Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok hozzá, ha az...

Mit szólnátok hozzá, ha az állam piacra dobna egy magyar játékkonzolt hazafias és nevelő célzatú játékokkal?

Figyelt kérdés

2015. jan. 4. 21:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Borítékolható lenne a bukás.


Magyarország nagyon kicsi piac. Kilenc és fél millió ember, amiből talán a harmada sem játszik és annak is csak a töredéke fizet a játékokért, és azok közül is meg kellene találni azokat, akiket érdekel az ilyesmi. Mivel nevelő célzatú játékokról van szó, a célközönség valószínűleg a 18 év alattiak, márpedig a fizető játékosok a fiatal felnőttek, akiknek már van önálló keresete.


Persze ha állami pénzeket és EU-s támogatásokat akarsz eltüntetni, akkor ennél keresve sem találhatnál jobbat.

2015. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom olyan értelmes lenne, mint a mostani tankönyvek :D egy forintot nem érnek.
2015. jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Orbán Viktornak tetszik az ötlet. Már íratja is az EU pályázatot 3.000.000.000.000.000.000.000 Euróra, amiből 100 euró a játékok elkészítésére kell, a többit elherdálja a haverjaival.
2015. jan. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
KÉSZ VAN MÁR A WARTBURG?:D
2015. jan. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lenne butaság, de ne konzolt dobjál piacra, hanem csak egy számítógépes játékot. Sokkal egyszerűbb, olcsóbb és sokkal szélesebb kör számára érhető el.


Hogy milyen játékok kellenének? Szerintem elsősorban nem olyan, mint az a 48-as, amit valaki fentebb linkelt, mert azon én még most is elaludnék 26 éves fejjel, pedig komázom a "grand strategy" műfajt.


Például jó lenne egy CoD-hoz hasonló második világháborús játék, magyar szemszögből (korszerű grafikával, normális történettel, narrációval); vagy egy Total Warhoz hasonló light "grand strategy". Esetleg még megkockáztatnék egy Company of Heroest is, mert ott is elég jól meg lehetne jeleníteni a történelmi eseményeket.


A vicc pedig az, hogy még emberek is lennének rá, akik tudnának fas za játékokat csinálni. Imperium Galactica; Codename Panzers; Van Helsing. Az EU-tól meg nem, de az államtól lehetne rá kérni támogatást. Egy negyed stadion ára bőven elég lenne (pl.: a lengyel Witcher 2, ami egy elég jól sikerült munka, csak 10 millió dollár volt és bőven visszahozta az árát).


Igen, tudom. Fel kéne nőnöm...

2015. jan. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Beszélj Orbánnal, ez egy remek pénzsikkasztási lehetőség számukra.
2015. jan. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én szivesen segítenék a játékokban. Csak hát kevés az esély hogy valaha less ilyen játék.
2015. jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Azt a 48-ast csak azért linkeltem, mert azt speciel az (akkori) oktatási minisztérium pénzelte.
2015. jan. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!