Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Régen a szocializmusban vagy...

Régen a szocializmusban vagy ma a liberalizmusban "cikibb" keresztyénnek lenni?

Figyelt kérdés
2014. dec. 28. 18:41
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ciki szó helyett találóbb a "hátrányosabb".
2014. dec. 28. 18:41
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos (vagy nem sajnos) most nem liberalizmus van, meg nem is használjuk így ezt a szót, mintha egy politikai rendszer lenne. A kormány szerint most a Nemzeti Együttműködés Rendszere van, és illiberális demokrácia van.
2014. dec. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A szocializmusban volt hátrányosabb, de annak is az első felében. Ma olyan vallást követsz, ami tetszik.
2014. dec. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
És nem kormánypolitikai, hanem társadalmi szempontból?
2014. dec. 28. 18:57
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

A szocializmusban jobban ellenezték a vallást állami szinten, mint a rendszerváltás után - pláne mint most a Fidesz-KDNP alatt.


De ha társadalmi szempontból vesszük, akkor most cikibb, mert az átlag magyar emberek manapság már sokkal tágabb látókörrel rendelkeznek, mint mondjuk 40 éve, ezért a vallás is egyre inkább visszaszorulóban van.

2014. dec. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Ipszilonnal mindkét korban ciki volt.
2014. dec. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
Ne cikizd már őt, a "keresztyén" az sokkal elkötelezettebben hangzik. :))
2014. dec. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Protestánsok keresztyént mondanak, katolikusok keresztényt. A szó nem a keresztből ered a tévhiedelemmel ellentétben. Nem szép hangzás és nem tudáshiány miatt írtam így. És a kérdésre válaszoljatok csak légy szíves!
2014. dec. 28. 19:32
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Régen a szocializmusban vagy ma a liberalizmusban "cikibb" keresztyénnek lenni?"


Egyértelműen a szocializmusban. Most szabad valásgyakorlás van, ha akarsz hiszel, ha akarsz nem.

2014. dec. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"De ha társadalmi szempontból vesszük, akkor most cikibb"


Azért azt nem mondanám, hogy cikibb. Valójában az emberek se se kaksizzák, hogy ki megy templomba, ki nem. Engem sem érdekel, hogy a szomszéd keresztény-e vagy sem, hogy van-e kereszt a falán, vagy sem. Sokkal nagyobb problémák is vannak, minthogy azt figyeljük/figyeljem, hogy milyen vallású a szomszéd, vagy akárki. Ha az illetővel nincs baj, és nem okoz nekem meg másnak problémát, nem bűnöz, hanem tisztességesen él, akkor mindegy miben hisz, engem úgy sem érint, én úgyis jobban járok vele, mintha egy bűnözőt fognék ki, aki nem hisz semmiben.

2014. dec. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!