Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálunk miért nincs esküdtszék?...

Nálunk miért nincs esküdtszék? Végre normális formában mehetne a bűnüldözés.

Figyelt kérdés
Én biztos minden bűnösre azt mondanám hogy bűnös...
2015. ápr. 20. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

No látod, ez az egyik fontos ok. Nálunk ehhez nem elég érettek az emberek.

Ezen kívül az esküdtszéknek semmi köze a bűnüldözéshez. Ahhoz a nyomozó hatóságnak van köze. Az esküdtszék döntést hoz. És indokolja a döntését, Egyhangúlag, különben eredménytelen.

Tudsz te ebben az országban bármi esetet, amikor több ember közös nevezőre jut? Minden az ellenkezőjét erősíti. Itt utálni kell mindenkit, ez esetben főleg az esküdttársat.

2015. ápr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Én nem támogatom. Ha az én évekre való bebörtönözésemről van szó, ne Mari nénik döntsenek. Így is sok az ártatlan a börtönökben. 96% a "váderedményesség" Magyarországon, vagyis csak a bíróság elé állítottak 4%-ánál születik felmentő ítélet! Ez magasabb, mint a sztálini Szovjetunióban vagy a náci Németországban volt!
2015. ápr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

1. Sok a hülye,én nem szeretném,ha egy rakás,félanalfabéta cigó meg agresszív nyugger döntene rólam.

2. Kicsi az ország és bárkit meglehet találni(zsarolás,fenyegetés)és befolyásolni az ítéletet.

3. Az állam nem engedné ki a koncepciós perek lehetőségét a kezéből.

2015. ápr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Mert a magyar jogrendszer egy csökevényes, elavult valami, amely nem felel meg a modern kor alapvető követelményeinek.
2015. ápr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Száz éve létezett Magyarországon esküdtszék, de megszüntették ezt a jogintézményt.

A kor jogászai nem tartották szerencsésnek, könnyen befolyásolható laikusokra bízni a döntést.

Ezen az alapon volt cenzusos a választójog is.

2015. ápr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Én biztos minden bűnösre azt mondanám hogy bűnös..."


Nahát ez az. De a kérdés az, hogy tényleg bűnös e az illető.

2015. ápr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Miért gondolod, hogy az esküdtszék rendszere jobb, mint ami nálunk van? Szerintem egyáltalán nem jobb, és nagyon örülök, hogy nincs.
2016. júl. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Kepzeld el hogy ott ulsz mint eskudt, Lakatos Kilimandzsaró a vadlott, bunosnek ítéled. Lakatos úr népes familiája mint tanu persze megjegyzi az arcodat ahogy az eskudszekben ucsorogsz es a dontesedet is. Szerintem nem kell tovabb magyaraznom. 🙂
2020. ápr. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. Megjegyeztem az írásodat.
2020. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!