arról, hogy a nagykövetségen megnézhetik azokat a bizonyítékokat, amik a kitiltást alátámasztják. Én, ha ilyen levelet kapnék, kezemet-lábamat törném, hogy elolvashassam, beszámolnék a felettesemnek arról, hogy mivel akarnak bemocskolni, és ország-világ előtt követelném az igazságomat. Ezzel szemben Vida mit tett? Elment nyaralni...

2014. nov. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!