Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról az ötletrő...

Mit gondoltok arról az ötletről, hogy a köztársasági elnököt, ne a parlament, hanem a nép válassza meg közvetlenül, szavazással?

Figyelt kérdés

2015. máj. 5. 08:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Erről volt népszavazás 1990-ben, de érdektelenségbe fulladt, utána szavazta meg a parlament Gönz Árpádot.
2015. máj. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a koztarsasagi elnok szerepe a jelenlegi parlamenti rendszerben marginalis, leginkabb csak protokoll-feladatokra meg latszat-normakontrollra korlatozodik, ertelmetlen erre ujabb milliardokat pazarolni.
2015. máj. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy volt róla népszavazás (töri szakos vagyok), de most arra vagyok kiváncsi, hogy ti örülnétek-e egy ilyen változásnak? :)
2015. máj. 5. 08:55
 4/14 A kérdező kommentje:
És ha a köztársasági elnöknek, olyan hatásköre lenne mint az am.-i elnöknek? Tehát lényegében prezidenciális rendszer lenne.
2015. máj. 5. 08:56
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egy masik politikai rendszer. Te most elmeleti kerdeseket feszegetsz?
2015. máj. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5-nek: Igen :)
2015. máj. 5. 09:10
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretnék prezidenciális rendszert Magyarországon, azért nem, mert itthon a "Messiás" jelenség nagyon sokat ártott az országnak, lásd Orbán és Gyurcsány "uralkodása". A prezidenciális rendszer pedig erősíteni a jelenséget.
2015. máj. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Kulcsos7 ***** válasza:
16%
Nekem tetszene, egy nemzeti értékeket valló felvilágosúlt elnök. Nagyobb rend lenne szerintem. Mert rend kell.anélkűl semmi sincs.
2015. máj. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A rendnek és a kormányformának semmi köze egymáshoz.
2015. máj. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Erről volt népszavazás 1990-ben, de érdektelenségbe fulladt..."


Hát ezt igen rosszul hallatod a szüleidtől. Nem fulladt érdektelenségbe hanem NEM-el szavazott a jónép, hogy Pozsgay ne menthesse át a hatalmát mint Köztársasági elnök.

2015. máj. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!