Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tévedek, hogy ha azt gondolom,...

Pro Patria kérdése:

Tévedek, hogy ha azt gondolom, hogy ez már a liberálisabb gondolkodású társadalmi réteg számára is sok?

Figyelt kérdés

Elsőként itt ez az eset:

[link]


"Szél példaként hozza fel, hogy a tankönyvek többek közt olyan kijelentéseket tartalmaznak, amelyek szerint a nők és férfiak szellemi képességei különböznek, a nők olvasásban, a férfiak matematikában jobbak."


Pedig ebben semmi "sztereotipizmus", "szexizmus", egyéb előítéletesség nincs. Egyszerűen a két nem között biológiailag is mérhető, feltérképezhető különbözőségek vannak, amely nem jelenti egyik vagy másik hasznosabb voltát, csupán eltérését, amely legtöbbször evolúciós gyökerekből fakad. Hogy másként működik a női és férfi agy térképolvasása, tájékozódó képessége, és sok egyebe, az nem boszorkányság, középkori csökevény hozzáállás, hanem az orvostudomány egy viszonylag jól leírt ágazata.

Az egyenjogúság nem egyformaság, és ezt a félreértést kellene végre belátni. Hiszen egy férfi például sosem fog szülni. A nők és férfiak biológiai felépítése mentálisan, és a fizikumot tekintve is más, ezért nem alkalmas _általánosságban_ egy nő olyan munkakörök végzésére, amire egy férfi - testi felépítettségéből adódóan - igen. És ez nem azt jelenti, hogy ne lenne mindkét fél részéről kivétel, de általánosan ez az igazság állja meg a helyét.


Itt a második:

[link]


Feke Pál abszolút nem pejoratív értelemben, sőt, dicsérően hozta fel a lány részéről, hogy nem magyar létére milyen átéléssel, szívből tudja énekelni, hogy Magyarország a szülőhazája, hogy szereti.

Bochkor kőkeményen kikelt emiatt, hogy ez mennyire rasszista hozzáállás, toporzékolt a nappalijában, felhívta az ismerőseit, stb. Márpedig ha valaki feketebőrű, ráadásul egy bevándorló szülő gyermeke, akkor egyszerűen nem magyar, még amiatt sem lesz az, ha ide születik. Ezen nincs mit vitatkozni. Nem szégyellni való ez, és nem is ok a kiközösítésre, egyszerűen csak mindent kezeljünk a helyén.

Akárhogy is mondjuk, hogy mindenki az, aminek tartja magát, azért van egy vonal, amit a józan ész által diktálva is meg lehet húzni. Magam részéről akkor tartok valakit a magyar nemzetbe integrált, származásilag és kulturálisan is beletartozónak, ha nem csupán ő, de mindkét szülője is ide született már. Például az én ükapám még pár éves korában költözött át szépanyukámmal ebbe az országba, senki nem volt megsértve, ha "lesvábozták". Elvégre is azok voltak. A dédanyukám már itt született, de egy olyan apától, aki még német volt. Ellenben nagymamám már olyan anyától, aki Magyarországon született, magyarul tanult meg először, és neki már ez volt az "anyanyelve". Ezt jelenti az integrálódás. De ez nem történik meg egy átköltözéssel azonnal.

Magyar az, aki Magyarországon született, és - ami nagyon fontos - anyanyelveként a magyart használja. Ami viszont magával vonja azt, hogy a szülője, az anyja nyelve is az legyen. Tehát akinek a szülője már itt született, és ő maga is, az magyarrá integrálódik. Az első generációsok még kettős identitás között ingadoznak.


Ugyanez igaz visszafelé is: a kivándorolt magyarok esetében még az is magyarnak (és saját értékítéletemben ezzel együtt Magyarország állampolgárának) számít, akinek mindkét szülője honosnak született, de ő maga már kint jött világra, viszont a nyelvet még természetesen beszéli. Harmadik, negyedik generációban viszont már nagyon kevesen őrzik meg mind a kulturális indentitásukat, mind a nyelvüket.


