Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják hogy 3 éve nem...

Miért mondják hogy 3 éve nem emelték a busz- és vonatjegy árakat amikor ez hazugság?

Figyelt kérdés

Esti híradóban mondták be, mi szerint azt nyilatkozták a máv és a volán vezetőségében, hogy azért emelnek most januárban 15%-ot a távolsági buszok és vonatok jegyárán, mert 3 éve nem volt áremelés ebben a szférában!


Na most én pont idén 3. éve hogy rendszeresen utazom, hetente egetemi kollégiumba és vissza, és ez a fent leírt mondat egy az egyben hazugság!


Pontosan emlékszem mikor mennyibe került a vonat és buszjegy, mert odafele busszal, visszafele vonattal szoktam utazni! És az a helyzet hogy kb. fél évvel ezelőtt is emeltek a jegyárakon 5%-al! Akkor kb. 30 ft-al emelkedett e jegy ára, most kb. egy 100-assal.


Akkor hogy nyilatkozhatnak ilyet, hogy "3 éve nem volt emelés" és nem vonja ezért felelősségre őket senki? Nem hiszem, hogy csak én vettem volna ezt észre!


(És igen, az írásomból kitűnik hogy ezt a mostani jegyáremelést is pofátlan és undorító lehúzásnak tartom, de főleg azt, hogy még hazudnak is mellé).


A kérdés csak annyi, kinek tűnt fel ez még rajtam kívül? És mit szóltok az egész emeléshez?


2010. febr. 5. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nincs is fél éve, hogy emelték.


budapest-solt irányban 675Ft volt, most 715, és akkor most megint emelik.

2010. febr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez az! Köszi a választ! Tényleg egy rossz vicc az egész....
2010. febr. 5. 14:46
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
kelenföldi pu - érd-parkváros között is drágult nemrég, de az fix hogy kevesebb mint 3 éve volt
2010. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Alig negyed éve volt az utolsó emelés. A bérlet eleinte 1100 volt páromnak, utána 1200 most 1400. Nekem erről ne beszéljünk, én így 5000 fizetek a bérletért.
2010. febr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tényleg volt emelés. De bizonyára úgy hívták hogy infláció miatti emelés, vagy egyéb, és gondolták, hogy az nem számít. Gondolom ezt arra értették, hogy a profitnövelés érdekében nem volt emelés 3 éve... vagy ilyesmi. De ez még nem változtat a tényen, hogy igenis volt.
2010. febr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Tatabánya-Győr tavaly II. negyedév 48.000,- Ft., tavaly ősz 51.000,- Most valami 58.800,-. Akkor most szerintetek?
2010. febr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én is 1éve utazom rendszeresen vagy pestre vagy győrbe vidékről, és ezidő alatt ez min. a 2. emelés, de nem emlékszem,lehet, hogy a 3. .. :(
2010. febr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
évente minimum 2x emelnek mindig...általában januárban és nyáron valamikor.... 6 éve utazgatom rendszeresen iskolákba vonattal és busszal is egyaránt, volt alkalmam megfigyelni
2010. febr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
olyat ne is várjatok,hogy bármikor engedni fognak az árakból,ezek mindent megengednek maguknak,ez pofátlanság a köbön.
2010. febr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

" ma 15:16"


Értem amit mondasz, de irracionális az egész rendszer. Egy átlag utazónak teljesen mindegy hogyan hívják az emelést, vagy melyik kategóriába tartozik....többet kell fizetni. De azért ez elég durva, végzek a sulival és kb. 2000 ft. lesz 70-80 km, nem semmi. Nem tudom hogyan képzelik ezt az egészet.

2010. febr. 5. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!