Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha itt Magyarországon bevezetn...

Ha itt Magyarországon bevezetnék a szesz és dohánytilalmat milyen következményei lennének? Mik lennének az előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés
2015. febr. 13. 01:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
1920-as évek Chigago-ja lenne, a maffia megerősödne, a kormányt leszavaznák az emberek, csempészbandák, zug szeszfőzdék jönnének létre.
2015. febr. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*Chicago
2015. febr. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

A cigaretta valószínű csökkene, mert kevés az annyira hardcore bagós, aki direkt keresné is az illegális lehetőséget. Csak a kocsmából van kitiltva negyede a bagósok száma.

Szerintem 20-30 év és komoly szankciók lesznek vele szemben, uniós szinten, mint az EURO motorok, kátrány nikotin meg ilyesmik tekintetében.


Az alkohol más, szerintem abból lenne bőven fekete kereslet.

2015. febr. 13. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Ez a túlzott cigaretta üldöztetés ami az országban folyik, már több mint ciki. Ezt úgy mondom, hogy én nem vagyok dohányos. Több külföldi ismerősöm is ki van akadva ezeken a dohányboltokon. A 18-as felírat miatt azt hiszik valami szexshop.:)
2015. febr. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1.: Állambácsinak "sokat hoz a konyhára" a dohány és a szesz. Ha betiltanák, ez a jelentékeny összeg hiányozna a költségvetésből, más forrásból kéne azt biztosítani.

Viszont: a "más forrás" (adóemelés) a nemdohányzókat és az absztinenseket is érzékenyen érintené, tehát ők is az elégedetlenek közé kerülnének.

2.: Nem gazdasági, hanem politikai síkon is nőne az elégedetlenség, hiszen ezen az elven bármi betiltható lenne azzal a jelszóval, hogy káros!

3.: A nagyfokú és általános társadalmi elégedetlenség a maffiát erősíti, ráadásul zavargásokhoz vezet.

2015. febr. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Jókis adó bevteltől esne el az ország, megalakulnánaka szesz és dohány maffiák!

Ezért kellene legalizálni a füvet is, nem károsabb mint a alkohol vagy a cigi,munkát adna az embereknek a termesztés miatt ugyebár,jó kis adóforááshoz jutna az ország, és kevesebb embert kellen etetni a börtönökben és a valódi bűnözők ülnének csak!

2015. febr. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 kovpet ***** válasza:

#4: A dohánybolt a pénzről szól, nem a cigarettáról.


A dohányosokat senki nem üldözi. Jelenleg sem lehet 5 percet menni egy akármilyen városi járdán anélkül, hogy más füstjét kelljen szagolni. Csak nem normális az, hogy a saját függőségük miatt másnak kelljen szívni, a szó szoros értelmében.

Mondjuk inkább az emberen múlik. Dolgoztam együtt dohányossal évekig, de megoldotta úgy, hogy egyszer sem zavart a füstje. Kultúra kellene és nem üldözés.

2015. febr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Itt nem lehet szesztilalmat bevezetni, azaz lehet, de akkor magát szívatja meg az állam. Minden valamire való gazda főz pálinkát, készít bort, akkor is megcsinálta mikor tiltották. Minden városinak van kedvenc kofája a piacon, aki pult alól méri a folyékony gyümölcsöt.

Jó nagy feketepiac lenne, semmi több.

2015. febr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Pedig én bevezetném, ha politikus lennék. Ezt azért tenném, mert rossz látni azt, hogy az emberek nem képesek ital nélkül meglenni és az, hogy a fiataloknak ez a szórakozás nem tudnak tisztán gondolkozni. Azt tudom, hogy megnőne a fekete kereskedelem, de ott csapnék le rá ahol csak tudnék és jól megbüntetném őket!
2015. febr. 13. 12:56
 10/13 anonim ***** válasza:

# 9

Amúgy amikor Amerikában szesztilalom volt csökkent a munkaeljesítmény az embereknél.

2015. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!