Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják a szélsőjobbos...

Miért gondolják a szélsőjobbos magyarok, hogy szlovákság nem létezik?

Figyelt kérdés
Azért bocsánatot kérek, de egyértelmű rasszjegyeik vannak a magyarokkal ellentétben. Akkor valóban nem létezne szlovákság? Hogy is van ez? Nem feszültséget akarok generálni, de amikor ilyet hallok akkor fel megy bennem a pumpa. Tiszteljük már meg egymást...
2014. nov. 14. 11:33
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Van magyar származású benne és büszkén húzzák magukra a szlovák mezt. Nincs ezzel semmi gond.
2014. nov. 14. 11:53
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem vágom, hogy miről beszélsz.


Megnéztem a videódat és simán nézném ezeket a férfikat ukránoknak, dánoknak, magyaroknak, hollandoknak és oroszoknak is, ha szembejönnének velem az utcán.

Nem tudnám konkrétan megállapítani róluk, hogy szlovákok, már megbocsáss.

2014. nov. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

"Oké a határ menti településeken tényleg sok magyar él, de északabbra haladva már nagyon kevés."


Persze, mivel kitelepitettek a magyarokat, akik pedig maradtak nem hasznalhattak az anyanyelvuket az iskolakban sem, kesobb szlovakositottak a csaladneveket is.

Szlovakia '93 elott nem is letezett, azaz nincs tortenelmuk sem, nemhogy kulon rasszt alkotnak!

2014. nov. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Igazatok van a raszjegy fogalmával nem voltam tisztában...
2014. nov. 14. 11:59
 15/22 A kérdező kommentje:
Megint ez a szöveg, hogy 93-ig nem létezett... Létezett Csehszlovákia néven és korábban is sőt akkor önálló volt.
2014. nov. 14. 12:01
 16/22 A kérdező kommentje:
Az pedig nagyon szomorú, hogy kitelepítették a magyarokat, de arról a cseh kommunisták tehetnek.
2014. nov. 14. 12:03
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem hallottam ilyenről, szerintem ez egyáltalán nem jellemző a szélsőjobboldaliak körében sem.

Esetleg olyan nézetek vannak, amely Szlovákia létezését utasítja el és a Felvidék elnevezéssel utalnak arra, hogy ez a terület a történelmi Nagy-Magyarország része és az ottani szlávokat szlovák nép helyett a régi hagyományos elnevezéssel tótokként emlegetik.

2014. nov. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Csehszlovakia neven nem Szlovakia ertendo, hanem a 2 allam egyutt. A Monarchia idejen az Osztrak-Magyar Birodalom sem Magyarorszag volt, hanem a 2 allam egyutt egy mas formaban.
2014. nov. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező.


"Miért gondolják a szélsőjobbos magyarok, hogy szlovákság nem létezik?"


Ilyet senki sem mondott, és nem is fog mondani. Tudják, hogy létezik Szlovákia, egyik szélsőjobbos sem gondolja azt, hogy Szlovákia helyén egy másik ország (vagy akármi) lenne. Ilyet csak egy nagyon buta ember állíthat. A jobbikosok mind tudják, hogy Magyarország Trianonnál elvesztette azt a területét is.


"Azért bocsánatot kérek, de egyértelmű rasszjegyeik vannak a magyarokkal ellentétben."


Milyen rasszjegyek? Már ne is haragudj, de nem létezik "szlovák" rasszjegy, ugyanis a szlovákság nem egy külön rassz. Hanem egy népcsoport. Kicsit nézz utána a dolgoknak.


"Nem feszültséget akarok generálni, de amikor ilyet hallok akkor fel megy bennem a pumpa."


Mikor? Amikor olyat állítasz, amit senki sem mondott? Tiszteljük már meg egymást...

2014. nov. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek elég durván fogalmaztam és nem voltam tisztában dolgokkal. Én elismerem, ha hibázom.
2014. nov. 14. 12:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!