Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bal oldaliak! Ti támogatnátok,...

Bal oldaliak! Ti támogatnátok, hogy eltöröljünk minden Eu-államot jelenlegi formájában, és olyan új államokat hozzunk létre, új határokkal, melyek gazdasági szempontból a legoptimálisabbak?

Figyelt kérdés
2015. jan. 27. 07:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Én igen, hiszek az internacionalizmusban. Valamilyen szinten az EU is támogatja ezt, amikor a pályaztokkal erősíti két külöböző ország szomszédos kistérségeinek/régióinak együttműködését.
2015. jan. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Körmendi Mátyás ***** válasza:

Teljesen felesleges eltörölni a határokat.

Ennyi erővel csak jobban meg kell szervezni az EU-t.

A határok tologatásával nem lesz jobb a gazdaság, főleg mivel a Schengeni-övezetnek hála már amúgy sincs túl sok jelentősége a határoknak.

2015. jan. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%

Sok ostoba ember akad a baloldaliak között, de ezt azért még ők se akarnák. Két okból. Egyrészt kivitelezhetetlen, másrészt eredménytelen.

Ha a szemetet átrendezed, attól még szemét marad, csak a kupac formája más. Ámde ha értelmesen felhasználod, arra, amire alkalmas, akkor bizony hasznod lesz belőle.

Az Unióból nem lehet kitranszformálni a kapzsiságot, szegénységet, butaságot, sunyiságot, hatalommániát. Viszont lehet korlátozni a hatalmat, csökkenteni a butaságot és a szegénységet. Megtették ezt már többször és több helyen Európában minden határrendezés nélkül. Sőt - elvétve - teszik most is.

2015. jan. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Kétszer is elolvastam a kérdést. Baloldali vagyok. Tudod mi a válaszom? Kár volt bezárni az OPNI-t.
2015. jan. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, figyelmedbe ajánlok két nótát, ami eszembe jutott a kérdésedről. Az eszmei tartalmat figyeld. :D


"Szövetségbe forrt szabad köztársaságok, A nagy Oroszország kovácsolta frigy, A szovjet hatalma és egysége éljen"


Másik:

"Föl, föl, ti rabjai a földnek,

Föl, föl, te éhes proletár!

A győzelem napjai jönnek,

Rabságodnak vége már.

A múltat végképp eltörölni,

Rabszolga-had, indulj velünk!

A Föld fog sarkából kidőlni,

Semmik vagyunk, s minden leszünk!


Ez a harc lesz a végső,

Csak összefogni hát,

És nemzetközivé lesz

Holnapra a világ."



Világ proletárjai khm azaz Európa internacionalistái egyesüljetek! :D

2015. jan. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ragyogó ötlet!

Világ proletárjai, közösüljetek!

2015. jan. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 progizo ***** válasza:

Én nem vagyok baloldali, de van ideillő véleményem: ha annyira azon lelkendeznek, hogy eltűnnek majd az EU-n belül a határok, akkor ez az eddigi országok eltűnését is jelentené, hiszen a határai nélkül honnan lehet megállapítani egy országról, hogy mettől meddig tart? Ezesetben más formák alapján kell újjászületnie ezeknek a politikai-gazdasági-történelmi közösségeknek, pl. hogy az EU-n belül mekkora részt laknak be a nemzetek. És akkor a magyarság is végre újból egy entitás lehet a Kárpát-medencén belül, megkülönböztetés nélkül, 13-14 milliós nemzetként.

Ha nem így lesz, akkor az azt bizonyítja, hogy mekkora hazugságokkal etettek minket az EU-val kapcsolatban. Bár ezt már megszokhattuk volna...

2015. jan. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!