Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mszpsek, ha a pártotok annyira...

Mszpsek, ha a pártotok annyira jó, hogy szerintetek ők kellene kormányozzanak minek magyarázzátok be hogy az egykori szavazótáborának a fele sincs meg?

Figyelt kérdés
Az emberek miért ábrándultak ki ebből a pártból?

2015. jún. 9. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
vannak még mszpsek?xd
2015. jún. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát ha belegondolsz rájössz magadtól is
2015. jún. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, te honnan veszed, hogy az MSZP egykori szavazótáborának még a fele sincs meg...

Jóval többen vannak, mint gondolnád.

Még kevesebb szavazótábora lesz a HAZAÁRULÓ, CINIKUS, KÉPMUTATÓ, ARCÁTLANUL HAZUG FIDESZ-nek!

2015. jún. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy vannak olyan emberek, akik azt szeretnék, hogy az MSZP annyira jó legyen, hogy képes lenne kormányozni. Jól. Talán ők a legszomorúbbak, mert tudják, hogy az MSZP legalább annyira nem alkalmas a kormányzásra. Nem csinál(na) olyan durva disznóságokat és lenyúlásokat, de vele szép lassan elsorvadna az ország. Ők elég kevesen vannak.

Aztán vannak még MSZP rajongók, nagyjából a Fidesz rajongóinak hitével és vakságával, ők rendíthetetlenek, mert nem a tények érdeklik őket. Ők kicsit többen vannak.

Vannak, akik az MSZP-t tudatosan és meggyőződésből alkalmatlannak tartják. Nem utálják, csak nem bíznák rá az életük szervezését, mert erre (sok ok miatt) alkalmatlannak tartják. Ők is elég kevesen vannak.

Végül vannak a bigott vakhívők, akik saját vezérük (több is van) utasítására (ők úgy mondják: hívó szavára) szintén nem törődnek a tényekkel, viszont ha meghallják az "MSZP" szót, öntudatlan reflexből üvölteni, gyalázkodni kezdenek. Konkrét ellenérvet ugyan felhozni nem tudnának (azt sem értenék, mi az, hogy érv), de ez nem is céljuk, ők meg akarnak felelni az általuk vélt elvárásnak: gyűlölni, gyalázkodni, ha lehet, pofozni. Ma ők vannak a legtöbben.

2015. jún. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

,,em tudom, te honnan veszed, hogy az MSZP egykori szavazótáborának még a fele sincs meg... ''

2006 os választásokon 2.300.000 szavazója volt, 2010 esen meg már csak 900.000 valamennyi.

Most 2015 be meg soha nem látott mélyponton vannak.

[link]


[link]


[link]

2015. jún. 9. 19:07
 6/10 A kérdező kommentje:

Az Mszp mindent tökéletesen csinált, a szavazói szerint? Azért nem szavaz már rájuk kb. 1.5 millió ember aki előzőleg őket választotta? Tényleg szerintetek egy olyan párt a legalkalmasabb a kormányzásra amiből már a szavazók inkább 2/3 a mint fele kiábrándult? Mert ennek a munkának nem kérte a folytatását?

A Fidesz megértem hogy sok mindent rosszul csinál, de az emberek szerint mégse akkora csőd tömeg mint az Mszp, mert nekik még van kb. 1.7 millió választójuk abból a bűvös egykori 2 millióból. Vagyis az emberek akkor sokkal nagyobb ámokfutást érzékeltek az Mszp-n mint most a Fideszen, az eredmények ezt mutatják.

2015. jún. 9. 19:17
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nincs csodálkozni való rajta, hogy kiábrándultak belőlük.


Még a saját székházukat is árulják, vagy árulták. Akkor mit lehetne várni az ilyenektől még?

2015. jún. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok MSZP-s de én az alábbiakkal magyarázom a népszerűségvesztést.

- Nem biztos, hogy meg akarják mondani, hogy kire szavaznak (jócskán vannak titkolózók) Nem akarnak listára kerülni, és macera kinyomozni, hogy na a telefonáló az most tényleg közvéleménykutató, vagy kubatovos. Ha közvéleménykutató, akkor melyiknél, és milyen céllal? Azok is csalnak össze-vissza.

- A Fidesznek sokkal több pénzük van kampányra.

- Az aktivisták sokkal kevésbé mozgósíthatóak. (Főleg idősebb vagy dolgozó korosztály)

- Reményvesztettek, hiába mennek ki a placcra, ezekkel a választási törvények mellett nem lehet demokratikusan választást nyerni csak a Fidesznek.

- Az álcivil CÖF megteszi a maga hatását állami pénzből(!) nyomja a baloldal ellen uszító óriásplakátot, ill. egyéb Fidesz-farnyalást.

- Valóban nem tudtak rendesen megtisztulni, és ez sok MSZP-st kiábrándít.

- Kevés a pénzük, és nem tudnak leakasztani évi 80 milliárdot egy propaganda tévécsatornának.

- A hírek eléggé egyoldalúak a királyi sajtóban, és az ingyenesen hozzáférhető lapoknál...

- Ha valaki jó személyiség jönne, akkor egyből még a megismertetése előtt jönne a karaktergyilkosság igaz vagy valótlan vádakkal (III/3-as ügynök, mit számít az, hogy rendszerváltás után született az illető.)


Az MSZP általában előre gondolkozott: ezért volt a Bokros-csomag. Nem éltek vissza a kétharmaddal, ahogy a Fidesz tette s teszi. őket kapta nyakon a gazdasági válság, amit kezelniük kellett, és ez rontotta az életszínvonalat. A jobboldal 2006 óta nyomta az emberekbe, hogy fúj mszp, az öszödi beszédet is eléggé torzítva és nagy jelentőséget tulajdonítva nyomták következetesen. Nem ismerték el, hogy a 2008-as megszorítások és készenléti-hitelfelvétel a világválság miatt szükséges.

A hab a tortán, hogy a Fidesz kérte le a készenléti hitel nagy részét, az MSZP a világválságig egészen jól kordában tartotta az államadósság mértékét.


- Általánosságban véve a baloldal új szavazói olyanok, akik gondolkozni is tudnak, és nem csak egy jelszóval elvakítani.


- sok a baloldali párt és ezek között találják meg sokan az új politikai otthonukat.

2015. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nincs mit szépígess, utolsó választásokon 900 szavazata se volt az MSZP-nek. Nehogy azt akart beetetni nekem, hogy a Fidesz hibája. Nem arról van szó hogy milyenek a választási törvények, hány mandátumot kaptak. Hanem arról hogy 900.000 ember se voksolt rájuk.


Röhejes, hogy azt akarod beetetni lassan hogy a Fidesz megvett mindenkit.

2015. jún. 11. 13:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi volt a célod a kérdés feltevésével?

- Őszinte választ szerettél volna kapni őszinte kérdésre

- A tőled eltérő véleményű embereket lehurrogni

- Hirdetni a magad véleményét

- Veszekedést szítani


Mellesleg ha megnézed, hogy a Fidesznek 2010-ben hány szavazata volt, és a 2014-es választáson, hány szavazata volt, és százalékot számítasz a különbségből, akkor láthatod, hogy az MSZP népszerűségcsökkenése talán nem is olyan nagyon vészes az övékhez képest. Ezt Te mivel magyarázod?

Amúgy amit én írtam, az logikus, és tárgyilagos. Hogy neked és nektek nem tetszik, az egy dolog. Hangsúlyozom, nem vagyok MSZP-s, bár nem is érdekes a párthovatartozás, csak a jelenség elemzése az érdekes.

2015. jún. 17. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!