Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok, meg lehet...

Mit gondoltok, meg lehet valaha akadályozni az orvosok elvándorlását?

Figyelt kérdés

2015. febr. 3. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

A fizetések megemelésével.

Szerintem nettó 300 ezernél már meggondolnák, hogy maradnak-e.


Egyébként terveznek az egészségügyben biztosítókon alapuló rendszer bevezetni.

2015. febr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Ha tőlünk nyugatabbra nem lenne orvoshiány, és nem keresnék folyamatosan a hazainál sokkal jobban fizető országok az orvosokat, akkor nem lenne elvándorlás, vagy kisebb mértékű.

Alternatíva lehetne az orvosképzés keretszámainak növelése új orvostudományi karok alapítása olyan egyetemeken, ahol nincs, esetleg el tudnék képzelni egy olyat, hogy valaki mondjuk már elhasználta az állami féléveit a felsőoktatásban, de vállalja, hogy orvos lesz és itthon marad mondjuk húsz évre praktizálni. akkor állam átvállalná a tandíját (ami milliós nagyságrendű félévente), így is lehetne jócskán szerezni új orvosokat.

A normális fizetés is fontos, de arra is figyelni kell, hogy ne legyen hatalmas szakadék az orvosok és az ápolók, asszisztensek fizetése között, mert az meg belső ellentéteket szülne, ha az orvos keresne nettó félmilliót, míg a diplomás ápoló szemét meg kiszúrnak százezerrel.

2015. febr. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

Ki kell terjeszteni a hallgatói szerződést, az orvosokra külön kivándorlási adót kell kivetni, vagyis, hogy csak akkor vállalhatnak külföldön munkát, ha előtte nálunk kifizetnek egy összeget, mondjuk, amennyibe a képzésük+a TB-jük+egy új orvos kitanítása kerül.


Csak a Fidesz!!!

2015. febr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Szerintem nettó 300 ezernél már meggondolnák" --> igen, meggondolnám.


"Ha tőlünk nyugatabbra nem lenne orvoshiány, és nem keresnék folyamatosan a hazainál sokkal jobban fizető országok az orvosokat, akkor nem lenne elvándorlás, vagy kisebb mértékű." --> Nehogy már a nyugatot hibáztasd. Nem a nyugat a hibás, hanem MI. Itthon nincs pénzbeli megbecsülése az orvosoknak.


"Alternatíva lehetne az orvosképzés keretszámainak növelése" --> Szerintem így is sokan vagyunk, én most vagyok elsős a Semmelweis ÁOK-on, kb 400 főt vesznek fel minden évben.


"...itthon marad mondjuk húsz évre praktizálni. akkor állam átvállalná a tandíját (ami milliós nagyságrendű félévente)," --> hát most is az van, hogy itt kell maradnom valahány évet praktizálni 20 éven belül.


"ha az orvos keresne nettó félmilliót, míg a diplomás ápoló szemét meg kiszúrnak százezerrel." --> Az a baj, hogy a félmilliótól bőven távol van még az a fizetés.

2015. febr. 3. 11:45
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

# 3

"csak akkor vállalhatnak külföldön munkát, ha előtte nálunk kifizetnek egy összeget, mondjuk, amennyibe a képzésük+a TB-jük+egy új orvos kitanítása kerül."


A szabad munkaerő áramlást nem lehet akadályozni. Ennyi erővel ne csak az orvosok, hanem mindenki fizessen aki nyugatra akar menni dolgozni.


Az orvosokat egyszerűen érdekeltté kell tenni abban, hogy itt maradjanak. Pont.

2015. febr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

nem hiszem. látod, mi folyik ... inkább kábítják a népet h a háziorvosok több pénzt kapnak és stb, aminek csak az az oka, hogy rájöttek a féleszűek, h egyszerűen épelméjű szakorvos már nincs magyarországon. aki a kicsit is értelmesebb rétegbe tartozik, már mind kihúzott, az alja persze maradt. na meg is lehet nézni az eredményt ...


