Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen munkahelyeket akartok...

Milyen munkahelyeket akartok teremteni?

Figyelt kérdés

Van egy rakás munkanélküli az országban, így állandó téma a munkahelyteremtés.

Mindenki imádja a megmondóemberek közül a következő mondatot:

"Mert a kormányoknak munkahelyeket kellene teremteni"

Persze ennyi, semmi konkrét.

Na nézzük viszont mi az, ami biztos van:

1.Rengeteg analfabéta ember, aki a saját nevét nem tudja leírni, a hagyományos faliórát nem tudja leolvasni!!!

2.Van egy másik csoport, ők az "éreccségizettek", akik már akár milyen munkát nem akarnak elvállalni.

3."Diplomás" munkanélküliek, akik aztán meg főleg, mert hát igazából ők a szaros, büfédiplomájukkal rögtön 22-23 évesen vezető pozícióról álmodoznak, közben meg semmihez nem értenek, gyakorlati tudásuk nulla.


Aztán ugye nézzük a mentalitást kicsit mélyebben:

- fizikai munkát ne már, mert az nehéz

- szakmunkát ne már, mert az gáz

- hát irodait se nagyon, mert ők nem akarnak aktatologatók lenni

- szalagmunka megint kizárva

- igazából mindenfajta munka kb kizárva



Akkor milyen munkahelyet lehetne teremteni???

Persze vannak kivételek, de az a kisebb réteg.



2015. jan. 6. 18:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem külföldi összeszerelő üzemeket, Dunát lehet velük már rekeszteni.

Az országunkat nem Kínának hívják


Olyan munkahelyeket, mely a középfokú, felsőfokú végzettséggél rendelkező embereket tud foglalkoztatni.

2015. jan. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Kedves ecsém, asztalos műhelyeket kell létesíteni, meg a fődeket be kell vetni, az ad munkát az embereknek.
2015. jan. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Munka van hely is van,csak rá kell venni az embereket,hogy dolgozzanak.
2015. jan. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Drága kérdező, miután te nagyobb megmondóember vagy, mint akikkel te példálózol, szerintem csukd be a szád :-)
2015. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

" a hagyományos faliórát nem tudja leolvasni!!! "


Nem vagyok munkanelkuli, informatikus vagyok es mar 18 evesen is tobbet kerestem mint a Magyarorszagi atlagkereset, de a hagyomanyos faliorat en se tudom leolvasni.

2015. jan. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

"Nem vagyok munkanelkuli, informatikus vagyok es mar 18 evesen is tobbet kerestem mint a Magyarorszagi atlagkereset, de a hagyomanyos faliorat en se tudom leolvasni."


Ennyit a magyar oktatás színvonaláról.

2015. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor meg is van a megoldás: leolvasható faliórákat gyártó munkahelyeket kell teremteni.
2015. jan. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem a kormány feladata a munkahelyteremtés.

Az ő feladatuk az lenne, hogy olyan környezetet teremtsenek, ahol az emberek szívesen akarnak dolgozni, mert jó pénz van a munkából és nem csak azt tapasztalják, hogy nem jutnak egyről a kettőre, mert belefulladnak a sok adóba és a többi teherbe.

2015. jan. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Végre egy eredeti ötlet!!!
2015. jan. 6. 19:25
 10/14 anonim ***** válasza:

""Nem vagyok munkanelkuli, informatikus vagyok es mar 18 evesen is tobbet kerestem mint a Magyarorszagi atlagkereset, de a hagyomanyos faliorat en se tudom leolvasni."


Ennyit a magyar oktatás színvonaláról.

"


Szerinted tudas nelkul keresek penzt a maganszektorban, Toni? Az oktatas szar, de nem kell mindenkinek tudni leolvasni a faliorat. Kepzeld, nem mindenkinek megy. Nem azert mert nem tanulta meg, hanem mert nem tud abban gondolkozni. Termeszetesen ha nagyon akarom en is le tudom olvasni, mivel a mukodeset ertem, csak szamomra nem ergonomikus, nem all "kezre". kb. hamarabb leolvasom a nap allasarol

2015. jan. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!