Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a hallgatói szerződésről (többi lent)?

Figyelt kérdés
Nem egy barátom van, akik 3 éve kezdték az egyetemet, viszont most harmadjára se lett meg egy tantárgyuk(kb már csak ez kellett volna) és ezért most megszűnt a hallgatói jogviszonyuk és vissza kell fizetniük durván 2 millió ft-t. Egyikük se származik vmi gazdag családból, úgyhogy életük végéig fizethetnék ha Magyarországon maradnának, ezért most mindegyik elmegy KÜLFÖLDRE, hogy ne legyen nyomorúságos életük ez miatt, pedig sose akartak elmenni innen, csak a hallgató szerződés miatt kénytelenek. Gondolom több száz hallgató van hasonló helyzetben, és szerintetek ez jó az államnak, hogy ez miatt mégtöbben vándorolnak el az országból? Vagy nem vizsgálták meg, hogy ennek milyen hatása lesz ha bevezetik? Köztudott, hogy az egyetemen indulóknak jó ha a negyede elvégzi, és így akik aláírták a szerződést és "kirúgták" őket most mindegyik mehet el az országból. Ráadásul az oktatási színvonal is abból áll, hogy nulla tanítás, és kemény vizsga.(tapasztalatom: órán kiadja a tanár a feladatot, hogy oldjuk meg minden segítség nélkül-ez megy egész félévben-félév végén meg kemény vizsga úgy hogy semmit nem tanított). Tehát ha így folytatódik akkor még több fiatal fog elmenni, pedig lehet, hogy nem is akartak sose elmenni...

#hallgató szerződés
2015. máj. 18. 23:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
És mégis milyen külföldre megy egy tartozás elől? Kambodzsába élete végéig? Mert hiába lépi át az országhatárt, a tartozásuk nem fog törlődni.
2015. máj. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem a tartózás elől megy el -.- Pont, hogy a kifizetés miatt megy ki...Magyarországon minimálbérből vagy 20 évig fizetné, külföldi fizetéssel meg max 6 hónap alatt visszafizetik
2015. máj. 19. 00:33
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
Ha 3x-ra nem sikerül letenni egy vizsgát ott problémák vannak szerintem. Ebből is látszik, hogy nem kell mindenkinek egyetemre mennie.
2015. máj. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Az szar lehet, nem is tudtam, hogy ilyen van.

De ha belegondolsz, ez 9 vizsgaalkalmat jelent, 3x A, B és utóvizsga. Tulajdonképpen, jogosnak tartom valahol, hogy ha ennyiszer nem megy, akkor kalap kabát. De én megelégednék azzal, hogy nesze elkúrtad az államilag támogatott féléveidet, nade hogy vissza kelljen fizetni? Ilyen tényleg van? Csúnyaság.

2015. máj. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nincs ezzel baj. AZ azért tényleg nevetséges hogy több tízezer ember nyugdíját fizeti az állam akik aztán rögtön lelépnek külföldre, meg olyanokét akik évekig bukdácsolnak.
2015. máj. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

"De ha belegondolsz, ez 9 vizsgaalkalmat jelent"


Egyetemtől függ, van ahol "csak" 6 alkalom vagy 3 tárgyfelévtel és akkor is vége, ha egyszer se vizsgáztál. És simán előfordulhat, hogy lecsúszik UV-ról vagy nem lesz neki hely így egy felvételnél egy kísérlete van csak. Nálunk volt olyan, hogy az utolsó "normál" vizsga eredményeit nem kapták meg addigra, mire az UV jelentkezés meg lezárult..


Való igaz, hogy sokan azért buknak, mert nem veszik komolyan, vagy úgy vannak vele, hogy úgysem azt az egy tételt húzom, nem tanulom meg, erre pont azt húzza, de sajnos sok olyan is van, mikor igazságtalan a buktatás és nem tud a hallgató mit csinálni. Nekem is voltak olyan ketteseim, hogy csak a pofátlanságomnak köszönhettem meg, hogy nem húzott meg (ugyanaz az oktató) többedik alkalommal, mert már felidegesített, hogy hülyének néz, meg olyanokat mond, hogy hülyeséget beszélek, és addig vitatkoztam vele míg ki nem nyitotta a könyvet (aminek ráadásul társszerzője) és JÉ tényleg benne van és tényleg az van benne és tényleg a tételbe tartozó fejezetnél... erre mérgében beírt egy kettest és elküldött a francba. Ha nem veszekszek, akkor meg elhúz és repülök? Mert előtte is így jártam vele, csak akkor úgy voltam vele, hogy biztos tényleg hülye vagyok, és akkor majd legközelebbre jobban készülök.

De olyan is volt hogy ne csak magamat mentsem, hogy miért volt bukásom, hogy valaki előttem mindent tudott, pl. nem csak az adott jogszabályokat, de még a hivatkozásokat is meg mindent, de az utolsó kérdésnél sikerült a két vizsgáztatónak megzavarni, de egyszerűen kijött belőle, mert elmondta a jogszabály vonatkozó részét, és azt is, hogy ennél amúgy az előadás és a könyv üti egymást és így tovább. Erre leállították és elküldték elégtelennel. Én csak néztem. Később megnéztük a folyosón és igaza volt. De hova menjen? Sehova. Úgyis haver az összes oktató, ha panaszkodik, akkor megnézheti magát, így meg hátha elfeljti ha ugyanahhoz kerül legközelebb, vagy hátha mást fog ki.


