Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországot miért nevezik...

Magyarországot miért nevezik kicsinek a magyarok? Többi lent?

Figyelt kérdés
Az tény, hogy jóval kissebb mint volt és világszinten se tesz ki egy kontinensnyi területet de egy ország nem lehet kicsi. Nem nagy ország de nem is kicsi sőt legyünk kicsit optimisták. Magyarország a legnagyobb 100000 nkm alatti területű ország. Ja Portugália egy picivel kissebb ők mégsem nevezik magukat kicsinek. Miért?
2014. nov. 16. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

hány Portugál ismerősöd van? Világviszonylatban a többi országokhoz képest kicsi Magyarország. Nem az egyetlen, nem is a legkisebb de se népességét, se területét, se erőforrásait, gazdaságát tekintve nincs a top közelében se. Épp ezért olyan nagyon nem ugrálhat, mert a nagykutyáknak csak még egy ország amire magasról tesznek.


Helyén kell kezelni a dolgokat. Ha mondjuk Dániai életszínvonal lenne Magyarországon gondolom senki se sírna, hogy 100 négyzetkilométer alatt vagyunk.

2014. nov. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A trianon előttihez képest nevezik kicsinek, vagy ha nem is ahhoz képest, leginkább amiatt. Egyébként szerintem sem kicsi, sőt kb ekkora egy normális, élhető ország, nem túl nagy nem is kicsi, rengeteg termőföld és víz, csak sokan nem veszi észre.
2014. nov. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Volt hogy 3 hétig 3 naponta jártam haza Miskolcra Münchenből. Az út felét Magyarország tette ki 450-500 km Hegyeshalomtól Miskolcig. Na akkor mondtam hogy majd ha ezt minden magyar megcsinálja és utána is azt mondja hogy kicsi az kap valami drága ajándékot ;) Ja és a magyar autópályák ezen szakaszán nincs túlkorlátozva a sebesség tehét gyorsan jöttünk. És trianonhoz képest tényleg kicsi de nézzünk rá pl Litvániára mekkora nagy volt anno és most mekkora.
2014. nov. 16. 14:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából még a történelmi Nagy-Magyarország is kicsi lenne, kisebb lenne, mint Lengyelország.


Egy ekkora, szerintem már megfelel mindenkinek:

[link]


Vagy ekkora:

[link]

2014. nov. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert kisebbségi komplexusuk van.
2014. nov. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"Egy ekkora, szerintem már megfelel mindenkinek:"


Nekem a mostani is megfelel.

2014. nov. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem elsősorban nem a méretére mondják hogy kicsi, hanem arra, hogy jelentéktelenek vagyunk, és zéró befolyásunk van a világpolitikában.
2014. nov. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Rubicon87 ***** válasza:

"ma 14:50"


Ugye tudod hogy a hunokhoz nem sok közünk van.

2014. nov. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez elég erős általánosítás, én kevés embertől hallom, hogy kicsi. Monaco, na az tényleg kis állam.

Magyarország mérete szerintem megfelelő, se nem túl kicsi, se nem túl nagy, csak egy a baj: akik szerint ez a terület nem elég, mit kezdenének egy nagyobb Magyarországgal? Még ezt a méretet sem tudjuk rendben tartani és felzárkóztatni Nyugat-Európához.

Pedig hazánk 93 030 négyzetkilométeres területe az egyik legkedvezőbb Európában: a Kárpátok védenek bennünket, óriási termőföldjeink vannak, Európa második legnagyobb folyója szeli át a fél országot, édesvízkészletünk sok-sok évre elegendő, termálvizekből sem szenvedünk hiányt, ja és: a világ egyik legszebb fővárosa a miénk. Szomorú, hogy ennyi adottságot nem tudunk kihasználni.

2014. nov. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért nevezik kicsinek, mert az. Vannak kisebbek is, de ez nem teszi Magyarországot naggyá. A kétszer akkora Románia is kicsi világviszonylatban, de Európában is maximum közepes. Nem tudom, hogy te mit hallottál portugáloktól, de én speciel angoloktól hallottam, hogy kicsinek nevezik a saját országukat, és igazuk is van, mert Anglia is kicsi.
2014. nov. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!