Ez a tendencia a jövőben csak erősödni fog, egy norvég vagy francia 2 millás fizetéssel nem tudja felvenni a versenyt egy 300 ezres fizetés sem, és akkor a körülményekről még nem beszéltünk. Úgyhogy a legkisebb esélyét se látom, hát ne viccelj, a fiatalok már eleve úgy jelentkeznek az egyetemre, hogy tudják, utána hova szeretnének kimenni. Azt a verziót a döntő többség abszurdnak tartja, hogy itt maradjon. Azért álljunk meg, voltak itt generáció-váltások, ezzel együtt szemlélet-váltások, a fehér köpenyes isten-komplexus kezd enyhülni, és bizony a mostani egyetemista ill. kezdő réteget már nem lehet komplett bolondként kezelni. Ők a szaktudásukkal, a 2-3 felsőfokon beszélt nyelvtudásukkal meg is tehetik, hogy azonnal kihúznak erről a katasztrófa sújtotta területről. Mi következik ebből? Hogy továbbra is marad az alja ...

2015. febr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Pedig hiszed vagy sem kérdező, az alapproblémát az adja, hogy tőlünk nyugatabbra orvoshiány van, amivel egyelőre az ottani orvosi egyetemek nem tudnak lépést tartani, így jobb híján megy az agyelszívás. Ha ez megszűnne az orvosokra sem lenne akkora igény, ergo többen maradnának itthon, mert nem lenne ekkorára nyitva az olló a hazai és mondjuk svéd bérek között. Ezt pedig csak úgy lehetne orvosolni,ha többet képeznének "belőletek", aztán ha telítődne a piac, akkor megoldódna a probléma. Több orvostudományi egyetem, több hallgató, ez a megoldás.
2015. febr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
"Több orvostudományi egyetem, több hallgató, ez a megoldás." --> mi meg nyal-juk ki a diplománkkal meg az éhbéres fizetésünkkel a betegek s*ggét mi???
2015. febr. 3. 12:21
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Nézd öregem, megoldást szerettél volna arra, hogy megakadályozzuk az orvoselvándorlást, én javasoltam egyet, ami a piaci alapon működik, olyan, hogy a kecske is jóllakjon meg a káposzta is megmaradjon nagyon nehéz összehozni. De ha téged ennyire a pénz hajt, akkor eleve miért akarod megakadályozni a külföldre vándorlást, ott van a sok mani, nem? Vagy azt szeretted volna hallani, hogy fizessünk az orvosoknak milliókat havonta, hogy méltóztassanak itthon maradni? Nem, annál egy teljesen új orvostudományi kar kiépítése is olcsóbb lenne, jelenleg vidéken csak Szegeden, pécsett és Debrecenben van orvosképzés, én ezek mellé simán el tudnék még képzelni két vidéki orvostudományi kart, egyet mondjuk Miskolcon, egy másikat meg valahol Nyugat-Dunántúlon, és Pesten is lehetne a Semmelweis mellett egy másik orvostudományi egyetem is.
2015. febr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gyerekek, tökmindegy ki, mit gondol a dologról. Világosan látható, egyik kormány sem hajlandó valódi pozitív lépésekre. Az EÜ-t évek óta folyamatosan nyírják kifelé, ez MO-n így marad, amíg meg nem döglünk. Itt áll a húgy meg a szar a kórházi mosdóban, de aki ér valami, azt majd Graz-ban kurálják az elmebajából.

[link]


"Az új rendszerben pedig a kórházak nem termelhetnek adósságot. Zombor Gábor így fogalmazott:

Az intézményvezetők nemcsak szélesebb körű jogosítványokat kapnak, de nagyobb felelősséget is, hogy ne legyen lejárt tartozásuk.

Vagyis a kórházaknak ezentúl ki kell fizetniük minden számlát, vagy végső esetben elbocsátásokkal, ágyleépítésekkel, osztálybezárásokkal kell spórolniuk"


És a klasszikus lélegeztetőgépes példával élve: pár kibassszzott lelátó árát sem hajlandó a kormány az EÜ-be forgatni. Bár azt is ellopnák...

2015. febr. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!