Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ma Magyarországon...

Szerintetek ma Magyarországon demokrácia van vagy inkább még mindig diktatúra?

Figyelt kérdés
2014. nov. 16. 22:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%

1. Az egyházi iskola nem állami, ha kirúgják onnan, akkor az nem az állam sara.

2. Még jó hogy ne szavaljon senki homokos verset a diákoknak, az nem demokrácia, hanem egy elkorcsosult, liberális világ, semmi köze a népuralomhoz, a fejedben elég kuszán vannak a fogalmak barátom!

3. Hallod, soha nem divatosan öltöztem és soha nem szóltak le érte, de a divatnak semmi köze még mindig a nép uralmához.

4. Ha a zenei ízlés miatt valaki megbélyegez, hát ez van. Még mindig semmi köze pl a szabad választásokhoz.

5. Ezt a valóságsós dolgot honnan veszed? Kb 3 éve nem nézek egyáltalán TV-t és nem vagyok szocializálatlan, vagy annak bélyegzett. Szerintem az ismerettségi körödben van a baj, mert nálunk aki ilyet néz az van lenézve az ostobasága és a kreativitásának hiánya miatt, hogy a TV helyett nem tud értelmesebb dolgot csinálni.

6. Szabad másnak lenni, ott a retardáltak felvonulása ami elég komoly bizonyíték erre. De ha valaki lehet ilyen nyominger nyíltan, az ne csodálkozzon a rasszizmuson meg a homofóbián.


Amiket felsoroltál semmi köze a demokráciához, olvass utána az mit jelent, meg mit jelent a hányingertkeltő liberalizmus ami kiolvasható a provokativ kérdésedből.

2014. nov. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell itt nyavajogni egyszerűen hülye kérdést tettél fel. Az előttem szólónak tökéletesen igaza van. Meg kell próbálni normálisan élni. De ha te mindenképpen nyilvánosan akarsz politizálni tüntetni melegfelvonulásra járni stb ne csodálkozz ha esetleg ezért meg szólnak , de attól még ez nem diktatúra. Utazz el É. Kóreába ahol már itt ott a kanibalizmus is előfordul az éhinség miatt, vezetőjük meg egy kövér disznó. Majd megtudod mi a diktatúra.
2014. nov. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

10-es: olyan ország nem létezik, ahol minden piszlicsáré ügyben az emberek dönthetnek.


Mi szavazhatunk a parlamenti képviselőkre - ahogy a nevükben is benne van ők képviselnek minket. Ha valaki bead egy törvényjavaslatot azt minden esetben megszavazzák az általunk választott politikusok. Persze ők meg tudják egymás között beszélni, lefizetik egymást, irányítanak az érdekek. Igaz a mondás: a demokrácia nem jó rendszer de nincs jobb.

2014. nov. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

# 13/13 Időpont ma 08:46


Félreértettél. Nem az emberek döntési lehetőségéről van szó. Egyszerűen ma az van, hogy amit reggel a Fidesz kitalál, az ha akarják másnapra törvény, harmadnap meg már az alaptörvény része. Ha bárki megkérdőjelezi őket, az hazaáruló, meg balliberális, meg satöbbi. És leszarom, hogy a nép szavazta meg őket 2/3al...

2014. nov. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Wadmalac ***** válasza:

Egy lényeges pontot tisztázzunk. A demokrácia nem azt jelenti, hogy mindent szabad mindenkinek.

A demokrácia azt jelenti, hogy a népesség döntő/választó többsége által kijelölt emberkék mondják meg, mit szabad.

És ez csupán az általános dolgokra vonatkozik és csakis politikai értelemben.

Nem kellene azt sem elfelejteni, hogy a személyi szabadságjogok csak addig a határig terjednek (szabadna terjedniük), amíg mások szabadságjogait nem sértik. Ez egy eléggé rugalmas és nézőpontok, érdekek szerint változó helyű határvonal, nincs megírva sem a törvénykönyvekben, sem a Bibliában, sehol örök érvénnyel, hogy hol van. Akit ez akkor, ott aktuálisan negatívan érint, az persze elkezdhet azonnal reklamálni, hogy ez nem demokrácia, de persze nem lesz igaza.

