Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Schönherz kolit miért nem...

A Schönherz kolit miért nem akarják átnevezni?

Figyelt kérdés

Szegedi vagyok, de a Schönherzben lakom, így valamilyen szinten érint a ságváris ügy is, de kapásból az jutott eszembe, hogy ennyi erővel akár a kolit is elkezdhetnék cseszegetni. Félnek, hogy néhány ezer egyetemista Budapesten kicsit nagyobb ellenállást tudna kifejetni mint a szoci város tinédzserei?

Lehet, hogy megbánom még ezt a kérdést, a végén én adok majd ötleteket...



2015. márc. 29. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Mert azt még egyetlen túlbuzgó államtitkár sem szúrta ki magának, Szegeden is van Madzsar József kollégium, aki masszív kommunista volt, de annak a nevét sem bántják még.
2015. márc. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Ne adj nekik ötletet.
2015. márc. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy nem értem, hogy ez miért most jutott eszébe az embereknek. Az én városomban is egy csomó iskolát (meg ugye minden mást is) átneveztek a kommunista időszak alatt, de a rendszerváltás után kapcsolt mindenki és szépen visszakapták az eredeti nevüket a dolgok. Mondjuk ott kicsit nehezebb a dolog, ahol nem volt másik név, mert a kommunizmus alatt alapították az adott dolgot.
2015. márc. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
6%

Most rákerestem pár Ságvári Endre nevét viselő iskolára.


Az egyik városban átnevezték Kölcsey Ferenc Gimnáziumra. A másikból meg simán lett egy Tánc- és Képzőművészeti Középiskola. Nem értem egyébként, hogy miért probléma az átnevezés...


Szerintem tiszta sor, ha nem szeretnék egy volt komcsi nevét látni az iskolákon. Én sem szeretném.

2015. márc. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert az egy kanistálló ami tele van búzával. Szóval ezzek a német névvel kvázi kigúnyolják a németeket, hogy azok tiszta melegek.
2015. márc. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

Mert Schöherz Zoltán, bár komcsi volt, nem lövöldözött a csendőrnyomozókra.

Ettől függetlenül a Schönherz kolit át kellene nevezni valamilyen műszaki területen híres magyar ember nevére, pl. Puskás Tivadar Kollégium nem jobban hangzana ?

2015. márc. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem kéne átnevezni. Ha meg is tennék, a schönherzes körök, események ugyanúgy őriznék a koli nevét.
2015. márc. 29. 16:51
 8/12 anonim ***** válasza:
Az utcát már rég átnevezték Október 23-a utcára, és felháborító, hogy egy kollégium a 21. században még viselheti a schönherz nevet..... Mondjuk elég gusztustalanul néz ki, látszik rajta hogy a vérrel áztatott kommunista idők hagyatéka.
2015. márc. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as hozzászólás, a hülyeség új szintje, most már az is bűnös kommunista, ami a szocializmus időszakában épült! Gratulálok, vajon mi lesz a következő? Az, hogy 1945-1990 közötti időszakban a nap sem sütött és mindenkinek fekete-fehér csíkos rabruhában kellett járnia?
2015. márc. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Mostanában minden hónapban találnak még valahol egy-egy utcát, bokrot, buszmegállót, amit átnevezhetnek. Úgy szépen egyesével, hadd lehessen folyamatosan fenntartani az emberek hergelését.


Két oka lehet, hogy eddig mért nem: vagy még nem volt többségük az adott ügyre ráható közgyűlésben, vagy fogalmuk sem volt róla, hogy az meg kicsoda. Nem hinném, hogy egy-egy sehonnan szalasztott, politikai, netán polgármesteri magasságokba hágó huszonéves suttyónak bármely utcanév mondana valamit.


Akadnak még ilyen "kommunista" nevek, én is kíváncsi vagyok, mikor kerül sorra. Van, ahol már Dózsa Györgyöt is eltörölték, szóval, ha rátalálnak, nem fognak teketóriázni vele... Lehet, hogy előbb le kéne hozzá cserélni az egyetemi oktatókat is a futball-haverokra.


Egyebekhez hozzáfűzni valóim:


"Visszakapták edereti nevüket" Nem, azt sajnos nem kapták vissza. Amiket visszakaptak az utcák, iskolák, stb., az nem az eredeti nevük, hanem az előző rendszer beli politikai nevük. Utalván arra, mely világhoz is kívánunk visszatérni. Mert volt nevük a Ferenc Jóska alatt is, a Haynau alatt is, '48-ban is, és hadd ne folytassam. Az eredeti nevük az az, amiben még nem szerepel embernév. Mint pl.: Lóvásár-tér, Két Nyúl-utcza, Feldunasor, Pesth-Alsóváros, Budai Főreáltanoda és ehhez hasonlók...


"A kommunistákhoz vér tapad" Ja, mintha '45-ben teremtették volna a Földgolyót. De nem akkor teremtették, a magyar jobboldalnak is megvan a maga múltja. Látom felnőtt egy generáció, aki másról se hallott '56-on kívül. Azokat lehet hülyíteni. És a Horthyék alatt hány baloldali embert húztak föl, tapostak halálra a faluszéli kiserdőkben? A baloldal betiltva volt, börtönökben volt, meg ukrán aknamezőkön taposópróbára zavarva. Miközben nagyanyáink cipő nélkül jártak télvíz idején, meg elemi helyett napszámba az urak földjére, meg szedret "lopni" az urak fasorából, hogy éhen ne vesszenek. A nem keresztényeket meg oly udvariassággal bevagonírozták, hogy már belehalt a fele, mielőtt a németek kinyitották volna az ajtót. Aki meg lemaradt a vonatról azt a jó Horthy-leventék belelövöldözték a Dunába. És most minden további nélkül ülnek a lakásaikban háromgyerekestül. Nem száz, meg nem százezer, hanem gyakorlatilag a fél baloldalt kiirtották a 20. században. Mai napig látszik a politikai közéletből, hogy hiányoznak azok a milliók. Ugye? Kétharmad meg hasonlók. Vagy az a 27 millió végigirtott szláv tőlünk keletre. Majd pont a jobboldal fog itt vér dolgokkal előhozakodni? Ehhez aztán tényleg arc kell, nem kicsi! Szóval meg lehet nyugodni, vannak ott a másik oldalon is, akiknek nem volt apja-anyja, nem kevesen.


És még volt képük visszaprivatizálni az 1949-előtti állapotok szerint. Mikor az azt megelőző húsz év másról sem szólt, mint a monarchiában épült köz(!)vagyonnak az egyház és a jobboldal magánkezébe csúsztatásáról. Nem beszélve a zsidók tönkretételéről, termőföld- és lakóingatlan-fosztásáról. Sokan megalapozták akkor mai helyzetüket mások vérén. És akkor ez az a szent igaz állapot, amire visszaprivatizáltak. Lelkük legyen rajta.


Mai napig abból/abban él ez az ország, amit a Monarchia meg a Kádár-renszer hátrahagyott, ezek (meg az elődjeik) mást se tudtak, csak a meglévőt is szétrohasztani, amíg ránk nem omlik az egész mindenség. De, hogy ők osszák az elnevezéseket a semmi embereikről, ahhoz mindig is végtelen nagy volt a bátorságuk...

2015. márc. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!