Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz az, hogy 2010 június...

Igaz az, hogy 2010 június negyedikén lejár trianon 90. éve és ezzel a szerződés felbomlik újratárgyalják?

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 14:20
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 bumbi02 ***** válasza:
0%
de nem látjátok a lényeget... nem lehet visszacsatolni a területeket föleg nem azt a délerdélyi részt... mert nemlehetne ugy MO-hoz csatolni hogy csak magyar lakta területek kerüljenek hozzánk.. egész erdélyt meg ostobaság lenne... ti lennétek a legjobban felháborodva h ha idekerülne 5,4 millió román ( erdélyben 2002es adatok szerint 5,4 millió román mellett 1,4 millió magyar él..az össz erdélyi lakosság csupán 20%a... ) erdély igazából mindig is különállóbb volt mint a többi magyar terület, itt elég arra gondolni mekkora jogköre volt a mindenkori erdélyi vajdának, horvátország ugy szintén egy különállóbb terület volt, egyedül a kárpátalja és a felvidék ami sajnálatos, de nem elhet ezen változtanti... aki meg jön azzal h az ienek miatt mint én nem lehet változtatni, mondja el a nagy tervet hogy hogyan lehetne...
2010. febr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
Te szerencsétlen azért volt erdélyi vajda mert régen nem lehet olyan gyorsan Erdélybe utazni szerinted a király akkor hogy intézné az ügyeket?Ezért választott egy megbízottat aki érvényesíti a király akaratát!
2010. febr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 bumbi02 ***** válasza:
46%

pontosan tudom hogy mér ovlt erdélyi vajda... de ennek ellenére királyi beleegyezés nélkül állithatott ki sereget ( ->önálló hadügy?) a nádornál is nagyobb volt a jogköre.. az ottani vármegyék ispánjai felé tartoztak nem a király felé... és akik elszakitották ezeket a területeket azok nem találomra böktek a térképre hanem etnikai határokat huztak... tudom hogy kb 3-4 millió magyar rekedt határon kivül, de nem lehetett máshogy meghuzni (kivéve felvidék esetében ott elég jelentős magyarságot szakitottak el tölünk, [link]

sztem a térképen jól látszanak mai határaink...

2010. febr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
28%
Az a baj veled hogy nem tudod elviselni hogy Erdély magyar föld!Milyen származású vagy?Ne próbáld tagadni!
2010. febr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 bumbi02 ***** válasza:
0%
képzeld magyar vagyok... csak ez a baj manapság hogyha nem vagyok hajlandó sírni a VOLT magyar földekért akkor már nem is vagyok "magyar".. ez a mérvadó: tud-e vki két szót? ->vesszen trianon
2010. febr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:

Mondok én megoldást:

Tegyük fel Horvátországgal közösen létrehozunk egy új államot, (Horvátország mindig külön állam volt, állam az államban) Erdélyt csatlakozásra bírjuk, teljesen független részként kisebbségi jogokkal, több nemzetiségi törvényekkel: nem az országunk része lenne, hanem egy Magyar unióban lévő független ország, felvidék dettó,

esetleg Kárpátalját be lehetne vonni az országba.


Burgenland pedig a legnagyobb rejtély a mai napig: Ausztria velünk kapott ki az I. vh-ban, akkor milyen jogon kapták a területet? az visszajár.


Természetesen háborúval nem lehet megoldani, korrekt politikai intézkedésekre lenne szükség, ezt azonban várhatjuk, szóval csak a remény marad, de mint tudjuk az hal meg utoljára.

2010. febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:

A jó megoldás az lenne, ha a többségében magyar lakta részeken népszavazást irunk ki, hogy kivánnának-e csatlakozni Magyarországhoz.

Nem is kéne a régi nagy Magyaro., csak azok a területek, ahol ma magyarok élnek.

Igy mindenki jól járni, kivéve a sértett országok, dehát ha egyszer az a rész minket illet...

