Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetért-e Ön azzal, hogy a...

Egyetért-e Ön azzal, hogy a 2015-ös költségvetés szerint kevesebb gimnáziumra, gimnáziumi tanulóra van szükség, helyette pedig élénkíteni kell a szakmunkásképzést?

Figyelt kérdés

2014. dec. 1. 14:30
1 2
 11/13 Bereczk Jénos ***** válasza:

Egy szakmunkás, lehet olyan értékes mint egy diplomás! A tanulást nem szabad abbahagyni, követni kell a fejlődést! Sokan vélik úgy, hogy megvan a diplomám mindent tudok!!! Einstein azt mondta, "most már olyan sok mindent tudok, tudom, hogy nem tudok semmit!" Ez úgy gondolom mindenkire igaz lenne, csak Ő volt olyan bátor, hogy bevallotta!!!!!

Az állam feladata, hasznosítani az emberek tudását, ha mindenbe beleszólnak,

fordítva sül el!!!!!!! Nem írok példát, mindenki látja!!!!

2023. jan. 16. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Bereczk Jénos ***** válasza:

A képzés és a tovább képzés kétféle dolog! Egy példa: egy gyorstalpalón

(OKJ)végeztem el a villanyszerelő szakmát, sok fiatallal együtt! én 5 perc alatt végeztem, Ők biztosan küzdeni fognak, aztán a szakmát egy szaki mellett fogják megtanulni, mert kevés a villanyszerelő, márpedig egyedül a szabályok szerint nem dolgozhat, viszont Ők lesznek az utánpótlás!!!!

A továbbképzésnél már van alapismeret, akár egyetemi szintű és nem árt, ha

először olyan mellé kerül, akinek szakmai gyakorlata van, kölcsönösen kiegészítik egymást és tanulnak egymástól!!! Azt szoktam mondani, az inastól is lehet tanulni!!!

Ház alapra vágták a kátránypapírt egy spárgával, másik helyen, késsel, baltával! Megálltam, így egyszerűbb, a mester azt mondta: "40 éve vagyok kőműves és a gyerek tanít meg a szakmára!!"

Jóval később karbantartó voltam iskoláknál, ahol matekórán helyettesítettem! Az igazgatóhelyettes kérte hozzam be a végzettségeimet, ekkor derült ki, hogy diplomám is van,

de képzeljék el ez is egy szakma, amit úgy is lehet csinálni, ahogy jó

szakemberhez illik!!!!!

2023. jan. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Bereczk Jénos ***** válasza:
Most jutott eszembe, a minap egy gázszerelő összekötötte a vizet a gázzal Székesfehérváron!!! Kár hogy nem volt vele egy segédmunkás, hátha Ő megtudja különböztetni a két vezetéket!!!!
2023. jan. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!