Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz bukni fog '18-ban?

A Fidesz bukni fog '18-ban?

Figyelt kérdés
Úgy kapkodnak,hogy visszaszerezzék a szavazóikat (adócsökkentés,új médiabirodalom indítása,stb ),hogy lehet ez is a visszájára sül el,szokás szerint a "durr bele" féle magyar módszer miatt. Mit gondoltok,maradnak '18 után is,vagy mennek a levesbe,mint az MSZP ?
2015. máj. 13. 22:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem most vannak igazán lejtmenetben, és nem 2012-ben, amikor Gordon visszatérését követően mindenki a Fidesz bukását vizionálta rövid időn belül.


Akkor sokan nem gondolták volna, hogy a Fidesz újrázni fog 2014-ben, méghozzá hogy ekkora fölénnyel, azt pláne nem (igen, tudom, kellett ehhez a választási rendszer átrajzolása is).


Viszont hogy innen hogy fordítanák meg a helyzetet, azt kíváncsian várom.Sokkal nehezebb helyzetben vannak most, mint bármikor a 2010-es kormányzásuk óta.

2015. máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%
De még mennyire, hogy! Ha ezalatt a kevesebb, mint 3 év alatt csinálnak még pár baklövést, hülyeséget, akkor a maradék támogatóikat is elfogják veszíteni.
2015. máj. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
46%
Az MSZP-nek is 8 éve volt, most ezeknek is annyi lesz.
2015. máj. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
5%
Jön majd a Jobbikos jó világ lehet majd örülni hogy nincs orbáncviktor...
2015. máj. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
13%

ne meny orbán :'(( ne hagy it minket mi lesz akor visza jön a pusztito és visza jö a pokol :(((((


de orbán nyerik most azonal 2018ba is :))

2015. máj. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Én arra tippelek, hogy az övék lesz a legnagyobb frakció, csak nem lesz meg a többség a kormányzáshoz! Olyan 80-90 fideszes képviselői helyet várok. Tehát ebben az értelemben igen bukni fog, hogy talál-e magának koalíciós partnert vagy kénytelen lesz kisebbségből kormányozni? Na azt majd meglátjuk.
2015. máj. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

"Szerintem most vannak igazán lejtmenetben, és nem 2012-ben, amikor Gordon visszatérését követően mindenki a Fidesz bukását vizionálta rövid időn belül.


Akkor sokan nem gondolták volna, hogy a Fidesz újrázni fog 2014-ben, méghozzá hogy ekkora fölénnyel, azt pláne nem (igen, tudom, kellett ehhez a választási rendszer átrajzolása is). "


Na hát azért a realitások talaján maradva szerintem egy józanul gondolkodó ember sem várta azt, hogy 204-ben nem nyer a Fidesz, egyedül a kétharmad volt a tét.


Én azt "jósolom" most, hogy 2018-ban is mindenképp a Fidesz lesz a legnagyobb párt, viszont lehetséges, hogy önállóan nem lesz képes kormánytöbbséget szerezni. Na, akkor lesz majd érdekes helyzet, mert a méretéből adódóan, vagy valamelyik ősellensége fog össze vele, vagy Jobbik + baloldal összeborulás lenne, ami viszont mindkét fél számára politikai öngyilkosság lenne.


Azért remélem, hogy nem az lesz itthon is, mint Belgiumban, hogy egy évig nem tudnak összehozni egy kormányt.

2015. máj. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

pedig nem olyan idegen a jobbik+mszp

valamelyik városban pont ilyen volt

2015. máj. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

"204-ben nem nyer a Fidesz, egyedül a kétharmad volt a tét."

Javítás: nem 204, hanem 2014.

2015. máj. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

# 6


A kisebbségi kormányzás sehol sem működik jól,mindig egy külső partnertől függnének. Ismervén őket,ezt nem tudnák végigcsinálni 4 évig,márcsak büszkeségből sem.

Lásd Svédországot : 2014 augusztusa körül nyert a baloldal,de kisebbségben,november körül már új választást akartak kiirni.

Erre jött a jobboldal,hogy ha elfogadják néhány törvényjavaslatukat,akkor segítik őket külsőleg. Azóta ez ott működik. De itthon mégis kivel állna össze a Fidesz ? A magyar parlament nem az összetartásról híres.

2015. máj. 13. 23:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!