Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szavaznál egy placebo-pártra?

Szavaznál egy placebo-pártra?

Figyelt kérdés

Ez a placebo-párt tudatosan nem mondana igazat, tehát hazudna az embereknek, és ezzel érné el a kívánt hatást. Konkrétan pl. azt hazudná, hogy az ország állapota jó, miközben tudja, hogy rossz, de azzal számol, hogy ha az emberek elhiszik, hogy jó az ország állapota, akkor valahogy jóvá válik tőle, és tegyük fel, hogy igaza van, tehát ettől valóban jóvá válna az ország állapota.


Ha elhiszik az emberek a hazugságot, és szavaznak a placebo-pártra, akkor jóvá válik az ország, és valósággá válik a hazugság.


Ha nem hiszik el, és nem szavaznak a placebo-pártra, akkor enélkül a placebo-hatás nélkül marad az ország, tehát elveszít egy potenciális felhajtóerőt.


Mi a véleményed egy ilyen pártról?



2014. nov. 24. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Eddig minden kormánypárt ilyen volt :D
2014. nov. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ezt az ezotéria rovatba akartad írni.
2014. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha az MKKP indulhat 2018-ban, komolyan vívódni fogok, hogy rájuk szavazzak-e :D
2014. nov. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak nem létező pártokra szavaztam eddig. És jól döntöttem. A szavazó bizottság vidám lett, hogy megint egy retardált, aki csak vicceket ír a szavazó lapra, és ezzel többet tettem az országért, mintha bárki másra szavaztam volna. :P
2014. nov. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A gazdasági folyamatokra a placebo hatást nem lehet ráhúzni. Talán a társadalmi élet jó lenne. Szóval lenne egy szegény, de boldog országunk...? Bár kicsit ezt is kétlem.
2014. nov. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából azt sem értem, hogy mi a különbség a kérdező által felvetett ötlet és a jelenlegi politikai rendszer között.


Szerintem most is többet költünk "Magyarország jobban teljesít!" propagandára, mint ténylegesen a jólét növelésére.

2014. nov. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagy Feró úgy fogalmazott, hogy

"Ez a világ azért ****, mert ti emberek azok vagytok.

És sajnálom, de én, én is egy kicsit."

2014. nov. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Inkább fordítsuk meg a kérdést, mutass egy nem placebo pártot, és 100% hogy megszavazzák az emberek..
2014. nov. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De hát most is placebo párt URALKODIK!


Egyébként nem szavaznék ilyenre. Hogy mások...az más tészta...ott van Bokros Lajos...szeretik? Pedig kimondta az igazságot.

2014. nov. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A közhangulat az, hogy nem szeretnétek egy ilyen pártot, ha jól értem, talán azok sem, akik ráismertek létező pártokra. De miért nem? Ha egyszer a végeredmény garantáltan jó?


A placebo-párt olyan problémákat tudna megoldani, amik tipikusan azon szoktak elbukni, hogy én azért nem csinálok valamit, vagy tartok be egy szabályt, mert a többiek se.


Nincs értelme felvennem a szemetet a földről, mert a többiek se veszik fel, akkor meg nem mindegy, hogy egyel több vagy kevesebb szemét hever a szemétdombon?


Nem látjátok értelmét, ha egy párt előállna azzal a hazugsággal, hogy gyönyörű, szemétmentes az ország, tiszta minden, és ezzel automatikusan elérné, hogy neked is kedved legyen megőrizni a tisztaságot?

2014. nov. 24. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!