Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Izraeliták! Mit szóltok a...

Izraeliták! Mit szóltok a vasárnapi boltbezáráshoz?

Figyelt kérdés
Én is zsidó vagyok, és engem speciel nagyon bosszant, hogy szombaton és vasárnap sem tudok dolgozni, így nekem két nap kiesik. Eddig szívesen vállaltam vasárnap munkát, mert az nekem ünnep, így tudtam segíteni olyanoknak, akik nem zsidók. Most viszont úgy érzem a döntési szabadságom veszik el azzal, hogy kötelezően megmondják, mikor kell pihenni. Ti hogy vagytok ezzel? Csak én látom ilyen borúsan a helyzetet?

2015. márc. 26. 10:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%
Amennyiben tényleg zsidó vagy és nem csak provokátor troll, akkor tudatom, hogy tökéletesen egyet értek veled. Még annak ellenére is, hogy én nem vagyok zsidó. Undorító, amit a kormány művel. Az pedig szánalmas, hogy a sok birka nemhogy tűri, de még tapsol is hozzá.
2015. márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Tényleg zsidó vagyok és nem provokátor. :)


Köszönöm az egyetértésed és a korrekt válaszod, ment a zöld kéz! :)

2015. márc. 26. 10:57
 3/26 anonim ***** válasza:
28%

elég szerencsétlen kiírású kérdés


Magam azzal foglalkozom, hogy hétfőnként a multik ajtaja elől összeszedem az éhen és szomjan halt tetemeket, a még görcsösen rákapaszkodott, rácsnál lecsúszott kimúlt holtakat.


Szóval megtalálhatja mindenki, hogy tud hasznos tagja lenni a társadalomnak, függetlenül a politikai intézkedésektől.

2015. márc. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%
Hát szerintem ez a Fidesz talpnyalóit (meg a kisboltokat) leszámítva a legtöbb embert rosszul érinti a keresztényektől a buddhistákon át a zsidókig.
2015. márc. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
54%
Itt az alapkérdés inkább az, hogy a magyar nyelvből kell akkor kiirtani a vasárnap (= vásárnap) szót, mint kommunista megnevezést erre a napra....
2015. márc. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy meg fog lepődni a válaszomon kedved kérdező, de nemzeti radikálisként tökéletesen Önnek adok igazat. A vasárnapi zárvatartás tönkretesz több százezer családot, pedig pont az az alibi, hogy az ő védelmükre lett meghozva a törvény. Lehet, hogy sok mindenben nem értünk egyet, de szerintem ebben igen, és minden jóérzésű magyar embernek ki kell állnia ezzel a dilettáns törvény ellen.
2015. márc. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
33%

milyen érdekes h nyugati országokban nem teszik tönkre ezzel családok százait!?!


"döntési szabadságom veszik el azzal, hogy kötelezően megmondják, mikor kell pihenni"


akkor legyen éjjel nappal nyitva a bolt mert én éjjel 3kor szeretek vásárolni,ne mondják meg nekem mikor aludjak!!!

2015. márc. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nyugati országokban is magasabb a munkanélküliség ahhoz képest, ami akkor lenne, ha nem lenne kötelező vasárnapi zárva-tartás. Csak ott már hozzászoktak ehhez, ezért nem tűnik fel nekik a változás.


Amikor (pl. a mi esetünkben) egy jobb modellről állunk át egy rosszabb modellre, na ott viszont kibukik a probléma. Nem mindegy, hogy valaki pl. vakon születik, vagy később válik azzá. Sokkal borzalmasabb felnőttként elvesztenie a látását, mintha mindig is vakon élt volna.


Második gondolat: Senki nem beszélt itt hajnali három órai nyitva-tartásról, csak épp arról, hogy az ember ésszerűen (nappal) szeretne dolgozni, ha engednék. De sajnos nem engedik.


Jómagam nagyon szeretem és becsülöm a kemény munkát, épp ezért szeretnék dolgozni. Vasárnap is. De ha úgy tartja kedvem akkor akár hajnali háromkor is leülhetek az íróasztalom elé dolgozni. Semmi gond nincs ezzel szerintem. Minél nagyobb szabadságot kapnak a polgárok, annál hatékonyabban működik majd a rendszer.


Még egy megjegyzés: Hajnali 3kor nincs releváns kereslet ami a kereskedelmet illeti, ezért akkor ésszerű a zárva-tartás. Viszont vasárnap elég sokan szoktak elmenni vásárolni. Köztük én is. Lenne kereslet.


A 6-os válaszolónak pedig külön köszönöm a konstruktív hozzászólást! :)

2015. márc. 26. 12:35
 9/26 anonim ***** válasza:
86%

"milyen érdekes h nyugati országokban nem teszik tönkre ezzel családok százait!?! "

A nyugati országokban a kukás is annyit keres, mint itt sok diplomás. 1000 euró vagy magasabb a minimálbér. Nekem a szüleim ketten nem keresnek annyit itthon. Mi nem engedhetjük meg magunknak a kisboltok egekben lévő árait. Ha magyar bolt, ha nem. Mi inkább maradnánk a megfizethető multinál. A nyugati országokban (főleg Ausztria) nem fáradnak el hétköznap ennyire az emberek, bármikor el tudnak menni vásárolni. Viszont én és sok sorstársam hétköznap dolgozik, szombatonként pedig tanul. Mindezek mellett még ellátja a háztartást, dolgozik a kertben, gyerekeket nevel. Egyedül a vasárnap volt alkalmas a nagy bevásárlásra. Csak gratulálni tudok azoknak, akik még ebben is támogatják a huszonvalahány százalékkal megválasztott kormányt. Főleg azoknak, akik a határon túlról magyaráznak bele.

2015. márc. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy keress más munkát. A kereskedelem a lehetőségeknek egy nagyon parányi részlete csak. Ráadásul írod, hogy irodai munkát végzel, ami körülbelül mindenhol megtalálható.
2015. márc. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!