Bochkor azt is felvetette, "ha valaki ezt Angliában vagy Franciaországban mondta volna, másnap nem lenne a műsorban". Talán így van. Viszont az egy teljesen más közeg. Ott a négerek több évszázados tagjai a közösségnek, sokuk (vélem, a legtöbbjük) azt sem tudja, az ősei honnan, melyik gyarmatról származtak egykor, keveredtek a helyi franciákkal, angolokkal több generáción keresztül, a nemzet részévé váltak egyes tagjaikban külön-külön, nem is beszélnek ma már az angolon vagy a francián kívül más nyelvet, egyszóval ott ez természetes hatást kelt, ha egy néger azt mondja magáról, hogy ő bizony büszke francia. Teheti is, minden joggal. De Magyarországon ilyennek nincs gyökere, alapja, kultúrája. Ez egy teljesen más társadalmi struktúra, ahonnan kimaradt az évszázados gyarmatosítás hatása, és idegenül hat benne az, ami nyugaton érhetően másként kezelt. Mikor először láttam a szalagcímet, azt hittem, egy cigány előadóról lesz szó - akkor valamiképp megértettem volna a felháborodást, megértőbb lettem volna, miért keltett ekkora visszhangot. De így, már tényleg azt gondolom, hogy egy bevándorló színesbőrű gyerekére azt mondani, hogy "aki egyébként nem magyar", ráadásul dicséretként, ott már tényleg csak a legelvetemültebbek tudnak egyetérteni ezzel.


István Dániel azt is hozzátette, "ő egyébként már a válogatáson is azt mondta egy transzira, hogy nem hajlandó végighallgatni". Na már most. Az, ha valaki meleg, egy dolog. Az viszont, hogy szándékosan provokatív módon egyszerre öltözik nőnek és férfinak, kifejezetten a polgárpukkasztás kedvéért, akkor ott vállalja ennek következményeit. Mert koncsita nem véletlenül növesztett dús pofaszakállat a női frizurájához és sminkjéhez - szándékosan azért, hogy felháborodást keltsen. Van egy szint, ami tolerancia, és van egy szint, ami a jóízlés megsértése. Előbbi a civilizált társadalomhoz hozzátartozik, utóbbit viszont már nem kell elviselnie senkinek, ha célzottan a provokálására törekszik valaki, tesztelgetve a tűréshatárát, hogy mennyit lehet még megtenni anélkül, hogy felszólalna. Ez utóbbi már ebbe a kategóriába esik.

István Dániel, a maga szexuális irányultságával nyilván részrehajlóbb ebben a kérdésben, és nagyobb fokban "lojális", de normális felfogású embernek nem hiszem, hogy magyaráznom kellene, hol van a tolerancia vége, amikor már az embert direkt hozzák megalázó, számára kényelmetlen helyzetbe, nézve, hogy meddig mehetnek még el ilyen téren. Amikor valaki direkt úgy áll ki, hogy a pofaszakállával mintegy kaján vigyorral jelzi, szőrös lomposa van a szoknyája alatt, ott joggal várható el, hogy legalább ne ilyen obszcén módon hozza ezt mások tudtára, mert azokkal szemben ez modortalan, és nincs tekintettel más emberek érzésére.


2015. febr. 11. 14:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő feltűnési viszketekségben szenved, főleg bocskor.

El tudom képzelni, ahogy ezen idegeskedik.

Jah, nem, nem tudom.

2015. febr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 hollófernyiges ***** válasza:
0%
Hát a szöveg tényleg sok.
2015. febr. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Kit tisztelhetek benned? Név nélkül, százalék alapján nehéz beazonosítani.

A kérdésre válaszolva, nem, nincs másik énem.

2015. febr. 11. 15:09
 4/29 anonim ***** válasza:
72%

Itt Mo-n már annak is örülnék, ha a hatalomnak nem sikerülne, átültetnie a fiatalok fejébe hogy a liberalizmus rossz, a kisember szabadsága rossz, és a tekintélyelvűség a jó, ergo akik hatalomban vannak, nekik több mindent szabad. Terjed hogy a liberalizmus rossz, és a szabadságjogokat csorbítani kell, mert az jó. Hát a nagy büdös fszt jó.


