Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed a "Gyere haza...

Mi a véleményed a "Gyere haza fiatal" programról?

Figyelt kérdés

Részletek az alábbi linken találhatók: [link]

A saját véleményemet egyelőre direkt nem osztanám meg.



#politika #külföld #fiatal #gyere haza fiatal
2015. ápr. 24. 14:34
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Figyeljétek ezt a sok sikertörténetet :D

[link]

2015. ápr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
66%

Azt közölték már milyen helyen és hol fognak dolgozni? Legfőképp mennyiért?


Én ismerek IT-st havi milla alatt haza sem köp..


Persze IT-s vagyok, de mosogattam, az állam meg "lehetőséget" ad, de mire?

2015. ápr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

"Igazából ez összetett, én nem tudtam az osztrákokhoz beilleszkedni, ez részben magamnak is köszönhető volt. Ők a németekhez képest sokkal jobban éreztetik ezt a külföldi, nem külföldi dolgot. Eleinte nem beszéltem németül, a munkám elvégzéséhez az angol is elég lehetett volna, de az osztrákok kirekesztették azt, aki nem ismerte a nyelvüket. Próbáltam kihozni magamból a maximumot, német magántanárt fizetett a cég, ezzel is támogatva fejlődésem. Nem akartam egyből feladni, hiszen a munka érdekes volt."


Kertész Ati!, aki olyan fiatal, hogy lassan kihullik a haja, voltál te az osztrákoknál?

2015. ápr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Csak annyi, hogy a Fidesz hülyének nézi az embereket!
2015. ápr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
74%

Nem fog bejönni ez az alaptalan propaganda.


10 év múlva a magyar fiatal élet központja külföldön lesz. És ezt az országot Öregföld-nek (ältersland)-nak fogják hívni.

2015. ápr. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Ezt a Fidesz sem gondolja komolyan, csak leadták a híradóban, hogy lássák a híveik, hogy ők "mennyi mindent tesznek" a fiatalokért, és hogy ez csakis a rakoncátlan fiatalok hazaárulása ez a külföld.

Nem tudom megérteni, hogy a kinti 400 ezer forintnyi minimálbér mellett miért nem akarják ugyanazt a munkát itthon csinálni 80 ezerért vagy munkanélküliként sínylődni. Hazaáruló barmok.

2015. ápr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A véleményem negatív igen, de úgy látom ez nem csoda, mindenkié az. És igen, én is a hírekben hallottam erről először, utána olvastam utána és megmondom őszintén egyáltalán nem tölt el jó érzéssel. Fröcsögni jöttem ide? Talán igen, ez van.

A véleményem: Pályakezdő fiatalként visszautasítottam egy külföldi viszonylatban még nem is túl jól fizető (2200 euró) mérnöki állást és elhelyezkedtem itthon. Miért? Mert szeretek itt élni és mert úgy gondoltam, hogy amíg a megélhetésem biztosított itt, addig tartozom annyival az itthoni adófizetőknek (nem az államnak), hogy én is ide fizetem az adómat azért cserébe, hogy évekig az ő pénzükön tanulhattam azt, amit tanultam. Megelégedtem a kicsivel, szeretem a munkámat és taposom a mókuskereket. Nem panaszkodom, az én döntésem volt, ahogy másé meg az, hogy külföldre megy.

Abból viszont kezd elegem lenni, hogy míg arra "hatalmas figyelmet" fordítanak, hogy az "emigráltak" hazaköltözzenek, addig mi, nem is olyan kis réteg, akik hajlandóak voltunk itthon maradni és beállni a gürcölők sorába, magasról le vagyunk tojva. :)

Megelégedtem ezzel a színvonallal és megalkudtam azokkal a lehetőségekkel, amit az ország kínál. Az viszont bicskanyitogató, amikor korombeli, hasonló végzettségűek csak azért kapnának mindenféle kedvezményeket, mert ők "kénytelenek voltak külföldre menni".

Ezen a ponton komolyan fontolóra vettem én is a távozást, hátha engem is hiányolnak majd és megpróbálnak hazacsábítani mindenféle hangzatos dolgokkal. :D A legjobb, hogy ezt nem csak én gondolom így, tegnap kialakult erről egy kisebb vita a munkahelyemen a fiatalok körében és sokan hangot emeltek az itthon maradtak mellett.

Gyanús, hogyha egyszer a magam kis 150 ezres fizetése helyett 700-at kapnék kezdőként, akkor soha többé nem jönnék haza egy egyéves lakhatási támogatásért cserébe, ami most viszont igen csak jól jönne a 150 ezrem mellé és továbbra is komolyan tudnám gondolni, hogy itthon maradok. :)

2015. ápr. 24. 16:33
 18/26 anonim ***** válasza:

Nesze semmi, fogd meg jól.Szokás szerint.

Ráadásul 50 embernek ?Vagy talán 500 nem tudom, de ahhoz képest, ahány magyar fiatal kimenekült a nyomor elől, ez a szám egy nagy semmi, ahányan élhetnek a "nagy" lehetőséggel.Megint úgy tesz a kormány, mintha csinálna valami jót.Közben szart nem ér az egész.Szánalmas.Biztosítsanak itthon normális megélhetést mindenkinek, akkor majd esetleg visszajönnek.

2015. ápr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Hogy a kiagyalója megtanulhatna helyesen írni.
2015. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

2200 Euro tényleg nagyon kevés még egy kezdő mérnöknek is nyugaton, viszont a 150 ezres fizetésed nem vicc? Komolyan képes voltál itthon maradni és borravalóért dolgozni ilyen komoly munkát?

Nem tudom mit mérnökösködsz, de ha én végzek (mérnök infón), simán ki fogok menni 2500-3000 Euro-s kezdő fizetésért, és nagyívben leszarom az ország eddigi támogatását.

Min. nettó kereset 450 000 forint amivel itthon tudnánk tartani.

2015. ápr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!