Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek a nemzeti dohánybol...

Az emberek a nemzeti dohányboltba mért csak a trafik mutyit látják?

Figyelt kérdés

Azt nem látják benne hogy így legalább nem viszik ki az országból a nagy cigipénzt a külföldi multik?

És mért irigykednek főlleg olyanok (akiknek amúgyse lett volna kezdő tőkéje beindítani egy dohánybolotot) hogy a fidesz haverok kapták meg az engedélyt azoknak nem mindegy???

Azt bírom még akik síránkoznak hogy milyen drága egy doboz cigi mitha valami létfentartó dolgoról lenne szó...

Vállaják minden következményét azok akik saját akaratuból rászoktatták magukat egy káros szenvedélyre...

---

Nem vagyok Fideszes és nincs dohányboltom.



2015. ápr. 24. 14:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
69%
Te szerinted ki gyártja a cigit itthon? Idiot---
2015. ápr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
69%

Persze nem árulhatja más cigit csak a Mutyik, megnyeri az összes fideszes, utána meg jól megemelik a cigi árát...


Biztos túlkombinálom, bár egy fideszes agya ilyen bonyolult összefüggéseket nem lát... jut eszembe: kamatos kamatot vágod? (vagy te is eltörölnéd a százalékokat? :D)

2015. ápr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

# 1

Persze én vagyok a hülye hogy az eladásból beszármazott pénzt nem a külföldi multik viszik ki én vagyok az idióta

2015. ápr. 24. 14:27
 4/34 A kérdező kommentje:

# 2

Más kormányoknál is így van hogy a haverok vannak előnyben nem félj de szerintem te is így csinálod...

2015. ápr. 24. 14:28
 5/34 anonim ***** válasza:
70%

"Azt nem látják benne hogy így legalább nem viszik ki az országból a nagy cigipénzt a külföldi multik? "


A cigipénz nem a multijé volt, hanem a dohánygyártóké, plusz a rajta lévő adó miatt az államé.


"És mért irigykednek főlleg olyanok (akiknek amúgyse lett volna kezdő tőkéje beindítani egy dohánybolotot)"


Nem is ezekkel van a baj, hanem az a problémás, hogy vannak olyanok, akik 10-20-30 éve dohányárúsításból éltek és mostantól pik-pak nem élhetnek abból. Jó pár ilyen van!


A hozzászólásod többi részével egyetértek, bár nem nagyon hallottam dohányost a cigi árára panaszkodni. A többség elfogadja, hogy ezt önként vállalta és nem kötelező kiadása. Külföldön pl sokkal drágább a cigi, mint itthon, de kétségtelen ott a jövedelmek is jobbak. Sőt pl Franciaországban is vannak trafikok és csak ott lehet cigit venni.

2015. ápr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
70%
Csak azt lehet látni, ami benne van. Itt a mutyi. Ami nincs benne, azt nem lehet belelátni. Nem is érdemes. Itt például a kivitt pénzt. Annál inkább látszik a sok elcsalt adó (a forgalom harmada fekete).
2015. ápr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

"A cigipénz nem a multijé volt, hanem a dohánygyártóké, plusz a rajta lévő adó miatt az államé."

-Aha, szóval szerinted az Auchan,Tesco-nak meg a többi nagy multinak semmi haszna nem volt a cigi eladásból csak úgy jóindultaból árulták biztos... na ezt gondold újra fiam!

2015. ápr. 24. 14:37
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nagyon úgy nézz ki, hogy Fideszes vagy. De a lényeg egy embert már megöltek emiatt a hülyeség miatt, mert foliáztatni kell az üveget, kíváncsi vagyok a szüleinek mit mondanál. Mikor már a Fidesz is kezd kihátrálni a a saját terve mögül. Ráadásul közel 15 milliárdos adóbevétel esett ki, ráadásul 5%-a szokott le a dohányosoknak, a maradék 60% feketén veszik. :D
2015. ápr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

# 6

Tudod mit látsz te benne... amit a TV-ben hallsz az ertéel-en meg a tévéktűűn.

2015. ápr. 24. 14:38
 10/34 anonim ***** válasza:
64%

ma 14:38


Látsz még az idegtől? Kedves kérdező... anyuka-apuka biztos kőfideszes, vagy haver, aztán tele vagytok mutyival, most meg nem tetszik hogy másnak nem tetszik.


Gratula, de tényleg. És multikkal mi bajod? Ah rajtatok fideszeseken mulna, egy doboz cig 2000 lenne, mert kell a pénz. Rohadjatok meg ott ahol vagytok, a multiknál legalább árverseny van, a multik legalább bejelenti a dolgozóikat, nem úgy mint a mutyis főnökök, aki még adót sem fizetnek... amúgy szerinted a jövedéki adót szerinted kinek fizette a multi?


Anyám, ostoba fajankó.

2015. ápr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!