Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nézik le ennyire a...

Miért nézik le ennyire a tanárokat manapság?

Figyelt kérdés
Annyi rosszat hallani róluk a médiában. Eddig miért nem volt, és kb 10 éve miért járatják le őket folyamatosan?

2014. dec. 30. 10:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%
mert semmirevalók. szerintem a dolguk az lenne hogy a tudást a gyerekek fejébe adják. de öket ez messze nem érdekli csak az h csengessenek kifele és mehessen haza és megkapja a fizetését
2014. dec. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Mert nekik csak kötelességeik vannak, joguk semmi. A diákoknak pedig joguk, de kötelességük nem.
2014. dec. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Én nem nézem le, de nem szeretem őket. Az nem tanár amelyik azt mondja hogy a 102. oldaltól a 125. oldalig kell megtanulni. És kész.
2014. dec. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon sok tanart ismerek, a fel csaladom az, es van egy-ket pedagogus, akit mashonnan ismerek, mivel valahol azert engem is erdekel a temakor.


Van par, aki kepzettebb es nagyon ert a munkajahoz, de ok a legritkabb esetben, vagy lenyegeben soha nem tanitanak a kozoktatasban. Nem csak azert, mert ott rosszul keresnenek, hanem leginkabb azert, mert a kozoktatasi rendszer olyan modszereket es tanterveket irna elo nekik, amivel ok nem ertenek egyet, es emiatt nem szivesen tanitanak.


Azok, akik orommel mennek tanitani, sajnos batran kijelenthetem, hogy szinte egytol-egyig silanyak. A legtobben a tanulast abbahagyjak azon a minimalis szinten, ami a tanitashoz kell, es az onfejlesztesre semmi tobb idot vagy energiat nem aldoznak. Csak el vannak, mint a befott. A verlazito atalakitasok ellen szot nem emelnek, fel nem lazadnak, a kozpenzen torteno agymosast nem szabotaljak, sot, jo reszuk eloszeretettel kokettal a helyi elittel, raadasul sok esetben semmi penz fejeben, legfeljebb annak remenyeben. Szot sem ejtve az olyanokrol, akik egyszeruen kijelentik, hogy bizonyos tanuloknak ok semmit sem hajlandoak megtanitani, mert ugy sem ertenek. Az egyik rokonom raadasul rasszista alapon mondta ezt.


Szoval botranyosan silany szemelyi allomanyrol beszelunk, de ez nem csak az O hibajuk. Valaki nekik is a kezukbe adta ugy a diplomat, meg a munkaszerzodest, hogy egy egeszseges szakmai hozzaallast es motivaciot nem sajatitottak el, tisztelettel dolgozni nem tanultak meg.

2014. dec. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem csak azokat a tanárokat nézik le, akik nem veszik eléggé komolyan a munkájukat, vagyis nem tanítanak rendesen és emiatt a tanulók nem értik az anyagot.

Azokat is lenézik, akik folyton problémáznak, balhéznak. Nekem pl. volt olyan fizika tanárnőm a 6-dik évfolyamban, amelyik mindig a (tanári) asztalra csapott, de olyan hangosan, hogy egyszer egy tanár bejött az órára és kérdezte, hogy valami baj van?

Azokat a tanárokat se szeretik, akik igazságtalanok. Pl. ha valakinek nem fényes az osztályzata, de keményen tanul és jó jegyet kellene kapnia, de a tanár ilyenkor lepontozza. Meg se kérdezi tőle, hogy mitől javult az eredménye vagy meg se dicséri.

2014. dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

Bár én is tanár leszek, de nézz körül a tanárképzőben. Csupa olyan lusta, motiválatlan, unott vagy züllött ember van, akik csak azért lesznek tanárok, mert máshova nem vették fel őket. Én tanárira készültem, és nem azért vagyok ott, mert nincs más.

Gimnáziumban a biosz-föci tanárnőm is ilyen volt. 25 éves, nemrég kezdett, de már kiégett volt, belefásult, sőt még el is mondta, hogy eredetileg nem tanár akart lenni.


Meg kéne alaposan szigorítani a felvételt a tanárképzőkben, hogy csak azok kerülhessenek be, akik tényleg akarják az egészet, és azok ne lehessenek tanárok, akik "nincs más" alapon mennek oda. Kapásból az én évfolyamom kb 70%.át kivágnám a fenébe. A rossz tanár se az iskolának, se a diákoknak nem jó. Tipikusan ilyen tanárok azok, akik még pl nyelvből alapfokon is megoldókulcsból javítják még a szódolgozatokat is, mert annyira lusták.

2014. dec. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

# 6/6 Időpont ma 13:22


Bár mélységesen egyetértek ezzel, de így is tanárhiány van. Sajnos pont azért ennyire szánalmas a tanárok iránti követelmény, mert ugyanezt a fizetést megkaphatja máshol érettségivel, 0 plusz tanulással. Akkor miért szenvednének 3-5 évet egyetemen? Ez is valahol érthető...

2014. dec. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%

A tanárokkal nincs bajom általában.


Azokat viszont idiótának nézem, akik azt hiszik, hogy a tanár feladata telepumpálni a gyereket tudással.


X óra alatt nem tanul meg a gyerek semmit. A szülönek kötelessége lenne a gyerekkel leülni tanulni, amit nem tesznek meg.


A saját szülői alkalmatlanságukat a tanárokra hárítjuk. És még csodálkoznak, hogy a gyerek hazamegy és nem tudja a szorzótáblát, pedig aznap tanulta, hát milyen tanárok vannak:-)

2014. dec. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%

"X óra alatt nem tanul meg a gyerek semmit. A szülönek kötelessége lenne a gyerekkel leülni tanulni, amit nem tesznek meg. "


A gyerek tobb mint napi 8 orat van az iskolaban. Szerinted hany orat tud egy szulo tanulni estenkent a gyerekkel, illetve mennyire friss a gyerek egyaltalan ennyi ido utan?

2014. dec. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
34%

" A gyerek tobb mint napi 8 orat van az

iskolaban. Szerinted hany orat tud egy

szulo tanulni estenkent a gyerekkel,

illetve mennyire friss a gyerek

egyaltalan ennyi ido utan? A válaszíró 56%-ban hasznos"


akkor ne vállaljon gyereket. Egy tanár 45 percben 30 gyereket tanít a szülő meg 1-re lusa???:-)

2014. dec. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!