Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A munkatáborokat miért szüntet...

A munkatáborokat miért szüntették meg?

Figyelt kérdés

Vannak olyan bűnözők, akiknek az életfogytiglan kevés.

A halálbüntetés meg megváltás lenne.


Munkatáborok esetében,a halálbüntetéssel ellentétben vissza lehet csinálni.

Ha mégis ártatlan, (aminek 1 százalék az esélye), akkor kiengedik a munkatáborból.


A munkatábor azért is jó, mert aki odakerül, az beintegrálódik a munka világába és leszokik a köztörvényességről.


A börtönökben meg csak hűsölnek, kártyáznak a rabok.Nem csinálnak semmit.



2014. nov. 16. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

"A munkatábor azért is jó, mert aki odakerül, az beintegrálódik a munka világába és leszokik a köztörvényességről."


Persze, miután éveken keresztül büntetésként élheti meg munkát... Ami valóban működik, az így néz ki, de ezért rögtön menne a nyavajgás: http://www.youtube.com/watch?v=_rArwES0cjM

2014. nov. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy haladtunk a korral, úgy a modern világ elfogadta hogy mindig is voltak, és lesznek olyan emberek akiket nem érdekes a társadalmi együttélés kitaposott ösvénye. Elfogadták őket, és függetlenül attól hogy egy ember már annyira veszélyes hogy mondjuk átharapja a nyakát a rá vigyázó őrnek, még neki is jár az életfogytiglan, mert ma már léteznek emberi jogok.


Aki átlátja ezt, az rájön hogy butaság utálni minden bűnözőt, attól mivel lenne jobb?


Más: Munkatáborba sem azokat vitték akik képesek voltak 5 fegyveres hatósági személy haláláról gondoskodni puszta kézzel, lánccal a lábukon, mert voltak ilyen veszélyes emberek, és a mai napig vannak is a Fekete Delfinben, ott sem lövik fejbe a fokozottan veszélyes embereket, csak épp 3 kamera veszi a WC-t, és még ugyanennyi a zárkáját, 2 rács mellett.

22F

2014. nov. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Elárulom, hogy a legtöbb mai börtönben nagyon is sokat dolgoznak a rabok. Hulladék szelektálás, könnyűipari tevékenységek, stb.
2014. nov. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

1: Pont ez jutott eszembe, amikor megláttam a kérdést. Szerintem nyugodtan lehetne ilyen és ehhez hasonló börtönöket létesíteni, a kevésbé veszélyes rabok számára. Basszus, még én is szívesen élnék egy ilyen szigeten.


A súlyos bűncselekményt elkövetőket meg egy nagy térbe kell összezárni, hadd játsszanak egymással.


3: Valóban dolgoznak de nem kötelező, hanem szabadon választott. Én egy vidéki börtönben voltam munkaügyben és meglepődve tapasztaltam, hogy a rabok főznek magukra, asztalos és kőműves munkákat csinálnak, stb.


Szerintem egyébként minden ember megkergülne egy idő után, ha nem tudna mást csinálni, csak kártyázni és "hűsölni".

2014. nov. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 'munkatábor' nem a legszerencsésebb kifejezés...

milyen munkatáborra gondolsz?


A börtönökben dolgoznak az elítéltek, de ez jutalom számukra, nem olyan monoton a nap, és még keresnek is valamennyit (a büntetésvégrehajtásnak is jó, mert keresetükből levonják az ellátásukat).

Sok börtön mellet van bútor ill. cipőgyár stb. ahol a rabok dolgoznak.

Sajnos egyre kevesebb lehetőség van, a nem börtönlakók is nehezen találnak munkahelyet.


A fent linkelt nyílt börtönhöz hasonló van Magyarországon is, tanyasi környezetben élnek, dolgoznak elítéltek, akik kisebb, nem erőszakos bűncselekményt követtek el, pl. közlekedési bűncselekmények.

2014. nov. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

...ilyenre gondolsz? :/


[link]


[link]

2014. nov. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!