Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldaliak! Mi alapján...

Baloldaliak! Mi alapján valljátok magatoknak baloldalinak? Ti miért küzdötök? Miért jobb balosnak lenni, mint jobbosnak?

Figyelt kérdés

Mik az elveitek, eszméitek?


Minden válaszolót zölddel értékelek!



2015. jan. 2. 18:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

Engem sokan tartanak baloldalinak, de csak mert sokat adok az emberi értékekre, nem vallom azt, hogy "mindenki annyit ér, amennyije van" és ateista vagyok.


Szóval ha ettől baloldali leszek, akkor vállalom, hogy az vagyok.

2015. jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%

Nem tartom magam semmilyen oldalinak, de masok altalaban baloldalinak neveznek.


Velhetoen amiatt, hogy en nem vallom azt az elvet, mely szerint "aki nem dolgozik, ne is egyek". Szerintem:

1) az olyan alapveto jogok, mint a lakhatas, elemiszer, stb. mindenkinek kell, hogy jarjanak, mert:

2) az ember erteket nem hatarozza meg az, hogy mit dolgozik


Egy rabszolga erteke nagyjabol egyenlo az altala elvegzett munka es az altala felnevelt gyerekek ertekenek osszegevel.


A szabad embereket ezzel szemben nem lehet az altaluk vegzett munka alapjan megitelni, mivel ok nem rabszolgak, nem munkaeszkozok.


Eppen emiatt tartom szomorunak azt, hogy a tarsadalom egyre inkabb afele a velekedes fele hajlik, hogy a jo ember rabszolgakent legyen megitelve.

2015. jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

pedig elvileg a baloldal pont erről szólt. Hogy mindenki annyit ér, ahova született és amennyi pénze van!

Az ateizmus szerintem kevés ahhoz, hogy valaki balos legyen!

2015. jan. 2. 19:06
 4/19 A kérdező kommentje:
Második, ezt nem igazán értem.
2015. jan. 2. 19:08
 5/19 A kérdező kommentje:

"Eppen emiatt tartom szomorunak azt, hogy a tarsadalom egyre inkabb afele a velekedes fele hajlik, hogy a jo ember rabszolgakent legyen megitelve."


A társadalom mindig is ilyen volt, nemhogy efelé haladna... A jó, dolgos emberektől vették el a kommunizmusban az értékeiket, földjeiket. Ha nem adták le, akkor erőszakkal vették el. Én több olyan családot ismerek, ahol a kommunizmus idején legyilkolták a parasztembereket, mert nem akartak éhen halni.

2015. jan. 2. 19:11
 6/19 anonim ***** válasza:

"pedig elvileg a baloldal pont erről szólt. Hogy mindenki annyit ér, ahova született és amennyi pénze van! "


Az en fogalmaimban inkabb a konzervativ megkozelites szol arrol, hogy van egy egyfajta minosegbeli elit, amely iranyito, alkoto, vezeto es uralkodo szerepben van a minosegbeli folenye miatt, es indokolja azt, hogy ok vagyoni es tarsadalmi privilegiumokba szulessenek bele. Ez szerintem egy elvetendo modell, mivel nincs olyan, hogy objektiven jobb minosegu ember.

2015. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha MSZP-re, Gyurcsanra vagy Bajnaira szavaz az a baloldali
2015. jan. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
ezzel egyetértek.
2015. jan. 2. 19:15
 9/19 anonim ***** válasza:

"A társadalom mindig is ilyen volt, nemhogy efelé haladna... A jó, dolgos emberektől vették el a kommunizmusban az értékeiket, földjeiket. Ha nem adták le, akkor erőszakkal vették el. Én több olyan családot ismerek, ahol a kommunizmus idején legyilkolták a parasztembereket, mert nem akartak éhen halni."


Lehet, hogy mindig is ilyen volt, de ez nem egy jo irany ettol fuggetlenul. Foleg, hogy ma mar a legtobb alapveto iparag nagyon keves emberi munkabefektetessel mukodtetheto. Nincs szukseg rabszolgakra, de arra meg fokent nem, hogy ez az ertekrend legyen dicsoseges.


Persze ahhoz, hogy megszunjon ez az undorito megkozelites, ahhoz alazatra van szukseg az igazsagerzet helyett. Mert ma mindenki ugy gondolja, hogy O maga tobbet er, mint masok. Csak azert, mert O olyan, amilyennek neveltek. Termeszetes persze, hogy az ember valamelyest erteknek tekinti a sajat nevelteteset, de az hogy minden mas embert is ez alapjan kivan megitelni, az szuklatokorusegre vall. Ha elolvasod barmelyik politikai csoportosulas ujsagjat, azzal lesz tele, hogy szerintuk a tobbi politikai csoportosulas tagjai olyan elonyokhoz jutnak hozza, ami nekik valamiert nem jarna. Mivel a fene nagy igazsagerzeteben az ember feljogositva erzi magat arra, hogy masoktol elvegyen, sot, erre meg erkolcsi felhatalmazast is erez. Nem hiszem, hogy ez akar a kommunista, akar az azt megelozo konzervativ rendszerekben is maskepp lett volna.


Az igazsagtalansag akkor szunik meg, ha az emberek feladjak az igazsagerzetuket, mert rajonnek, hogy olyan, hogy objektiv emberi ertek nem letezik. Mindenki csak a sajat ertekrendje alapjan tudja megitelni a masikat, es egyik ertekrend sem objektiven jobb, mint a tobbi. Ha ezt belatjak az emberek, es alazatot tanulnak, akkor rajonnek, hogy etel, lakhatas, szeretet, stb. mindenkinek jar, es mindenkinek egyforman jar. Mert nincsenek privilegizalt csoportok, nincs kivalasztott, erkolcsileg vagy mas minoseg tekinteteben felsobbrendu elit. A javak elosztasa nem ez alapjan kellene hogy tortenjen, hanem az alapjan, hogy hol van szukseg.


Szerintem ez az utja annak, hogy felismerje a tarsadalom azt, hogy az ember nem egyezik meg a vele elvegzett munkaval.

2015. jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

tehát ha az igazságérzetünket eltöröljük, és helyette alázkodunk, akkor megkapjuk a jussunkat majd valamikor?

Ugyanúgy tűrjünk, ha éhesek vagyunk rágjuk le az ujjunkat, és végezzük el a ránk kirótt feladatot, ha tetszik ha nem. Lehet hogy nem fizetik meg, de alázatosak vagyunk és majd egyszer megkapjuk a munkánkért a megbecsülést vagy a kenyérrevalót. Ebben én nem látom a jövőt. Alázat! Persze nagyon fontos emberi érték, de ezzel nem kerül az éhes gyomorba étel...

2015. jan. 2. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!