Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges lesz egy új balolda...

Lehetséges lesz egy új baloldali párt kialakulása a mai helyzetben Magyarországon?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy mint Görögországban megalapult a Siriza, Spanyolországban meg a Podemos, úgy itt is kialakulhatna egy új baloldali párt.

2015. márc. 7. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:

A Szyriza radikális baloldali párt.Nem olyan, mint az MSZP vagy a DK.


Magyarországon, leginkább Schiffer szimpatizál velük.Illetve, valamennyire a Jobbik is.

2015. márc. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A Siriza támogatja az azonos neműek házasságát és ezen pároknak megadná az örökbefogadás lehetőségét....
2015. márc. 7. 23:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs rá lehetőség, nincs anyagi keret.
2015. márc. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Van egy megújult baloldali párt, mégpedig a PM ( [link] ) Igaz, hogy összefogtak a választáson a többi baloldali párttal, hogy leváltsák a Fidesz kormányt, de nem szerelemházasság volt az. Előtte is, azóta is több kritikájuk volt több baloldali párttal szemben, de a Fidesszel szemben még több a probléma, és ez az összefogás volt a leghatékonyabb válasz a Fidesz által kialakított választási törvényekre.


Az LMP-t nem nevezném teljesen baloldali pártnak, sok dologban olyan érzésem van, hogy a Fidesznek kedveznek. Pl. Veszprémi indulás esélytelen jelölttel, amivel csökkentik a kétharmad megdöntésének esélyét. Ebből én azt a következtetést vontam le, hogy az ország érdekénél nekik fontosabb a pártérdek, ami szerintem eléggé súlyos hiba.

2015. márc. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon csak ilyen baloldali pártok vannak.

Mindent államosítással vagy legalább állami kontrollal akarnak megoldani, mert akkor többet lehet lopni.

Nem értem, hogy ez miért is olyan jó.

2015. márc. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, hagyjuk a lényegtelen tulajdonságokat. Az országot sem Göröghonban, sem itt, nem ilyen olyan érzelmű pártok, hanem következetes, a társadalom jobbulását akaró csoportok tudják csak rendbe tenni. Ennek első lépése az oktatás minőségivé tevése. Aztán van még néhány, nem sorolom, ezerszer elmondták. De a nemiséghez való viszonyulás e tekintetben érdektelen.
2015. márc. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!