Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 3-ból 3 előrehozott választást...

3-ból 3 előrehozott választást bukott a Fidesz. Szerintetek is 2018-as választás már inkább Jobbik vs MSZP jellegű lesz?

Figyelt kérdés

Biztos lesznek még narancssárga helyek is a térképen, de az már szerintem fix, hogy a Fidesz veszíteni fog. Mindenesetre elég színes lesz a térkép, nem csupa narancssárga mint 2014-ben volt.


Szerintetek?


2015. ápr. 13. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
200 elemből 3 ismeretében elég nagy bátorság jósolni. Ráadásul a 3 lényegesen eltérő körülmények között valósult meg, mint a 200. A kétszázat egyszerre országosan választják, ezeket pedig egy konkrét körzetben, külön külön időpontban. Így a befolyásolásra alapvetően mások az erőforrásbeli lehetőségek. Például egy helyen akár egy kis pártnak is ugyanolyan esélyei lehetnek, országos méretekben viszont gyakorlatilag nulla.
2015. ápr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 18-as választás a Fidesz és a Jobbik vagy a Jobbik és egy Új-Fidesz (Simicska hájfej vezetése alatt) fog eldőlni. Esetleg az Ó-Fidesz és az Új-Fidesz között fog eldőlni.
2015. ápr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Ép elme nem szavaz az MSZP-re újra. Bizonyítottak nyolc évig.
2015. ápr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
Nem hiszem.Nem olyan hülyék az emberek ..egyrészt elég volt feriből és a maffiából másrészt a jobbik nem igazán kormányzóképes:/ sajnos ilyesmi a helyzet
2015. ápr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Hát pedig az eddigi felhozatalból mégis minden hibája ellenére a bal a legjobb. Valamilyen oknál fogva pl. NEM az ő nyolc évük alatt pörgött fel turbótempóra a kivándorlás (bár persze már akkor is volt, csak nem ilyen elképesztő mértékben), hanem Viktorkáék regnálása óta. Valamiért nem is ők b*sztak ki úgy nagyjából mindenkivel szépen sorban egymás után, nem ők cseszték szét (még a korábbinál is sokkal jobban) az oktatást és az egészségügyet, és bár persze ők is szépen benne voltak a korrupció nevű játékban, korántsem ENNYIRE, és még csak nem is ilyen pofátlanul, mint Viktorék (ők kb. elloptak mondjuk egy-egy falatot egy-egy étkezésedből, Viktorék viszont csak a nevezett egy-egy falatot hagyják neked, a többit ők nyúlják le). Nem ők haragították ránk úgy nagyjából az egész világot, nem ők dörgölőztek az oroszokhoz és más autoriter diktatúrákhoz.


Mi több, GyF volt az egyetlen, aki kereken kimondta, hogy nem lehet tovább hazudozni, elég volt. Egyből meg is orrolt rá az egész ország. Ez azért mutat valamit... :P


Szóval lehet fújni balra, de tetszik vagy nem, még mindig ott vannak csak értelmes választási lehetőségek, ha se Fityiszt, se Jobbikot nem akar az ember. Ha pl. nem tetszik a DK/MSZP, ott van még az LMP, lehet szavazni arra is. Nekik is kijárna már egy esély, pl.

2015. ápr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Ugyan... Lesz megint rezsicsökkentés és benyögik hogy a bukott baloldal miatt kellettek az új adók.
2015. ápr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Akik most kivándoroltak, azok az Mszp ideje alatt felvett devizahitel miatt mentek ki.
2015. ápr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az a legvalószínűbb, hogy a három politikai erő megközelítőleg egy szinten lesz 2018-ban (mindegyikük 30-30-30% környékén). Vannak olyan választókerületek, ahol 2014-ben a Fidesz 50% felett teljesített, szerintem ezeket van esélye megtartani 2018-ban is, ugyanakkor nagyon sok helyen a jobbikos jelölt végzett második helyen, s néhányat közülük csak nagyon minimális arányban vesztett el (pl. a gyöngyösi OEVK, ahol Vona indult). Budapesten pedig valószínűleg a baloldali pártok hozhatják a választókerületek zömét, kiegészülve néhány vidéki nagyvárosi körzettel (pl. Szeged, Miskolc, Dunaújváros).

Ezt a tapolcai eredményekből gondolom, hiszen minden közvélemény-kutató szerint erősen háromosztatú terület volt ez. Az MSZP ugyan valamelyest lemaradt a Jobbiktól és a Fidesztől, de Budapest miatt jobban fog teljesíteni, így valószínűleg akkor kisebb különbség lesz a három politikai erő között. Persze ezekre csak a jelenlegi helyzetből következtettem, 2018-ig azonban még nagyon sok víz lefolyik a Dunán.

Ha viszont tényleg így alakul 2018, az kormányozhatatlanságot eredményezne, ha valóban igaz, amit a pártok nyilatkoznak, hogy nem lépnek koalícióra semelyik ellenféllel.

2015. ápr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#3

Nem vagyok MSZP-s sem jobbikos, de hogy reagáljak a hozzászólásodra.

A fidesz is megkapta a maga 8 évét, bizonyított és szerintem ép elméjű ember rájuk sem szavazna :D


Őszintén, én jobban éltem 8 éve, akkor sem voltam milliomos, és lehet az idő is szépített rajta, én is öregebb lettem, de jobb volt... ez persze csak egy vélemény, az én személyes tapasztalatom

2015. ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!