Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A média mennyire befolyásolja...

A média mennyire befolyásolja az emberek véleményét?

Figyelt kérdés

Az online újságokra van rálátásom, és azokon sokszor vettem észre, hogy céljuk a vélemények formálása.


Ezt most pozitív és negatív vonatkozás nélkül kérdezem, mivel mindkettőre alkalmas a véleményformálás.



2015. jan. 1. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Nagyon is. Konkrétumok nélkül megvádol vélt dolgokkal(ezt onnan lehet tudni,hogy az ellenzéki vezetők nem állnak elő bizonyítékokkal,pedig figyelnek ám)és pár őrült hataloméhes, máris tüntetést szervez. A csürhe meg követi és azt se tudja miért is.
2015. jan. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

# 1/1 Időpont ma 12:36


"vélt dolgokkal". Valóban, akkor úgy kb. 1 millió magyar (nem ennyien voltak kint, én nem hazudom ezt mint a fidesz) csak behalucinálta pl. az alkotmánybíróság szétverését, az internetadót, a művirágadót, a szappanadót, a többi ~50 adót, meg azt, hogy a hülye magyar nép 25 éve exkommunistákat szavaz meg vezetőnek...


Az '56osok meg forognak a sírjukban a magyar népet elnézve. Vagy ha még élnek, még rosszabb nekik.

2015. jan. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben képes az "egyszerűbb" embereket befolyásolni.


Elég megnézni pl az RTL-t. Korábban mindenki utálta, de mióta másról sem szól a híradó, csak a kormány támadásáról, azóta jó hogy szentté nem avatták őket mint az igazság harcosait.


Vagy index, origó, stb. Vicces hogy mindig adnak egy provokatív címet, és rövid leírást, ami totál félrevezető, de ha elolvasod a teljes cikket, akkor rájössz hogy tulajdonképpen leírja mi is a helyzet, csak a címe provokatív. Viszont ugye, átlag ember meg nem olvassa el a 2 oldalas cikkeket, csak meglátja a címlapot, és már hőbörög is.

2015. jan. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Általában ha politikára terelődik a téma bármilyen társaságban, szó szerint! hallom vissza az előző napi index/origo cikkek, tévéhíradók híreit. Bármilyen ellenvetésre pedig csak azt kapom válaszul, hogy "igen, de..." és folytatja egy másik, a témába legkevésbé sem vágó főcím felböfögésével.


Na ennyire befolyásolja az embereket a média. Nem is szoktam már politikáról vitatkozni, a híreket magam is el tudom olvasni, önálló gondolatokat pedig emberemlékezet óta nem hallottam senkitől.

2015. jan. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

alkotmánybíróság szétverését, az internetadót, a művirágadót, a szappanadót,

Erről írtam. AB most is áll és működik,a többi adót meg logikus lenne, ha végig gondolnád.

2015. jan. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

# 5/5 Időpont ma 14:32


Ha egy ország jobban teljesít, akkor nem szükséges újabb adók, járulékok és egyéb terhek kivetése, vagy a már meglévők növelése.


Tehát vagy abban hazudik a fidesz, hogy az ország jobban teljesít, miközben nem, ergo a jelenlegi kormány rosszul végzi a munkáját,


vagy az ország tényleg jobban teljesít (amúgy nem), tehát a fidesz abban hazudik, hogy szükség van ezekre az adókra, ergo a jelenlegi kormány rosszul végzi a munkáját, mert csak még több pénzt akarnak ellopni a néptől.


Átgondoltam :-)

2015. jan. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ergo a jelenlegi kormány rosszul végzi a munkáját,

Mert,ha a világpiacon emelkednek az áruk árai,és mi importáljuk,akkor erre honnan vesznek pénzt?Energia hordozók,és egyebek. A nem termelők bér emelését,hogyan?,Pl orvosok,tanárok,Bm.esek??Gondold újra.

2015. jan. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# 7/7 Időpont ma 17:01


Ha a világpiacon nőnek az áruk árai, akkor a FOGYASZTÓK fogják ezt fizetni, legyen az bármi. A nem termelők pedig évek óta nem kaptak béremelést (a politikusat kivéve persze), szóval erre sem lehet fogni az új adókat. De tudod leszarnám az új adókat, ha nem azt látnám, hogy ha nem lenne egy miniszterelnök szomszédságában épül stadion, a felsőoktatásból nem vonnának ki tízmilliárdokat, nem kéne gyakorlatilag már a csapvizen kívül mindent vinni a korházba, mert jut pénz semmire.


Tudod ez nem az adócsökkentés kormánya, meg nem "plebejuskormány" ahogy ők ezt kommunikálják. De szopd be továbbra is a propadangát, legyen 99%-os a jövedelemadó és az ÁFA, mert különben ilyenekre nem jut, mert stadionra, lovardára, meg Várkert bezárra jut csak ennyi pénzből.

2015. jan. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nézőpont kérdése,csak a rosszat vagy a jót is látod?Ennyi új tér,városrész,nyomornegyedek felszámolása,nyugdíj és egyéb járandóságok emelése,azért az nem semmi. Egy kevés pozitívum a sokból. Mert azért azok is vannak. Csak ha azt írja az újság,akkor az propaganda-jönnek vele a komcsik.
2015. jan. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 9/9 Időpont ma 07:30


Nem tudom te hogy vagy vele, én jobban örülnék világszínvonalú oktatási rendszernek, és egészségügynek, mint egy hűdeszép új térnek, meg a tucatnyi új stadionnak botlábúaink részére. De ennyi erővel feri alatt miért csak a rosszat látjátok? Hiszen volt 1-2 havi extra nyugdíj, próbálkoztak alacsonyabb áfával, és ez még csak kettő a sok jó közül :-)

2015. jan. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!