Az ilyen háborúk (belinkelt cikkeid) a felvilágosult országoknak való, ettől sajnos fényévekre vagyunk.

2015. febr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
51%

"Magam részéről akkor tartok valakit a magyar nemzetbe integrált, származásilag és kulturálisan is beletartozónak, ha nem csupán ő, de mindkét szülője is ide született már."


Ez a te hülyeséged bizonyítja csak. De akkor megkérdezném, hogy ő akkor most mi? Hiszen nem angolai, mert az anyja nem angolai, és nem is ott született. Nevezzük félvérnek? Nemár...


"Magyar az, aki Magyarországon született, és - ami nagyon fontos - anyanyelveként a magyart használja. Ami viszont magával vonja azt, hogy a szülője, az anyja nyelve is az legyen."


Ebbe a kategóriába pedig ő belefér. Az anyja nyelve és az anyanyelve is magyar. Miért kell ebből problémát generálni? És akkor csodálkozik valaki a "turbómagyar" és hasonló kifejezeséken. Na ez az, ami tipikusan turbómagyar... Még ha két bevándorló, bevándorolt gyerekét mondod nem magyarnak, hát bakker, oké, azt elfogadom. De hogy egy magyar anyától, Magyarországon született és születése óta Magyarországon élő ember nem magyar???

2015. febr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Kedves 16:03-as válaszoló!


"Az ilyen háborúk (belinkelt cikkeid) a felvilágosult országoknak való, ettől sajnos fényévekre vagyunk."

- Már épp írni akartam, hogy nem hiszem, hogy akár személyem, akár az általam felvetett témák "túl magas színvonalúak" lennének ebbe az országba, mire elolvastam az alábbi választ, ami rám cáfolt...


--------


Kedves 17:08-as válaszoló!


"Ez a te hülyeséged bizonyítja csak. De akkor megkérdezném, hogy ő akkor most mi?"

- Az én "hülyeségemet" az bizonyítja, hogy hittem, megint tévesen, az ide habzó szájjal billentyűzetet püfölni feljáróknak nem jelent majd problémát néhány sor elolvasása. De, jelent. Kiemelem, az esélyegyenlőség jegyében: "Az első generációsok még kettős identitás között ingadoznak."


"Ebbe a kategóriába pedig ő belefér. Az anyja nyelve és az anyanyelve is magyar."

- Szülőből kettő van.


"Miért kell ebből problémát generálni?"

- Én nem generáltam ebből problémát. Feke Pál sem. És valószínűleg semmilyen más ember sem tette volna. Bochkor Gábor tette.


"De hogy egy magyar anyától, Magyarországon született és születése óta Magyarországon élő ember nem magyar???"

- Nem, ha az apja, azaz első felmenője sem az. Nem kell ez az álnaiv, teátrális kirohanás egy bevándorló, néger apa gyermekének származását illetően, akinek apja valószínűleg azt sem tudta ideérkeztéig, hogy létezik Magyarország, hiszen angólaiként még csak nem is ennek a kultúrkörnek volt tagja, és nem is lehet azé, túl nagy a törés ahhoz a kettő között. Nem értem, miért kell ennek nagyobb súlyt adni, mint ami. Itt a származással ti foglalkoztok. Mintha számítana. Nem számít, nem ront, nem javít. Éppen ezért tényszerűen lehet, és kell róla beszélni.


Ugyanolyan ez, mint az akác. Nem volt honos növény itt, és jóideig nem is tartották annak. Ma viszont már annyira részét képezi a mindennapi életünknek, hogy a magyar tájjal együtt jár.

Éppen ezért volt iszonytató hülyeség, mikor felvetették, hogy ki kell tiltani. Egyfelől a gyors növekedése miatt nagyon hasznos a faiparban. Másfelől pedig a hazai méztermelésnek tulajdonképpen 90%-át az akácméz adja - ami szomorú, mert a legértéktelenebb mézfajta, aki ismeri ezeket, az tudja, de így is hatalmas veszteség lenne a kiesése, már csak anyagi szempontból is.

