Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csodálkoznak és háborodn...

Miért csodálkoznak és háborodnak fel sokan a Fidesz szegényellenes hozzáállásán?

Figyelt kérdés

Hiszen megígérték annak idején, hogy felszámolják Magyarországon a szegénységet.

Tehetnek ők arról, hogy rengetegen félreértették őket?



2014. nov. 30. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Én nem tudom, de lehet pl. azért mert itt nem osztrák-svájci fizetések vannak. A minimálbér a létminimum alatt van. Pl. Svájcban tényleg elítélik a szegénységet, de ott csak az nem gazdag aki nem dolgozik, itt meg egy 3 műszakban dolgozó ember is alig tud megélni
2014. nov. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%

A szegénységet munkahely teremtéssel lehet főképen felszámolni és nem a segélyek emelésével mert az az államháztartás csődjéhez vezet.


Ugye mindenki tudja, hogy az EU-s statisztikák szerint is jelenleg 7.1% a munkanélküliség és folyamatosan csökken.

2014. nov. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

"A szegénységet munkahely teremtéssel lehet főképen felszámolni és nem a segélyek emelésével mert az az államháztartás csődjéhez vezet. "


Igazad van, munkahely teremtéssel lehet felszámolni, nem állami pénzekből fenntartott közmunka programból..

Nem tudom tisztában vagy-e vele, de a közmunka program többe kerül mint a teljes segélyezés ennyi ember számára..

2014. nov. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

de a közmunka program többe kerül mint a teljes segélyezés

Ha fizetek 5000 Ft-ot segélyre,és fizetek 8000 Ft-ot amiből hasznos munka része 80% akkor az több?Még sohasem voltak az utak,terek ilyen rendbe.

2014. nov. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Kettes: a munkanélküliség NŐ, és nem csökken.

Csak a Fidesz a közmunkát is munkahelynek állítja be. Az pedig nem munka, csak ideiglenes elfoglaltság, ami sokszor csak kamu. Nem értékteremtő, és nem is sokat ér.

Az első kormányzásuk alatt tapasztalt dolgaik miatt tudtam, hogy a Fidesz szegény ellenes. Ezért nem értettem most sem félre őket, és nem is szavaztam rájuk.

2014. nov. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

"Ha fizetek 5000 Ft-ot segélyre,és fizetek 8000 Ft-ot amiből hasznos munka része 80% akkor az több?Még sohasem voltak az utak,terek ilyen rendbe."


Az utakat, tereket 4-ed ennyi emberrel, normálisan megfizetve is rendben lehetne tartani. Ez nem értékteremtő munka. Az meg hogy a hasznos munka része 80% lenne...ugyan már. A közmunka nagyjából arról szól, hogy 1 emberes feladatra felveszünk 10-et amiből 9 csak a tökét vakargatja, és még többet is kap érte mintha otthon tenné ugyanezt.


Az egész csak erre való, hogy kozmetikázza a statisztikákat, és az átlag Fideszesnek már ez is elég ahhoz hogy este nyugodtan aludjon Orbán Viktor képével az ágya felett.

2014. nov. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

ma 16:02


még sosem voltak ilyen rendben?

egyszerre közel 100.000 közmunkás dolgozik mindig, ez tudod mennyi? minden 100. ember :O

fel tudod ezt fogni ez mekkora pazarlás, hogy minden 100. ember szemetet szed milliárdokból, ahelyett, hogy értelmes munkahelyeket teremtetnének nekik, amik önfenntartóak lennének, és nem vinné a pénzt, hanem hozná?

2014. nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A 70-80-as években is tiszták voltak az utcák, terek, pedig nem volt közmunka!!
2014. nov. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
A FIDESZ a gazdagok kormánya szinte minden intézkedésükkel adó politikájukkal azt segítették elő, hogy a gazdagok még gazdagabbak legyenek /lettek is / és a szegények még szegényebbek sajnos...
2014. nov. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igaz, hogy szegényellenes lenne a kormány, mert akkor harcolna a szegénység ellen , csökkentené a szegények számát de ezzel ellentétben még soha nem volt ennyi szegény ember , gyermek ebben az országban és azon is vannak ,hogy tovább emelkedjen a számuk.
2014. nov. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!