Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelentenek azok a szavak,...

Mit jelentenek azok a szavak, hogy "libsi", "fityeszes"?

Figyelt kérdés

Nem beszélem a plázacicák nyelvét, így kéntelen vagyok megkérdezni: Eme politikai kifejezések mit jelentenek plázacica nyelvről lefordítva magyarra? A libsi, fityeszes és a hasonló kifejezésekre lennék kíváncsi, amelyeket sűrűn lehet blogokban, fórumokon és itt a gyakorikérdéseken olvasni.

Kiegészítőkérdés: Miért kell úgy lebecézni valamit, hogy a keletkezett új szó felismerhetetlen legyen egy laikus, politikához nem konyító embernek?



#szleng #magyar politika #plázacica #fityeszes #pösze beszéd #plázacica nyelv
2014. nov. 22. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

fityeszes=Fidesz szimpatizáns, Fidesz szavazó


libsi=liberális nézetű ember

2014. nov. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Sose értettem, hogy miért kell mindig új kifejezéseket kreálni, ha a régiek is pont megfelelőek a használatra... :-/

2014. nov. 22. 15:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ahogy az idő változik, úgy változnak a fogalmak is:D


[link]

2014. nov. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A nyelv folyamatosan változik, elfogadod vagy sem.
2014. nov. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg vagy csak akadékoskodsz, vagy nagyon buta vagy.
2014. nov. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ma 15:12

Elfogadom, hogy a nyelv folyamatosan változik, azonban sehol nincs megfelelő definíció az új szavakra. Honnan tudjam, hogy mi mit jelent, ha sehol nincs leírva?


ma 15:13

Nem akadékoskodok. És mitől lennék már buta? Mert nem érdekel a politika, ezért lennék buta? Te idióta vagy!

2014. nov. 22. 15:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A libsit igazából nem a normális liberálisokra mondjuk, hanem az idióta szélsőliberálisokra.
2014. nov. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Plázapitsa itt a kommentelők többsége?


Basszus, állítsunk nekem szobrot, mert magamtól rájöttem, mit jelentenek a szövegkörnyezetből. (Ahogy szerintem nagyon sokan mások is.)


Funkcionális analfabéta-e vagy?

2014. nov. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!