Akár a paradicsom és a paprika, azok sem honosak, mégis részévé, alkotóelemévé lettek a magyarságról alkotott fogalomnak. A magyar kultúra és nemzettest nem egy homogén valami, alakítható, formálható. De nem így. Csak folyamatként. És valaki, aki egy bevándorló, nem is európai kultúrkörből, sőt, még csak nem is europid rasszból származó apa gyermeke, akkor sem lesz magyar. Az ő gyermeke, és azoknak gyermeke lehet, ha ide születnek, itt nőnek fel, ezt a nyelvet használják gondolkodásuk, álmodásuk közben is, és vélhetőleg addigra a nevezett "félvérség" is elenyész a genetikában.

A magyarságnak ugyanis egy része genetikai (vagy ha úgy tetszik, származási) alapot is jelent, igen. Nem nemzetiségileg, hiszen cseh, lengyel és magyar között túl nagy differencia nincs, de legalábbis tágabb értelemben véve, hogy a kontinens megegyezzen.

2015. febr. 11. 17:40
 7/29 anonim ***** válasza:
51%

# 6/6 Időpont ma 17:40


Nem habzott a szám, ha tetszik ha nem. Te adtál minimum két egymásnak ha nem is ellentmondó, de eltérő definíciót arra, hogy valaki magyar. Azt pedig ugyanolyan jogom eldönteni, hogy szerintem ki a hülye, és mi a hülyeség, mint ahogy te eldöntöd, hogy ki a magyar.


Az akácot pedig soha nem akarták kitiltani, csak felhívták az ország balfsz vezetését a veszélyeire, meg arra, hogy invazív faj, és oda kell rá figyelni. De mi ugye turbómagyarok vagyunk, és ez már mind a 15 millió magyar elleni háborús cselekedet...

2015. febr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Persze, jogod van eldönteni, szerinted ki a hülye, nekem pedig jogom van ezzel nem egyetérteni. Látod? Bárcsak mindenki olyan mélységig és őszintén élne a toleranciával, mint én.

A külső szemlélő pedig majd megítéli, kinek van igaza.


"De mi ugye turbómagyarok vagyunk, és ez már mind a 15 millió magyar elleni háborús cselekedet..."

- Úgy tűnik, tetszik neked ez a szó, a benne rejlő önostorozás okán. Csak egyet fűzök hozzá: nem kizárólag Magyarországra hozták meg az őshonos növények új trendjét, ez európai viszonylatban jött létre, szerintem senki sem csinált belőle "országunk elleni támadást", te is csak gúnyolódásból adod ezt mások szájába, de eleve hibás alapon. Ez pedig így inkább visszafelé sült el.

2015. febr. 11. 18:31
 9/29 anonim ***** válasza:
69%

# 8/8 Időpont ma 18:31


Eltűnt az éterben egy szép hosszú kommentem, úgyhogy most rövidre fogom:

- Nézd meg mi folyt itt a gyk-n az akác miatt.

- Hazugságoddal ellentétben nem akarták betiltani.

- A 15 milliós szám szarkazmus és egyértelmű utalás arra a politikai csoportra, aki ezt szerette hangoztatni.

- A turbómagyar szót pedig szeretem, kiválóan kifejezi "Az egész világ Magyarország ellen van (kivéve esetleg a baráti Oroszország)" és "Maga a jóisten is magyar volt!" eszmerendszerű, elég hangos állampolgárait az országnak :-)

2015. febr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
48%
Tudod számomra a liberalizmus nem jelent mást, mint kigúnyolni a hagyományainkat, és nevetségessé igyekeznek tenni mindent ami nemzeti és magyar. Ez egyre több ember számára egy nyilvánvaló tény. Szóval amit te írtál kérdező az nem liberális szemlélet, hanem valami nagy mocsokság egy pöcegödörben. Nekem senki ne mondja, hogy barbár dolog Trianonról megemlékezni, kigúnyolni bármelyik zászlónkat, vagy a Szent Korona másával takargatni valaki micsodáját, vagy bármi más dolog ami hozzánk köthető.
2015. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!