Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek a véleménye a lényeges?

Kinek a véleménye a lényeges?

Figyelt kérdés
Egy többdiplomás, alapjaiban a bűnözői életformától távol álló, ám szakértő elítélő véleménye a halálbüntetésről, vagy egy adott esetben aluliskolázott, potenciális gyilkos véleménye, aki szerint viszont van visszatartó ereje?

2015. jan. 14. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Természetesen az elsőé.
2015. jan. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a statisztikának a "véleménye" lényeges, hogy kevesebb-e a súlyos személy elleni erőszak ott ahol van halálbüntetés. Csak ebből derül ki, hogy van-e visszatartó ereje a halálbüntetésnek.
2015. jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok egy gyilkos alkat, de ha engem kérdezel, hogy számomra melyik az ijesztőbb: a halál vagy az életfogytiglani fegyház, akkor az utóbbit mondanám.


Inkább lőjenek főbe, minthogy bezárva éljem le az életemet.

2015. jan. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az elsőé. Ő nyilván számol az olyanokkal mint a második, aki valószínűleg csak magából indul ki.
2015. jan. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Inkább lőjenek főbe, minthogy bezárva éljem le az életemet."


Csak ott van az a fránya életösztön. Ami azt mondja benned hogy senki nem lát a jövőbe. Bármi megtörténhet. És az életet a halál fölé helyezi racionális okok nélkül ösztönösen.

2015. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem mindkettő lényeges. Nyilván lényeges a népakarat is, talán az a legfontosabb, de alapból mindkettő.
2015. jan. 14. 14:17
 7/8 anonim ***** válasza:
A potenciális gyilkosé, mert mindketten magukból indulnak ki és amennyiben az utóbbi azt mondja, hogy hatással van Önmagára akkor én azt inkább elhiszem.
2015. jan. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
potenciális gyilkos véleményével kapcsolatban csak annyit, hogy rengeteg potenciális gyilkos van, és eltérőek a vélemények. Az ilyen kérdésnek max. akkor lesz értelme, ha nem egy-egy "potenciális gyilkos" véleménye talál meghallgatásra, hanem készül ebből egy reprezentatív felmérés. És itt már az is kérdés, hogy mit nevezünk potenciális gyilkosnak, mert ez is elég tág. Kb. mindenki az, csak a valószínűség mértéke változó és ugyanúgy változó a személyiségtípusoknál a halálbüntetés visszatartó ereje. Szóval ennek mértékét is pszichológusoknak, szociológusoknak (mert az is kérdés, hogy mi késztethet valakit gyilkosságra) stb. kellene elemezni. Tehát az elsőknek úgy, hogy VIZSGÁLJÁK, és nem csak "megkérdezik" a második CSOPORTOT.
2015. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!