Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz tényleg rubel devizat...

A Fidesz tényleg rubel devizatartalékot szeretett volna?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem ez eleve rossz ötlet volt.


A rubel sem stabilabb, mint a dollár.

Ha nem lenne ez az ukrán micsoda meg a gazdasági szankciók, akkor sem lenne érdemes a rubellal foglalkozni.


Abban viszont egyetértek, hogy a dollárnak mennie kell.


Ha már más valután gondolkodunk, akkor annak a jüannak kellene lennie.

Az elemzők 70-80 százaléka szerint Kína 10 maximum 15 éven belül megelőzi az Egyesült Államokat és átveszi a vezető szerepét.


Emiatt a dollár is elveszíti a világpénz szerepét.



2014. dec. 29. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
A Fidesz jelenleg épp az oroszok hű csatlósa. Ha Oroszország a rubelalapú devizatartalékkal szeretné magához láncolni a magyar gazdaságot (egyúttal szeretne némi rubelt eladni jóféle dollárért cserében), ebben készségesen segítik hűséges pincsikutyái.
2014. dec. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
De, jobb ötlet a rubel. Már erkölcsi okokból is tartózkodni kell a dollártól mert melegfelvonulásokat és hazaáruló zsidókat pénzelnek vele.
2014. dec. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a hír 2013 márciusát említi.

A dollár 2012 júliusában kezdett gyengülni a főbb devizákkal szemben és 2 év alatt 10-15%-ot zuhant. (A forint 240-es szintekről 210-220-as szintekig erősödött.)


A rubel ezzel szemben viszonylag stabil volt ezen időszak alatt. A rubel gyengülés csak 2014-ben kezdődött a krími válsággal, vagyis politikai és nem gazdasági okok következtében. Előtte egy évvel ezt természetesen nem lehetett látni, az akkori viszonyok alapján ésszerűnek tűnt a dollár tartalékaink egy részét stabilabb devizába fektetni.

2014. dec. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

És egy apró ingadozás miatt logikus lenne a pénzünket (és itt nem az én bankban levő kis megtakarításomról van szó, hanem egy ország valutatartalékáról!!!) a "egy éve stabil" dicső címet viselő pénzbe fektetni a világon legjobban védett pénznemmel szemben. Hosszú táv meg ilyenek? Oroszországról mindenki tudja, hogy az olajtól és gáztól függ. Hülye barmok ezek, ha tényleg fontolóra vettek ilyesmit. Meg egyébként is.


Egyébként kérdező, a jüan elég bonyolult helyzet. A pénz értékét mesterségesen szabályozza a kínai állam. Egy ilyen pénzbe hosszútávon fektetni szerintem kockázatos. Jó az a dollár.

Kína pedig még kb 50 (de lehet hogy több) évig biztosan nem veszi át az USA vezető szerepét. A GDP-je lehet, hogy magasabb lesz, de az egy főre jutóban nagyon le van még maradva, és nincsenek is olyan erős szövetségesei. Az USA mellett áll az EU. A vezető szerepet nem csak az össz GDP számértéke határozza meg.

2014. dec. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 4

"Hosszú táv meg ilyenek?"


No, és miből gondolod, hogy a rubel hosszú távon rossz befektetés? Azért mert idén nagyot esett? Honnan veszed, hogy ez nem átmeneti ingadozás. Mint írtam, a mostani zuhanás politikai eredetű (Ukrajna, olajár [amiben szintén ott van a politika]) és nem gazdasági.


A lényeg: mi Oroszországba exportálunk árut, amiért rubelt kapunk. A cikk arról szól, hogy ezt a pénzt nem váltottuk volna más devizára, hanem meghagyjuk rubelben. Ismétlem, 2013-ban még semmi sem utalt a 15 éve (!) tartósan stabil rubel zuhanására, míg ugyanezen idő alatt a dollár hatalmas hullámmozgásokat produkált!


Amúgy devizakereskedéssel foglalkozok, szóval tudom miről beszélek.

2014. dec. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Honnan veszed, hogy ez nem átmeneti ingadozás"

"olajár [amiben szintén ott van a politika]"


És te szívesen fektetnél bele valamibe, ami ennyire függ az olajtól, mert politika nélkül BIZTOS hogy az olajár hosszútávon szinten fogja tartani a rubelt? Egyáltalán mennyi a nyersanyagtartalék? És mi garantálja, hogy nem terjednek el öt éven belül egy új technológiának köszönhetően az elektromos autók vagy mittudoménmi. És hát mi garantálja, hogy nem lesz semmilyen politikai ügy? Semmi, és lett is.

A hangsúly nem azon van, hogy esett a rubel, az senkit sem érdekel (hosszútávon, nyilván akinek van tízmilliója rubelben, azt érdekli), hanem hogy megmutatták, mennyire sebezhető. És egy éve pontosan ugyanennyire volt sebezhető. És én nem foglalkozom devizakereskedelemmel, de megmondtam, hogy Oroszországnak csak addig megy ilyen jól, amíg magasan van az olajár. Megkérdezheted apámat:) Na jó, nem kérdezheted meg, de tényleg így volt. Most vagy piszok nagy mázlim van, vagy azért látható volt valamennyire, hogy az orosz gazdaságot a nyersanyagkészletei tartják fenn. Főleg az olaj és gáz.

És ha már Rogán/Orbán egy ország devizatartalékaival játszik, csak megkérdezett valakit, aki ért hozzá egy kicsit, és így vagy ő is tisztában volt vele, vagy egyáltalán nem érdekelte. (Vagy az egész csak kamuhír)

A lényeg szerintem az, hogy van egy biztos, és egy kockázatos valuta, és mi a biztosról átváltottunk volna egy csomó pénzt a kockázatosra politikai megfontolásból. És ez a legnagyobb hülyeség, amit egy kormány tehet.

2014. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A lényeg szerintem az, hogy van egy biztos, és egy kockázatos valuta, és mi a biztosról átváltottunk volna egy csomó pénzt a kockázatosra politikai megfontolásból."


Forintról váltottuk volna át, nem dollárról. És nem a teljes valutatartalékot, hanem csak töredékét (legfeljebb pár %-át), ugyanis egy országnak az az érdeke, hogy minél többféle valutában legyen tartaléka. És nyilván nem ingyen tettük volna ezt a szívességet Oroszországnak. De mindegy, úgysem tudlak meggyőzni.

2014. dec. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!