Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell az egészségügyi...

Miért kell az egészségügyi szolgáltatásért külön fizetnem, ha eleve fizetem havonta?

Figyelt kérdés
6 810 Ft-ot fizetek havonta egészségügyi szolgáltatási járulék címen, ennek ellenére az imént 300 Ft-ot kellett kifizetnem vérvételért. A háziorvosom utalt be ide, nem önállóan mentem be valami magánklinikára. Egyetemista vagyok, nincsen keresetem, a havi 6 810 Ft is épp elég kín.

2014. dec. 18. 09:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mert amit fizetsz az nem elég.
2014. dec. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mire nem elég? Mire ment a 81 720 Ft, amit azért adtam, hogy cserébe ingyenes ellátásban részesüljek?
2014. dec. 18. 10:16
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemistaként miért kell fizetned egyáltalán?
2014. dec. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A biztosítás amit fizetsz, nem terjed ki mindenre. Valamit teljes egészsében kifizet az állam, valamit csak részben, valamit egyáltalán nem.
2014. dec. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Mert nem minden egeszsegugyi szolgaltatast fizet (reszben vagy teljesen) a TB. Ilyen egyszeru.
2014. dec. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nem azért de hányszor mész vérvételre egy évben? Azért az a 300 forint nem a világ vége, főleg hogy nem is te fizeted.


A TB azért a legtöbb alap dolgot fedezi, ez a 300 forint még így is támogatott összeg, egyszer-egyszer letenni ennyit az asztalra nem a világ vége.

2014. dec. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

#3

Azért, mert nem a hét elején vannak megtartva az óráim, hanem a hét végén. És mert negyedmilliót fizetek 0 Ft helyett egy félév hallgatói jogviszonyért. Illetve mert a Neptun rendszerben azt a szót látom hogy "levelező", ahelyett hogy "nappali".


#4 és #5

Ez nagyon hasznos információ, köszönöm. Erről sem a háziorvosom, sem pedig a NAV nem tájékoztatott. Amikor bejelentkeztem az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére, akkor az általam aláírt lapon ez állt:

"Az általam kötelezően fizetendő egészségügyi szolgáltatási járulék teljesítése esetén természetbeni egészségügyi szolgáltatás igénybevételére válok jogosulttá." A mondat végéről hiányzik az ", amennyiben ezért külön fizetek" pontosítás, így nettó megtévesztésnek érzem az egészet. Viszont ebben az esetben szeretném megtudni, hogy hol található a lista arról, hogy mit fedez teljesen, mit részben, mit egyáltalán nem az általam befizetett összeg. Ez melyik weboldalon érhető el, tölthető le?

2014. dec. 18. 10:40
 8/21 A kérdező kommentje:

#6

Kb. 1 alkalommal. Éppen ezért furcsállom, hogy nem telik rá az évi 81 720 Ft-ból. Azért egy vérvétel nem a világvége hogy plusz pénzt kelljen rá kérni, pláne hogy még pénzt is adtam rá korábban.


A 300 Ft-ot én fizetem, nem az állam.


A vérvétel az egyik legalapabb dolog. Még ezt sem sikerül fedeznie a TB-nek. A 81 720 Ft már így is egy szép összeg. Egyszer-egyszer vérvételt biztosítani cserébe nem a világ vége.

2014. dec. 18. 10:45
 9/21 homo ludensz ***** válasza:
A háziorvosod megírja a beutalót és ajánlatot tesz egy valamilyen módon "számára kedves" hozzá fűződő egészségügyi intézményhez hogy ott vegyék le a vért. Nálunk akkor kell fizetni (újabban) ha a nővér ott veszi le és elküldik a laborba.Nálunk is ajánl de mi az egészségügyi centrumba megyünk,szólítanak és ingyen s bérmentve leveszik.Érvényes TB.kártyával miért kell fizetni?
2014. dec. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Sajnos ez van,szerintem senkinek nem tetszik ,hogy a TB járulékot fizeti,mégsincs szinte semmi ingyen .

Én is most voltam pl székletvizsgálaton, 3000 ft volt . A gyógyszerek iszonyat drágák,a fogászat úgyszintén ..nem értem,mit fedez a tb. Kb annyit,hogy elmész a háziorvosodhoz,ő pedig ingyen megmondja neked mi bajod,és felírja a gyógyszereket :) Súlyos problémákkal is egyes osztályokra 2-3 hónap mire időpontot kapsz a kórházban,annyi idő alatt háromszor meghalsz de senkit nem érdekel ..

2014. dec. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!