Amúgy meg akármennyire is furcsán hangzik, a magyarok ösztökélték az osztrákokat a háborúra, de mit vártak a szerbek és mindenki más. Most szerintem az Egyesült Királyság is igy tenne ha agyonlőnék a trónörököst egy látogatás során.

De szerintem minden országnak ez lenne a reakciója.

2010. máj. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim válasza:

"Nézz már magadra te szerencsétlen Down-kóros románselejt kotradék, pusztulat vagy az egész országoddal együtt, nélkülünk, magyarok nélkül te sehol nem lennél, Dácsia provincia. Eredj, ülj be a kéményes buszba, és vedd be Caucescou bránerét torokig...te kis ruppótlan féreg."



Bár nem nekem szól a fenti idézet, de romániai magyar nemzetiségű emberként eléggé rosszul esik olvasni, hogy léteznek olyan emberek, akik szintén magyarok és képesek ilyeneket írni.


Székely vagyok, és úgy nőttem fel, hogy nagyon sokáig román szót sem hallottam. Tán román lennék? Lehet. Lehet, ha jobb lenne románnak lenni, mert akkor legalább lenne egy hazám. Így most utálnak a románok, hogy magyarok vagyunk, de közben azt kapjuk a magyaroktól, hogy románok vagyunk.


Hihetetlenül rosszul tud esni, amikor egyesek a határ másik oldaláról képesek így beszélni, és bele sem gondolnak, hogy egy tollhúzáson múlott, hogy most ők "magyaroknak" születtek. Ti is lehetnétek a határon túl...


Imádkozni fogok, hogy legyen erőm továbbra is küzdeni, hogy megőrizzem magyarságom és segítsek másoknak is. De ugyanakkor remélem, hogy ott veri meg az Isten a fenti idézet szerzőjét és a hozzá hasonló sz@rháziakat ahol vannak.


Nem nehéz Magyarországon magyarnak lenni, ott nehéz, ahol ezért meg is vetnek, leköpnek, megvernek. Ahol hátrányban vagy már csak a neved miatt is. Tűrni és nézni, ahogyan szándékosan megpróbálnak eltüntetni minket és mindent, ami arra utal, hogy itt magyarok éltek.


Persze, nyűg lennénk az országra nézve, semmi gond. Csak olvasva ezeket a hozzászólásokat, részben ökölbe szorul a kezem, de ugyanakkor a könnyem is kicsordul, mert olyan mintha a saját testvérem szeretném megütni...

2011. jún. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim válasza:
Én mindenképpen az újratárgyalás mellett vagyok. Ha nem is az összes területet (pl. Pozsony, ami ugye főváros), de Erdélyt, a fél szlovák meg a lengyel területeket és Fiumét mindenképpen vissza kellene kapnunk. Egyébként amerikai csoportok már megkezdték az előkészületeket, amennyire én tudom. Amelyik meg lerománozza az erdélyieket, az menjen a búsba!
2011. júl. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim válasza:

Nem, nem igaz. A trianoni békeszerződésben semmilyen utalás nincs arra, hogy az valamennyi év után lejár vagy érvényét veszti, és pláne nincs benne az, hogy emiatt újra kellene azt tárgyalni. Van ugyan egy kísérőlevél hozzá, amelyet Millerand francia politikus írt, de az is csak homályos utalásokat tartalmaz arra, hogy vitatott kérdésekre esetleg vissza lehet térni később.

Bár Magyarország a két bécsi döntéssel a trianoni szerződésben elcsatolt területeket kapott vissza, viszont a második világháborúban a vesztesek oldalán szerepelt, ezért az 1947-es párizsi békeszerződés van érvényben a határokat illetően. Ez egyben a trianoni békeszerződést is érvénytelenítette, anélkül, hogy valaki ezt írásba foglalta volna.

A párizsi szerződésben Magyarország határait a bécsi döntések előttire állították vissza, azon kívül pedig további öt Moson vármegyei falut Csehszlovákiának adtak át.

2012. aug. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!