Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket nem bosszant, hogy...

Titeket nem bosszant, hogy amiket meg tudunk termelni, le tudunk gyártani itthon is, azokat se nálunk gyártják?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy megpróbáljunk újra nulla nyersanyaggal a vas és acél országa lenni, vagy éppen narancsültetvényekkel kísérletezzünk, de az már tényleg egy vicc, hogy könnyűipari termékeket és itthon megtermő élelmiszereket se gyártunk. Ráadásul a boltban már első blikkre észre se lehet venni, hogy melyik termék magyar és melyik nem. Mindig igyekszem magyar terméket venni, de tegnap is dobtam egy hátast, miután kiderítettem, hogy a Globus ketchup és az Amodent fogkrém már Hollandiában készül :(


Esküszöm nagyobb volt a nemzet önbecsülése a szocializmusban, akkor legalább bementél egy boltba és láttad, hogy amit képes megtermelni az ország az legalább hazai termék.


Múltkor azon hidaltam le, amikor a következőt láttam meg egy boltban: Alma, új-zélandi. Bakker, a Magyarországon legkönnyebben megtermő, legáltalánosabb gyümölcsöt a Magyarországtól lehető legtávolabbi helyről importáljuk...



2014. dec. 24. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Így gazdaságosabb, vagy így alakult.


Nagyon sok termelő pl. exportra termel, mert jobb pénzért tudja külföldön eladni az áruját, így aztán hiába van itthon valamiből bőven, csak más külföldi cégek értékesítenek belőle.


A másik lehetőség pedig, hogy szépen kinyírták a céget a nagyobb külföldi vetélytársak nyomott árakkal, vagy csak felvásárolták és bezárták.

2014. dec. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

"...a boltban már első blikkre észre se lehet venni, hogy melyik termék magyar és melyik nem."


Igen, a magyar termék drágább és/vagy rosszabb, mint a hasonló külföldi.

2014. dec. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
És ez kinek a hibája? Hogy a holland traktoros tízszer annyit keres, tízszer annyiba kerül a föld, és ötvenszer annyit kell szállítani a cuccot, mégis olcsóbban termeli a hagymát, mint a magyar? Miért olcsóbb és jobb minőségű Új-Zélandról hozni az almát? Talán magunkba kéne szállni először. No meg a rezsimet fellógatni végre és a földeket valami gazdasági logika szerint allokálni.
2014. dec. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Erről egy Matolcsy vagy Varga Mihály szintű közgazdászt kellene megkérdezni. Általában a közgazdászokra bízzák az ilyen dolgokat, de tapasztalatom szerint semmihez nem értenek, csak mindig hivatkoznak piacra, meg gazdaságtalanságra, de egyiket sem láttam még kapálni.
2014. dec. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Én első blikkre észreveszem, melyik a magyar termék. Elég csak rápillantani az árcédulára.
2014. dec. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%
Van, ami jobban zavar. Például az, hogy a Magyarországon gyártott termékek rendkívül nagy részét exportáljuk, és helyette importáljuk ugyanazt a termékkategóriát a világ végéről. Ennek mi értelme? Az is bánt, hogy a magyar termékek javarészt irreálisan drágák, és mellé még rossz minőségűek is. Rendben, a vállalkozások költségein sajnos nem lehet faragni, de a szakértelemmel nem illik spórolni azzal a felkiáltással, hogy "úgyis megveszik a Zemberek, ha ráírom, hogy magyar termék".
2014. dec. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Miért olcsóbb és jobb minőségű Új-Zélandról hozni az almát? Talán magunkba kéne szállni először."


Legfőképpen neked, vagy megmutatni, hogy csinálják az okoskodásotok helyett.

Fotelmezőgazdászok.

2014. dec. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Minek termelni mikor meg is vehetjük tripla áron mert más országból hozzák be ez így a helyes nem is értem hogy régen minek is termeltek.
2014. dec. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tehát a piacot vásárolták fel nem a CÉGEKET!

Ezek után a keresletet a saját termékeikkel elégítették ki.

Neveket is felvásároltak amit csak lehetett, pedig SEMMI köze nem volt az eredetihez!

Amit kapunk az EU-tól, azt többszörösen szippantja vissza!

Nincs ingyen ebéd! (mondjuk ezt Gyurcsány mondta)

De ne gondoljuk, hogy az EU, egy BŐSÉGSZARU!

Pláne amikor, ezek után már csak így jelzem ""nettó"" BEFIZETŐK leszünk!!!

-

Amúgy nyugalom! Békés Szentestét!

2014. dec. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amiket azokban a régi szép időkben termeltünk - kevés kivételtől eltekintve - nekünk felelt meg, meg a KGST-nek.

Amikor tehettük, mentünk Bécsbe Milka csokoládét, Fa szappant, meg Gorenje hüttőszekrényt venni. Most mi után sírunk tulajdonképpen?

2014. dec. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!