Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy ritka betegségem van,...

Egy ritka betegségem van, nincs támogatás a "gyógyszeremre" mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem mondom el mi a betegségem, mert lehet, hogy a későbbi válaszok alapján valaki felismerne (1 a 100.000-hez a betegség előfordulása)

A problémám az, hogy van 3 gyógyszerem, és emellett kell szednem 3 féle táplálék kiegészítőt. A 3 gyógyszeremre van állami támogatás, így azokat 5000 ft-ből meg tudom venni.

Viszont a táplálék kiegészítőket is a betegség miatt szedem, hiába nem minősülnek gyógyszernek, amikor nem szedem be, felerősödnek a tüneteim, és ezek viszont nagyon drágák. Amikor mindegyiket megveszem nem jön ki 40 ezer forintból abban a hónapban a gyógyszerem.

Azt nem értem, hogy ha szakorvos javasolja a táplálék kiegészítőt és a gyógyulásomhoz és tünet kezeléshez kell ezeket szednem, akkor miért nem kapok rá semmilyen támogatást?

Mivel nagyon ritka a betegségem (egész országban kb 100-an vagyunk) így nem is várható el, hogy a gyógyszer gyárak speciálisan erre a betegségre gyógyszereket gyártsanak, főleg ha vény nélkül hozzá lehet jutni oylan anyagokhoz, amikkel lehet kezelni. Ilyenkor mi a teendő? Hova írjak kérvényt vagy mit kéne tennem, nem tudom minden hónapban kifizetnie a teljes költséget, és ez lassítja a gyógyulásom :(



2015. máj. 11. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudod olcsóbb táplálékkiegészítővel kiváltani? Esetleg valami természetes dologgal? Nem mondta a doki, hogy mi miatt szedd őket, csak, hogy szedd őket?
2015. máj. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg dolgot nem támogat a tb, meg ha támogatna akkor is kéne hálapénzt fizetni.
2015. máj. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mondta, hogy mi miatt kell ezeket szednem, és elég nehéz is beszerezni, kondis boltokban szoktam megvenni, mert olyan jellegű táplálék kiegészítők, csak az a probléma, hogy nekem nem edzés miatt kellenek ezek a vegyületek, tehát amikor a boltban azt mondják, hogy "most már van sokkal olcsóbb és hatékonyabb megfelelője is", akkor én felveszem emailben a kapcsolatot a prof.-al aki kezel, és ő utána néz, hogy az ugyan azt az anyagot tartalmazza-e, és nagyon sokszor az a fejlettebb táplálék kiegészítő, ami olcsóbb, az már más fajta anyagot tartalmaz, de nekem a pontos vegyület a lényeg, így vannak amik már nincsenek is "divatban" ezért van amit No.-ból kell beszerezni.
2015. máj. 11. 18:27
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyszer találtam valami olcsóbb "alternatív" megoldást, ami állítólag ugyan azt tartalmazta, amit a prof írt, utána ugyan úgy előjöttek a tünetek, majd visszamentem az orvosomhoz, aki mondta, hogy igen ezzel vigyázni kell, mindig utána kell nézni pontosan, mert kiderült, hogy az olcsóbb verziója hiába ugyan azt tartalmazta, máshogy szívódik fel a szervezetemben, ezért kevésbé hatékony. Sajnos nincs sok választási lehetőségem, mint hogy megvegyem pontosan ezeket. De ezt nem tartom teljesen ferrnek, hogy én azért vagyok hátrányban, mert a gyógyszergyáraknak ritka betegségekhez nem éri meg gyógyszert előállítani (rengetegbe kerülne a kutatás és nagyon kevesen vennék meg), és én lényegében azért fizetek ezekért teljes árat, mert ritka a betegségem?

Nincs erre valami speciális kérvény?

2015. máj. 11. 18:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát egy jobboldali kormánytól nem sok jóra számíthatsz ezen a téren, hacsak nem vagy milliárdos mert jövőre 1%-ot csökkenteni akarják az adót ez kb 48 millió Ft-os jövedelmed adóján ezt a havi 40 ezret ki tudnád hozni.
2015. máj. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!