Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Politikai váltógazdálkodás?

Politikai váltógazdálkodás?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, ti mit gondoltok arról, hogy esetleg egy olyan parlamenti rendszer, mint ami az USA-ban van, jöjjön létre itt is, nálunk, Magyarországon.

Én, a magam részéről támogatnék, egy olyan választási rendszert, amiben kettő, középpárt, egy egyesült jobb- és egy szintén egységes baloldali párt lenne jelen mindössze.

Szerintem ez működő képesebb lenne, mint, ami jelenleg is van nálunk és másoknál és szomszédainknál.

Ti mit gondoltok erről?



2014. nov. 5. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy ilyen rendszer elveszi az emberektől a választás lehetőségét. Ez néha jó, néha meg rossz, de azért alapvetően nem azért vagyunk demokrácia, hogy ne válasszunk.
2014. nov. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az amerikai rendszer még a magyarnál is antidemokratikusabb, megöli a kis pártokat, lehetetlenné teszi a változtatást, ráadásul az elektorválasztás is szar, George W. Bush úgy lett elnök 2000-ben, hogy félmillióval kevesebb szavazatot kapott összességében, mint Al Gore.
2014. nov. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Most is ez van, nem?:D
2014. nov. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves barátom, a politikai váltógazdálkodást a nép akarja, nem a pártok. Ők jobban szeretnék, ha mindig ők maradnának.

Az USA és a magyar viszonyok között a különbség nem a kormány, hanem a nép.

2014. nov. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!