Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Örülsz a vasárnapi zárvatartás...

Örülsz a vasárnapi zárvatartásnak?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye?
2015. márc. 15. 10:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2015. márc. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Az önmagában nem nagyon érdekel, hogy vasárnap zárva vannak-e a boltok vagy sem. Olyan a munkabeosztásom, hogy máskor is el tudok jutni boltba, ha akarok.

Viszont az ezzel kapcsolatos képmutatás nagyon nem tetszik. Az volt az elv, hogy a vasárnap a családoké legyen, ezért zárjanak be a bevásárlóközpontok. Viszont rengeteg munkahelyen továbbra is megy a folyamatos munkavégzés, vasárnap is dolgoznak az emberek 8-12-24 órában. Az nem megy a család rovására?

2015. márc. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%

Ha a családért van a vasárnapi zárvatartási törvény, akkor miért engek viszont a focimeccseket vasárnap?


Nézd csak meg, mennyien vannak a nézőtéren! Abból mennyi a férfi (férj) és mennyi viszi magával a barátnőjét, feleségét, esetleg teljes családját? Ugye-ugye...


Nem, most nem a férfiak ellen vagyok, hanem a képmutatás ellen: boltok nem nyithatnak ki, de a foci az mehet továbbra is, és ez utóbbi ugyanúgy szétszedi a családot, ahol nem mindenki vonul ki meccsre...

2015. márc. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
90%

Nem örülök. És a többi jogszabálynak sem. Pl ha most akarok valahol üdítőt venni, mondjuk a szomszéd pékségben, mert hirtelen beállít egy vendég, akkor nem tudok, mert csak pékárút és tejterméket adhatnak el. Már azt sem vehetek, amit akarok.

A szombati tömegről a boltban inkább nem is beszélek.

2015. márc. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%

Még megvárom a jövő hetet, hogy mi lesz ténylegesen zárva. Annak semmiképp sem örülök, hogy a közelben lévő, kedvenc tecsóm bezár, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nagy kényelmetlenség lesz.


Mindenesetre kényelmetlenség.

2015. márc. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán nem örülök, mert korlátozza az emberi szabadságot. A KNDP meg ne akarja már akaratuk ellenére boldogítani az embereket.
2015. márc. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
66%
Vegyesek az érzéseim. Próbálom keresni a jó oldalát, de nem nagyon találom.
2015. márc. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Ensam skog válasza:
100%
Nem örülök mert kéne ecet.
2015. márc. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
100%
Nem örülök neki, mert ez volt az a nap , amikor idő jutott a bevásárolásra, plázázásra, ruhavásárlásra. A párom hétköznap estig dolgozik, én tanulok, ìgy hétköznap esélytelen, szombaton délig dolgozik, utána jönnek a ház körüli teendőink, szombat eate meg inkább elemegyünk szórakozni barátokkal, ìgy vasárnap későn kelünk, délutáni programnak épp megfelelő szokott lenni a pláza. De megoldható ez is, ha majd kell valami ruha, valószínű azon a héten nem fogunk barátokkal szórakozni...
2015. márc. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem vagyok egy pláza-függő, de szégyen ide, szégyen oda, sokszor csak hétvégén - leginkább vasárnap - tudtuk megoldani a nagy bevásárlást. A feleségemmel mindketten egy multinál dolgozunk. Én mérnökként, ő pénzügyesként. Sokszor még este 5-6-kor is bent vagyunk. Ha a szüleink nem tudnának elmenni a gyerekekért az óvodába, akkor nem is tudom, hogy mi lenne velünk. Hivatalosan hétfőtől péntekig dolgozunk, de én például ügyeletet is adok, ilyenkor éjjel és hétvégén is be kell mennem, ha valami gond van egy olyan géppel, ami hozzám tartozik. Este pedig már nincs türelmünk az üzleteket járni, ráadásul jó lenne egy kis időt a gyerekekkel is tölteni. Továbbá egy hatvanezres városban élünk, vannak ugyan bevásárlóközpontok, de a város mérete miatt nem minden lánc képviselteti itt magát. Van hogy egy bizonyos üzletért vagy egy jobb akcióért 40-50 km-t kell autózni. Erre nagyon jó volt a vasárnap délután. Ez nekünk egy családi program volt, még ha sokaknak ez nem is tetszik. Egy kis vásárlás, ettünk valamit, aztán egy kis séta, mozi vagy játszóház. Nem azt mondom, hogy nem tudjuk megoldani szombaton, de sok mindenre csak hétvégén jut időnk. Nekem leginkább a barkácsáruházak fognak hiányozni. Nemrég vettük meg ezt a házat, hétvégente újjítgatjuk, ha éppen nincs itthon valami, akkor irány a néhány kilométerre lévő barkács boltok. Legutóbb néhány hete pont vasárnap romlott el az egyik zár, milyen jó volt, hogy egyből tudtam venni másikat, nem kellett várni hétfőig.
2015. márc. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!