Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon mi történt volna akkor...

Vajon mi történt volna akkor ha a magyarok nem vesznek részt az I. Világháborúban, hanem mondjuk egy második esélynek tekintjük, hogy felszabaduljunk az osztrák nyomás alól, szabadok és függetlenek legyünk?

Figyelt kérdés
Ugyebár a Világháború tragédiával végződött hazánk számára:Trianon, ahol nagy területet csatoltak el tőlünk, és rengeteg honfitársunk kényszerült a határon túlra.

2015. jún. 3. 13:07
 1/10 schocko ***** válasza:
27%
Ez a Világháború ellenére is sikerült, a magyarok felszabadultak az osztrák nyomás alól, azóta szenvednek is rendesen... Nagy területek csatoltak el, de az elcsatolt honfitársak 90%-a nem tudott magyarul...
2015. jún. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érted, hogy a háború kitörésekor kilépünk a monarchiából? Ez mondjuk nem nagyon volt érdeke a felső rétegnek, mert a kiegyezés óta elég jól mentek a dolgok (nekik)...


"az elcsatolt honfitársak 90%-a nem tudott magyarul..." - még most is sokkal magasabb 10%-nál az elcsatolt területeken a magyarok aránya, nemhogy akkor. Nehogy azt hidd, hogy a nemzetiségi határok mentén húzták meg a határokat. Ez a wilsoni elvek szerint meghúzott határ lett volna, amit a magyar fél kész volt elfogadni(!), de az Antant egy tollvonással megsemmisítette, mondván, hogy "nem védhetőek" a javasolt határok! Erre elfogadtak egy olyan határszabályozást, ami ugyanúgy védhetetlen, ráadásul az ésszerűség minden egyéb követelményét is felrúgta. (Falvak kettévágása, stb. Egyértelmű, hogy nem a nemzetiségek érdeke lebegett a szemek előtt, csak Magyarország minél keményebb megbüntetése.)

2015. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, hogy kiléptünk volna, nem harcolunk, és így talán elkerülhető lett volna a nemzeti tragédia
2015. jún. 3. 14:20
 4/10 anonim ***** válasza:
10%

"még most is sokkal magasabb 10%-nál az elcsatolt területeken a magyarok aránya, nemhogy akkor."


Ez Erdélyt leszámítva sehol sem igaz. Vagy ha csak a határközeli részeket nézzük, akkor igen. De például a legutóbbi Szlovákiai népszámlálás 8,5%-nyi magyart mért, márpedig az elcsatolt területeken Erdély után ott van a legtöbb.

2015. jún. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szántóvető ***** válasza:
70%
honnan tudod hogy részt akartunk venni benne?nem volt beleszólásunk,a labancok rángattak bele.vagy szerinted a sorra elbukott szabadságharcok után,gyarmatként világháborúzni akartunk?itt buktuk el véglegesen a történelmünket.
2015. jún. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
El lehetne már felejteni ezt a demagóg szöveget, hogy az elcsatolt területeken már nem is volt magyarság, 90%-a nem tudott magyarul, stb. Ez csak egy bemagyarázó szöveg, hogy megpróbálják az emberrel elfogadtatni és a szőnyeg alá söpörni a valódi indokokat. Az egész béketárgyaláson az volt a lényeg, hogy a vesztesek függjenek nyersanyagilag az Antantól. Magyarországnak meg túl nagy területei voltak, ha megmaradnak az ország határok, akkor fent tudta volna magát tartani, nem szorult volna rá annyira az Antant segítségére, így hát el kellett venni. Az etnikai határokról annyit, hogy az megint csak egy kifogás, mivel akkor össz-vissz a mai Szerbiát, Csehországot meg Horvátországot csatolták volna le, mivel akkoriban egyedül ők rendelkeztek nagyobb nemzetiségi identitás tudattal. Ezekből is össz-vissz a Csehek meg a Szerbek akartak mindenáron kiszakadni. Mielőtt valaki jönne a szlovákokkal, az felejtse is el. A szlovákok akkoriban ugyanúgy magyaroknak tekintették magukat, nem akartak kiszakadni, össz-vissz a csehek nyomása miatt lett, mivel a csehek másképp nem szakadhattak volna ki. A szerbek meg kitalálták Jugoszláviát és egybe olvasztottak minden népet a környékükön, hogy ki tudjanak szakadni. A szlovákiai népszámlálás megint nem mérvadó, mivel nagyon sok addig Szlovákiában élt magyar költözött a mostani Magyarországra.
2015. jún. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Az elcsatolt területeken a Magyarság aránya 35%, Míg a németek aránya 10% volt, és egy népszavazás esetén az elcsatolt területeken nagy valószínűséggel az ellenzők lettek volna többen. ( [link]


Ezt csak azért írom le, mert nagyon sokan szeretnék rosszabb színbe festeni a valóságot. Nyilván rasszizmus és nemzet gyűlölés miatt.

2015. jún. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 schocko ***** válasza:
2015. jún. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak, mint írtam azt is vegyük kik akartak elszakadni: Csehek meg a szervek. Úgyhogy már ezért sincs értelme az ilyen vitáknak az etnikai összetételű térképeknek. Ráadásul az elcsatolások nem is etnikai alapon mentek (lásd Jugoszláviát, ahol voltak szerbek, szlovénok, horvátok, magyarok). Egyszerűen el kellett érni azt, hogy Magyarország ne tudja magát fenntartani, ezt meg az elcsatolt területek nélkül esélyes is volt.
2015. jún. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 schocko ***** válasza:
Most tényleg érdekelne, hogy egy elvesztett háború után, megnézve a lakosság nemzetiségi összetételét, ki hol húzta volna meg az új határt?...lehetett-e volna sokkal igazságosabban?...(szerintem persze lehett volna még itt-ott 20-50 kilómétert kijjebb tolni, viszont sokkal többet nem lehett volna már elérni)
2015. jún. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!