Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebben az országban miért nem...

Ebben az országban miért nem vállal senki felelősséget?

Figyelt kérdés

És most nem a politikusokról beszélek, hanem az átlagemberről.


Én magam borzasztóan fel vagyok háborodva a devizahitelesek és a questorosok hülyeségei miatt.


Szánalmas, hogy a devizahitelesek butasága miatt, nekem és még több embernek, akik tudnak felelősségteljesen gondolkodni, kell fizetni ezen buta emberek döntéseit. Mert igen, az én bankom emeli az árat, az én bankom fizet emiatt kevesebb kamatot. És nem érdekel, hogy miért ették fel. Egyáltalán nem érdekel, hogy kinek milyen nyűglődése, baja volt.


Pénzügyileg nem volt képben? Nem érti az alapvető közgazdaságtani összefüggéseket? Oké. Akkor nézzen utána? De nem nézett utána, miért tette volna. Ha nem nézek utána, akkor konzultáljak egy pénzügyes szakemberrel, jogásszal? Azzal sem konzultáltak. Elkötelezték magukat 10-20-30 évekre, anélkül hogy felmérték volna a kockázatot? Ez milyen viselkedés? Ugyan mennyit kellett volna fizetni egy tanácsadónak? 10-15 ezer forintot? Ennyit sajnáltak az emberek az információért? Eléjük raknak egy szerződést, amit nem is értenek, és nem is akarták megérteni, de már írták is alá? És röhejes, hogy egy egész országnak le kell nyelni ezen emberek hülyeségét. A másik felháborító dolog, hogy hogyan kezelik. Fel vannak háborodva az adósok, meg anyáznak, meg bankot akarnak robbantani, meg tüntetnek a bíróság(!!) előtt. Esküszöm, mint az óvodások, akiknek még nincs meg a belátási képességük.


A bankok devizás-tőzsdei ügyleteivel nem értek egyet, de azt gondolom az ő hibájuk ebben a storyban 10-20%.


Itt a questor. Én magam felmértem a kockázatokat, megnéztem szerencsétlen cég könyveit, már abból világos volt, hogy pár dolog nincs rendben. Megnéztem a kamatait, hogy jóval magasabbak, mint a többi cég kötvényei. A befektetés pont a kockázatokról szólt. És teljesen átalagos értelmi képességeim vannak, csak hajlandó voltam utána nézni. És megint ki szívja meg? Az egész ország, leszámítva azt a néhány buta ember. Az én bankom fog MEGINT árat emelni, mert fizetheti a védelmi alapba a megugrott összegeket. Remek. Csodálatos üzenete van. Vehettem volna kötvényt, mert felelősséget nem kellett volna vállalnom. Az ország úgyis kifizeti kamatostul(!!!) az én ballépésemet. Csodálatos ország, csodálatos emberekkel.


A demagóg érveket meg hagyjuk már, hogy családja van, meg beteg anyósa, meg szült a kiscicája. Éppen emiatt kellett volna kockázatot felmérni, és konzultálni, hogy a beteg anyóst és a gyerekeket megkíméljük... Egy beteg családtag és kisgyerek meg NEM mentesít a felelősségteljes gondolkodás alól, pont ellenkezőleg, szigorúbban követeli meg.


És méghogy a politikusok miatt rossz itt sok minden? haha.....


2015. máj. 29. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szocializmus. Akkoriban lett belenevelve az emberekbe, hogy az állam majd segít.


Szerinted melyik réteg szavazza meg most is ezeket a hülye politikusokat, akik burkoltan, de pont úgy kommunisták mint anno voltak?

2015. máj. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

'Szocializmus. Akkoriban lett belenevelve az emberekbe, hogy az állam majd segít.'


Azóta lett volna rá 25 év, hogy ezt kineveljék az emberből. :)

2015. máj. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a kérdezővel. Egyszerűen hihetetlen, hogy egyesek felvesznek 30-40 milliós hitelt 100-150 ezres fizetésre, annyit amennyit egy élet alatt nem termelnek meg, és ha valami balul sül el rögtön megy az anyázás meg a felelős keresése, miközben csak tükörbe kéne nézni és rögtön meglátnák, hogy ki okozta az egész szerencsétlenséget.
2015. máj. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Totálisan egyetértek a kérdezővel a devizahitelesekkel kapcsolatban!!!!!


Én még azt sem értem, hogy a kormány segít nekik, hoznak egy törvényt amivel a bankokat rákényszerítik, hogy fizessenek a hiteleseknek, majd ez nem lesz elég nekik és elmennek tüntetni, hogy az állam nem foglalkozik velük...nem tudom hanyadik törvény módosítást szavaztak meg, de én már úgy látom, hogy ezek a devizahitelesek, már inkább azt akarják elérni, hogy nekik már semmit ne kelljen fizetniük a kötelességükből. Szerintem már erre megy ki a játék.

2015. máj. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

mert nem ilyen a jogrend?


Ha valaki elüt a zebrán kell neki milliós kártérítést fizetni?


Na itt kezdődik... Ha kéne mindjárt nem lenne annyi gyorshajtó lakott területen

2015. máj. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Szánalmas, hogy a devizahitelesek butasága miatt, nekem és még több embernek, akik tudnak felelősségteljesen gondolkodni, kell fizetni ezen buta emberek döntéseit."


Szerintem szánalmas, hogy én fizetem a TB-t azért, hogy ha rákos leszel, akkor az én adómból tartsanak életben tök feleslegesen, hisz egyszer úgyis meghalsz.


Annyira szűk látókörű, irigy és hülye vagy, hogy az már fáj...

2015. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Atyaég, tipikus buta devizahiteles:

A TB az egy biztosítás. Egy kötelező kockázatközösség, amibe mindenki kötelezően fizet. Ha bekövetkezik egy esemény, akkor a biztosított meghatározott ellátásra, juttatásra lesz jogosult. Itt fizetési kötelezettség áll fenn a TB alap számára, JOGSZABÁLY alapján. A TB lényegét sem érted... És nem az adódból tartanak fent, hanem a TB járulékból.


A devizahitel egy hitelszerződés a bank és a hitelfelvevő között. Ahhoz csak a banknak és a hitelfelvevőnek van köze, egyedi szerződés alapján.



Te szerencsétlen, hogy gondoltad összehasonlítani egy kötelező állami biztosítást egy egyedi szerződéssel?? Gondolkodj már mielőtt engem minősítesz és hülyeségeket írsz.

A megbetegedés és a rossz döntés között elég nagy különbség van.

Ilyen alapon szándékosan összetöröm az autómat, és megfizettetem a társadalommal, ügyes vagy... :)



És mond csak, mire irigykedjek? :DDDDDD


Nem is értem minek írtam ezt le, valószínűleg meg sem fogod érteni.

2015. máj. 29. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!