Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nincsen...

Magyarországon miért nincsen elterjedve a pályaválasztási tanácsadás?

Figyelt kérdés

Szerintem elég nagy hiba, hogy nem túl gyakori ez.


Pedig nem ördögtől való dolog.

Az általános iskolásokkal sok pályaorientációs tesztet kellene íratni, hogy kiderüljenek miben jók és miben rosszak.

Ez alapján lehetne egyengetni a pályájukat, könnyebb lenne oktatási intézményt választani.


Például, én reál tagozatra jártam, voltak diákok, akiket a szüleik ide írattak.

És sokuk úgy ment át, hogy éppen, hogy meglett nekik matekból a kettes vagy mindig pótvizsgáztak.


Bár, szerintem alapvető probléma az oktatással az is, hogy nincs elég nagy különbség a reál és humán tagozat.


Nekünk reálosoknak, "matekosoknak" mehetne nehezebb tananyag is.


De, egy humánosnak nincs szükség arra, amire nekünk.

Nekik más tantárgyakra kellene rágyúrni.

Főleg jogászok, szociológusok...stb lesz belőlük.Nincs szükségük olyan matekra, fizikára, mint nekünk.


Ahogy nekünk sincs szükségünk az agglutináló nyelvek ismeretére.



2014. nov. 30. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel csak az a baj, hogy a legtöbb gyereknek 14 évesen még halovány fogalma sincs arról, mit szeretne kezdeni magával, és ez teljesen természetes. Mellesleg a humán-reál irányultság sem fekete-fehér módon működik. Én például általános iskolában a biológiáért voltam teljesen oda, meg voltam győződve, hogy orvos leszek, aztán gimnáziumban szerettem bele a nyelvekbe és a történelembe. Az általános iskolának, de még a gimnáziumnak sem az a feladata, hogy bármiféle foglalkozásra készítsen fel, hanem hogy egy olyan általános ismeretanyagot, műveltséget nyújtson, amire szakmától függetlenül szükséged van (hogy ennek a magyar iskolarendszer mennyiben felel vagy nem felel meg, az már más kérdés, arról hosszan lehetne vitatkozni.)
2014. nov. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

5 éve voltam 8.-os és velünk írattak

kb nevetséges kategória volt az egész, olyanokat kérdeztek, hogy természetben vagy zárt térben dolgoznál-e meg fizikai vagy szellemi, motivál a pénz?!

hallod, ha tudnám akkor nem töltenék ilyen szar teszteket


különben általános és középiskolában nem anyagot tanulunk, hanem képességet ami elvileg felkészít minket a 21. századi életre, ezért tanulunk humánt és reált közismereti szinten, majd egyetemen belepusztul mindenki abba ami iránt külön érez valamiféle perverziót.

2014. nov. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
8.-ba az ofőnk hívott egy pályaválasztási tanácsadót, aki kitöltetett velünk egy 2 órás tesztet. Vicc volt az egész. Úgy képzeld el, hogy a lapon megkérdezte mik lennénk szívesen. Én írtam, hogy biológus vagy építész. Erre azt írta a kiértékelésen, hogy akkor legyek biológus vagy építész. És mellé írt pár mondat tölteléket. Nem tudom, hogy az összes ilyen-e, de a miénk nevetséges volt.
2014. nov. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem ilyen tesztekre gondoltam.

Hanem olyan, ami érdeklődési körökkel kapcsolat.

2014. nov. 30. 14:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért mert marhaság.
2014. nov. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Igenis lehetne erősebb humán vs reál orientáció, mert nekem nagyon sok volt gimi végefelé a humán reál alig, azt is majdnem csak fakultációkból. Az pedig nem érdekelt, hogy melyik nap mi történt a világháborúkban.



Általánosban még én is inkább humános voltam, gimiben már cső-reálos. Képességeim terén nincs nagy eltérés, de érdeklődés terén ég és föld. :)



Szerintem a diákmunka nagyon fontos lenne, mert legalábbis én ki se tudom tölteni pl. a felvi.hu tesztjeit, hogy mi a fontos nekem egy munka során, mert sajnos még alig dolgoztam.



És jó lenne egy pályaválasztási tanácsadás mindenkinek, ha más nem középiskola második felében.

2014. dec. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!