Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól éreznéd magad olyan...

Jól éreznéd magad olyan rendezvényen, ahol a Horthy-korszakba álmodják vissza magukat?

Figyelt kérdés
Díszmagyar kötelező, de bérelhető, a hölgyeken minden ékszer valódi és rengeteg a hatalomban levő politikus. És mindenki nagyúrnak képzeli magát.

2015. febr. 7. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem, de sokan csinálják ezt. Még a honvédség is indít doni emléktúrát korabeli maskarákban.
2015. febr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%

Baromság.

Az ilyenekre lőni kéne.

2015. febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

A Horthy korszak csak félig volt már feudális.


Én inkább a 19. század végét idéző rendezvényen szívesebben részt vennék.

Ott még tényleg volt grófok, bárók, szép épületek, elegáns beszéd...stb

2015. febr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 hollófernyiges ***** válasza:
70%
... a másik szobában meg rongyos zsellérek meg csendőrök által pofozott kisgazdák és szociáldemokraták?
2015. febr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A párom haverja nemrég kiderítette, hogy anyai ágon valamilyen bárók voltak az ősei és most beleszédült ebbe. Sőt, a barátnőjére női díszmagyart akar kényszeríteni, aki utálja ezt. Egyébként az régen (XIX.század végén) is csak egy hazug, álságos világ volt, nem pedig a XVI-XVII. századi valódi.
2015. febr. 7. 15:51
 6/9 A kérdező kommentje:
Na és persze nagy fidesznyik lett belőle, hogy minek kell ez neki, azt nem tudom, de egyre bolondabb.
2015. febr. 7. 15:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Én meg a régi lengyel királyi családból származom. Hurr.


Egyébként semmi baj nincs ezzel, mindenki ott vesz részt és abban, amiben csak szeretne. Én az airsoftos katonáskodást jobban szeretem, de az is csak egy szerepjáték, mint az amit leírtál kérdező.

2015. febr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ugyan nem díszmagyar, de bocskai volt rajtam az esküvőmön - nem olcsó egy jobb darab.

Gondolom most rettentően szégyelljem magam.

2015. febr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: a párod haverja jó hülye lehet. Az igazi nemest az különbözteti meg az ál-nemestől, hogy nem rongyrázó. A rongyrázás a dzsentriket jellemzi.

Már a 19. század nemessége is egy jó részt pénzért vett, hamisított nemesség volt.


Nem kell az ariszokratizmus és a nemesi társadalmat elítélni, csak el kell különíteni a valódi nemességet a 18-19. században, pénzért vett, felkapaszkodott ál-nemes dzsentrihadat a valódi ősi, vérrel szerzett nemességtől.


Aki beleszédül ilyesmikbe, meg elkezd rongyot rázni, arról lehet tudni, hogy nem igazi nemes, hanem csak egy rongyrázó senkiházi dzsentri.

2015. febr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!