Csak egyszerűen nincs olyan rendszer, ami mindenkinek, mindig jó lesz.

Amikor azok kerülnek többségbe, akiknek nem jó, akkor az még mindig demokrácia, csak éppen nem működik jól.

2014. nov. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából, azt mond és azt tesz amit szabad.
2014. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

"Az demokrácia amikor egyházi iskolákból kirúgják a diákot, mert hosszú hajat visel?"

Igen. Mert nem kötelező egyházi iskolába járni.


"Demokrácia amikor nem mersz kimondani még mindig dolgokat? Például ha valaki nyíltan megír egy homoszexualitásról szóló verset és egy tanár a diákjainak elszavalja azon fennakadnak."

Igen, mert mindenkinek joga van fennakadni ezen.


"Demokrácia az, amikor divatdiktátorok irányítják a világot és ha ettől el mersz térni az már marginális jelenség?"

Ez hülyeség. Mindenki úgy öltözködik, ahogy akar.


"Demokrácia amikor zenei ízlésed miatt meg vagy bélyegezve?"

Ez még nagyobb hülyeség. Mindenki azt hallgat, amit akar.


"Nem ismered a tévében az új fantasztikus valóságshowkat és nem tudom én micsodákat attól válsz szocializálatlanná?"

Az én köreimben inkább az a ciki, aki ilyet néz. Ne vetítsd rá az egész társadalomra az osztálytársaid korlátoltságát.


"Azt hittem szabad másnak lenni és véleményt is nyilvánítani."

Mi az, hogy 'másnak lenni'? Mindenki más. És mi mást csinálsz te itt, ha nem véleményt nyilvánítasz?


"Nyíltan rasszista felhangok vannak az utcákon, iskolákban. Mi ez ha nem megkülönböztetés?"

De ott van a másik szélsőség, a liberális jogvédők is. Meg a normális emberek tömegei.


Szerintem hőbörögj kevesebbet, vagy ha mégis, akkor keress színvonalasabb érveket.

2014. nov. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi a diktatúra, ha nem történelmileg hanem a külső jegyeket nézzük, akkor már az USA sokkal diktatorikusabb állam, mégis mindenki azt hiszi hogy a legszabadabb ország (manipuláció). Az USA már inkább egy Orwelli disztopikus diktatúra.

Ott a hatóság törvény adta joga, hogy mindenkit megfigyeljen, meg se kell gyanúsítani, csak egy kattintás és megnyitják a gmail fiókodat. Ami a gáz, hogy ezt csinálták az EU állampolgárokkal is, ami már egészen durva. A személyiségi jogaidat semmibe veszik, a reptéren a biztonsági őr mindenféle indok nélkül felnyúlhat a seggedbe. Komoly diszkrimináció folyik a közel-keleti emberek ellen, megbélyegzi őket a rendszer hogy fenntartsák a külső-belső ellenség folyamatos látszatát (a tökéletes közellenség: a turbános, szakállas, arc nélküli, ismeretlen ember).

A tökéletesen kontrollált rendszert segíti a technika, az összes biztonsági kamera, mobiltelefon GPS adatai, stb fölött rendelkezik az állam.

Elég csak belenézni a soha el nem olvasott Google EULÁ-kba és igazán fincsi dolgokat talál az ember. Pl. h az Android használatával beleegyezel h a GPS adataidat a Google megkapja, márpedig mint tudjuk, a Google privát hálózata meg be van kötve a titkosszolgálathoz...


Úgyhogy sztem Amerika az utolsó aki itt jogosan belepofázhat a magyar belügyekbe, hozzájuk képest ez itt egy boldog szabad ország, kevésbé elbutított droid emberekkel.


Bár nálunk se fényes a helyzet azért, de még mindig azt mondom, nem kell pampogni, van ennél rosszabb is, sőt nyugatabbra csak az van. Keletebbre meg szegénység, meg ott is diktatúrák. Ott nyíltan, nyugaton meg manipuláció segítségével működik.

2014. nov. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!