De szinte minden tárgynál megvolt az az oktató, akinél csak kb. 3-4 szerencsétlen vizsgázott, mert másnál nem maradt hely, mivel mindenki tudja, hogy szinte lehetetlen náluk átmenni, mert ha valamit nem tudsz akkor latinul fog veled ordítozni meg ilyenek, és ha nem érted, akkor végképp eláshatod magad. A kevésbé szemetek között is soknál megvolt, hogy ha a 100+ tételből X-nél négy bizonyos tételt húzol, akkor úgy se mégy át mindegy mit csinálsz.


Na meg nekünk is volt jogesetmegoldós feladatot is tartalmazó vizsgánk amire sem az előadás sem a szeminárium nem készítette fel a csoportok nagy részét. Nekünk szerencsénk volt, mert jó szemináriumvezetőt kaptunk és ő elkezdett jogeseteket is gyakoroltatni velünk, amiket eleinte 4 órán át oldottunk meg internet meg minden segítségével. És akkor komplett vizsgára, amiben más feladatok is voltak volt másfél óra. A többi csoport meg semmi ilyet nem gyakorolt, csak a száraz tankönyvből olvasak fel egymásnak ezt-azt, ez volt a "gyakorlati" oktatás. Ha nem ő a tanárunk és nem mondja akkor azt se tudjuk, hogy lesz jogeset a vizsgában, mert ismétlen az előadáson szó sem volt soha még csak hasonló dolgokról sem és szemináriumokon sem volt anyag alapból. Ő csak bónuszként adogatta fel, meg fejtette ki utána nekünk.


A felsőoktatás nem csak azért szar Magyarországon, mert nincs alanyi jogon járó ingyenes fénymásolás minden hallgatónak..


Azokról meg nem is beszélek, akik fos hülyék, de maglással le tudnak diplomázni, de soha semmire sem lesznek jók. Ez az igazi szégyen, hogy ilyen emberek is kijutnak diplomával, nem az, hogy egyesek kibuknak.

2015. máj. 19. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
De amúgy azt hiszem olyan karok is vannak egyes egyetemeken, ahol 4 vizsga alkalom van. Jó az se kevés, de azért az túlzás, hogy 9x lehet mindenkinek mindenből próbálkozni..
2015. máj. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%

""csak" 6 alkalom vagy 3 tárgyfelévtel és akkor is vége,"


Kérlek, azért jogi egyetemen tanuljon már az ember. Én róma II-nél, mikor 3x-ra sikerült átmennem tanultam meg, hogy itt biza tanulni kell. Azután nem volt egy egyesem se, amit nem tételvisszaadás miatt kaptam volna; ha valamit nem tudtam nem is kockáztattam, odamentem a vizsga végére és beírattam az egyest, aztán elmentem UV-ra és levizsgáztam rendesen. Nekem valahogy nincs pofám nulla tudással odaülni az oktató elé és makogni. Akik meg magolnak, de segghülyék, ne félj tőlük; a munkaerő-piacon esélytelenek, ellesznek vmi isten háta mögötti településen jegyzőként.


Amúgy ami felháborít, hogy rengetegen büszkék a nulla teljesítményre, pl. csomószor látom kiírva facebookon, hogy XY vs Matek 0-3, meghasonlók... Szóval aki lusta arra, hogy tanuljon, az ne járjon egyetemre az én pénzemből.

2015. máj. 19. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%

"Köztudott, hogy az egyetemen indulóknak jó ha a negyede elvégzi, és így akik aláírták a szerződést és "kirúgták" őket most mindegyik mehet el az országból. "


Ez azért még csak egyes szakokra sem igaz, a komplett felsőoktatásra meg semmiképp.


Amúgy ott valami oltári baj van, ha háromszor végigültek egy tárgyat és nem tudnak átmenni. Egyébként meg dékáni engedéllyel felvehetik még, én olyanról még nem hallottam, akinek ne engedték volna (pláne, ha beleírja indoklásba, hogy b..szdmeg, 2 millám sorsa múlik az aláírásodon).

2015. máj. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg teljesen jogos, ha valaki nem képes rendesen tanulni, az ne menjen egyetemre, de föleg ne mások pénzét pazarolja.

Ha valaki látja, hogy hülye az egyetemhez, akkor hagyja ott az elsö szemeszter után, és akkor nem lesz több milliós adósága.


Mellesleg az egyetem nem általános iskola, hogy mindent szó szerint elmondjon a tanár, hanem értelmes, gondolkodni képes mebereket feltételez hallgatóként, akik képesen önállóan tanulni. (Aki meg nem, az az interneten utána tud bármilyen témának bármilyen szinten keresni, ha tényleg akarja.)

2015. máj. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!